چگونه بیت کوین بفروشیم؟ مزایا و معایب روشهای فروش بیت کوین

فروش بیت کوین به چند روش انجام می‌شود. افرادی که در کار تولید بیت‌کوین هستند این سوال برایشان مطرح است که چگونه بیت کوین بفروشیم؟ در این مقاله تمام راه‌هایی که برای فروش ارز دیجیتال وجود دارد معرفی می‌کنیم. برای فروش باید از تمام این راه‌ها اطلاع داشته باشید و بررسی کنید که کدام روش برای شما مناسب است. به صورت آنلاین و غیر حضوری یا حضوری.

در ادامه به طور مفصل مزایا و معایب هر روش را توضیح می‌دهیم.

فروش بیت کوین

چگونه بیت کوین بفروشیم؟

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که به صورت رمزنگاری شده تولید می‌شود. روش‌هایی برای تولید بیت‌کوین رایگان وجود دارد. اما اگر می‌خواهید به خرید و فروش این ارز دیجیتال بپردازید باید با راه‌های مختلف آن آشنا شوید.

همان‌طور که می‌دانید بیت‌کوین دارای نهاد مرکزی نیست و هیچ کشوری صاحب آن نمی‌باشد. به همین علت راه‌های یکسانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد. بنابراین در پاسخ به سوال چگونه بیت کوین بفروشیم؟ باید گفت به دو روش زیر می‌توان این کار را انجام داد:

چگونه بیت کوین بفروشیم؟ فروش بیت کوین به صورت آنلاین و غیر حضوری

خرید و فروش بیت‌کوین به صورت آنلاین پراستفاده‌ترین روش محسوب می‌شود. در این روش شما به راحتی مستقیم یا با کمک واسطه‌ها بیت‌کوین می‌خرید یا می‌فروشید. البته در حال حاضر خرید و فروش به سه روش انجام می‌شود:

فروش بیت کوین به صورت مستقیم

در این روش مستقیما با خریدار ارتباط برقرار می‌کنید. وب‌سایت‌هایی هستند که شما به عنوان فروشنده در آن ثبت‌نام می‌کنید. بعد از تایید هویت شما، پیشنهاد خود را در سایت اعلام می‌کنید. سپس سایت به شما اعلام می‌کند که خریدار یا خریدارانی به پیشنهاد شما پاسخ داده‌اند. با تایید شما ارتباط مستقیم بین شما و خریدار برقرار می‌شود. از این به بعد معامله به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌شود. بعد از انجام معامله سایت مبلغ اندکی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌کند.

با استفاده از صرافی ها

راه دوم کمک گرفتن از صرافی هاست. در این روش از صرافی‌های آنلاین برای فروش استفاده می‌کنید. به راحتی و با اطمینان در این‌گونه سایت‌ها ثبت‌نام کرده و بعد از تایید هویت، ارز خود را به آن‌ها بفروشید. می‌توانید ارز خود را با ارزهای دیجیتال دیگر نیز تبادل کنید.

فروش بیت کوین به صورت همتا به همتا

عرضه محصولات در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین با دریافت ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر است. می‌توانید با خرید محصولات این سایت‌ها به جای پول نقد بیت‌کوین بپردازید.

هم‌چنین سایت‌هایی وجود دارند که برای تبادل کالا و بیت‌کوین به کاربران خدمات ارائه می‌کنند. گروه اول افرادی هستند که قصد خرید کالایی را دارند. اما با مشکل خرید مواجه هستند. مثلا کاربران ایرانی که به دلیل تحریم قادر به خرید از سایت‌های خارجی نیستند. گروه دوم افرادی را شامل می‌شوند که امکان خرید این کالاها را دارند. بنابراین گروه اول لیست کالاهای موردنیاز خود را در این سایت‌ها وارد می‌کنند. افرادی که توانایی خرید آن‌ها را دارند این محصولات را با کارت اعتباری خود خریداری نموده و به آدرس آن‌ها ارسال می‌کنند. بعد از دریافت کالا سفارش‌دهنده به مقدار قیمت کالاها بیت‌کوین به خریدار می‌دهد و سایت نیز مبلغ کارمزد خود را دریافت می‌کند.

چگونه بیت کوین بفروشیم؟ فروش بیت کوین به صورت حضوری

در این روش به راحتی مانند خرید و فروش هر کالای دیگری با قرار حضوری یا تلفنی صورت می‌گیرد. وقتی طرفین با قیمت پیشنهادی به توافق رسیدند، در ازای دریافت پول ارز را انتقال می‌دهند. این کار با دیدار حضوری یا به صورت تلفنی انجام می‌شود.

چگونه بیت کوین بفروشیم؟

مزایا و معایب روشهای فروش بیت کوین

روش‌هایی که در بالا به آن اشاره شد مزایا و معایبی دارند که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

  • در روش‌های غیرحضوری با واسطه امنیت بیشتری دارد. زیرا اولا این‌گونه سایت‌ها هویت اصلی اشخاص را بررسی می‌کنند. بعد از تایید هویت افراد قادر به خرید و فروش هستند. ثانیا اگر مشکلی پیش بیاید با داشتن مدرک به راحتی می‌توان پیگیری نمود.
  • در انتقال غیرحضوری مقداری زمان لازم است. چون واسطه‌ها باید صحت معامله و انتقال‌ها را تایید کنند.
  • فروش بیت‌کوین از طریق سایت‌ها معمولا از یک رنج قیمت پیروی می‌کنند. ولی در فروش حضوری شما می‌توانید قیمت پیشنهادی خود را بدهید.
  • در خرید و فروش حضوری کاملا از صحت اشخاص اطمینان حاصل کنید. اگر برای تبادل پول حضورا اقدام می‌کنید و پول زیادی به همراه دارید حتما با یک دوست به سر قرار بروید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.