دانلود از اینستاگرام – دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام

۱ دقیقه زمان مطالعه

دانلود از اینستاگرام بسیار آسان است. به راحتی می‌توان عکس و فیلم‌های موردعلاقه‌تان را از اینستاگرام دانلود کنید. برای ذخیره تصاویر و ویدئوها ترفندهای زیادی وجود دارد. با به‌کارگیری این ترفندها به دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام بپردازید. در ادامه با معرفی روش‌های ذخیره تصاویر و ویدئوها در اینستاگرام با ما همراه باشید.

در پیام‌رسان اینستاگرام می‌توان با اسکرین شات از تصاویر پست‌ها عکس گرفت. با این کار ذخیره عکس‌هایی که در پست‌ها گذاشته می‌شوند امکان‌پذیر است. اما برای ذخیره ویدئوها و عکس پروفایل افراد نمی‎توان از این روش استفاده کرد. برای همین قصد داریم که تمام روش‌ها و ترفندهای دانلود از اینستاگرام را در این مقاله بیان کنیم.

روش‌های ذخیره عکس‌ها و فیلم‌هایی که در پست‌ها منتشر می‌شوند با دانلود عکس پروفایل پیج فرق می‌کند. در ابتدا به سراغ معرفی ترفندهای ذخیره تصاویر و فیلم‌های پست‌های اینستاگرام می‌رویم. سپس نرم‌افزارهای دانلود از پروفایل‌های شخصی را معرفی می‌کنیم.

دانلود از اینستاگرام – دانلود عکس و فیلم پست‌های اینستاگرام

مراجعه به حافظه خارجی گوشی

در تلفن‌های اندروید در پوشه com.instagram فیلم‌های اینستاگرام ذخیره می‌شود. ویدئوهایی که در اینستاگرام مشاهده کرده‌اید، در این پوشه ذخیره شده است. کافی‌ست پسوند این فیلم‌ها را به MP4. تغییر دهید. در مسیر زیر فایل‌های ویدئویی به طور موقت ذخیره می‌شوند:

Sd card -> adndorid -> data -> com.instagram -> cache -> video

دانلود از اینستاگرام از طریق تلگرام

راه بعدی که بسیار رایج است و مورداستفاده قرار می‌گیرد، دانلود از طریق تلگرام می‌باشد. در گوشه بالا سمت راست هر پست یک علامت سه نقطه وجود دارد. با انتخاب آن منویی باز می‌شود. در این منو روی Copy share url بزنید. با کپی کردن لینک تصویر یا ویدئو در چت تلگرام به راحتی آن را دانلود و ذخیره نمایید.

استفاده از مرورگر برای ذخیره عکس‌ها

برای مشاهده عکس‌های پست در ابعاد کامل از مرورگر استفاده کنید. مانند روش قبل لینک پست موردنظر را کپی کرده و در نوار آدرس مرورگر Paste کنید. سپس بخش آخر آدرس را «taken-by=UserName?» پاک کنید. به جای آن عبارت «media/?size=L» را وارد کرده و دکمه Enter را بزنید. مشاهده می‌کنید که عکس در ابعاد اصلی لود می‌شود.

دانلود از اینستاگرام – دانلود از پروفایل‌های شخصی

برای دانلود از پروفایل‌های شخصی باید از نرم‌افزارهای جانبی استفاده کنید. در ادامه به معرفی چند نرم‌افزار و وب‌سایت پرکاربرد در این زمینه می‌پردازیم:

نرم‌افزار InstaSave

شاید معروف‌نرین اپلیکیشن موبایل برای دانلود اینستاگرام InstaSave باشد. بعد از نصب این اپلیکیشن لینک عکس یا ویدئوی موردنظر را کپی کنید. برای کپی لینک هر پست علامت سه نقطه بالا سمت راست پست را بزنید. در پنجره جدید Copy share url را لمس کنید. با این روش لینک آن پست ذخیره می‌شود.

حالا InstaSave را باز کنید. ویدئو در لیست نرم ‌افزار قرار می‌گیرد. برای دانلود آیکون دایره‌ای شکل را بزنید و گزینه Save را انتخاب نمایید.

نرم‌افزار InstaSave  برای دانلود از اینستاگرام

نرم‌افزار InstaDown

نرم‌افزار InstaDown که با نام جدید Dredown در فروشگاه‌های اپ ارائه می‌شود. جزو قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌های دانلود از این پیام‌رسان است. InstaDown نیز همانند InstaSave عمل می‌کند. بعد از کپی لینک در نرم‌افزار و انتخاب گزینه Save Image یا Save Video فایل موردنظر را ذخیره نمایید.

این نرم‌افزار فقط مخصوص اینستاگرام نیست. بلکه می‌توانید برای دانلود فایل‌ از شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز از آن استفاده کنید.

نرم‌افزار InstaDown

وب‌سایت Dredown

وب‌سایت Dredown برای ذخیره ویدئوهای اینستاگرامی به لینک پست‌ها نیاز دارد. مطابق تصویر زیر لینک را در کادر مربوطه کپی کنید. سپس دکمه Dredown را بزنید. فایل ویدئو را با فرمت MP4 برای‌تان ذخیره می‌کند.

البته این وب‌سایت به شما اجازه ذخیره ویدئوهای اکانت‌های خصوصی (Private) را نمی‌دهد. حتی اگر آن‌ها را فالو کرده‌ باشید.

وب‌سایت Dredown

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=10204
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.