حالت رانندگی گوگل (Driving Mode) قابلیت جدید گوگل اسیستنت

حالت رانندگی گوگل به سرویس Google Assistant (گوگل اسیستنت) اضافه خواهد شد. گوگل در کنفرانس Google I/O 2019 توسعه‌دهندگان خود در روز سه شنبه از حالت رانندگی (Driving Mode) رونمایی کرد. با استفاده از حالت رانندگی گوگل می‌توانید برای حرکت و یافتن مسیر موردنظرتان از فرمان صوتی کمک بگیرید. با دستیار صوتی گوگل بدون نیاز به لمس نمایشگر گوشی می‌توانید فرمان دهید. اما Driving Mode چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟ چه زمانی بر روی گوشی‌های اندروید عرضه می‌شود؟

حالت رانندگی گوگل (Driving Mode) چیست؟

حالت رانندگی گوگل یا Driving Mode برنامه‌ای برای استفاده دز خودروها است. این سرویس از طریق بلوتوث به خودرو متصل می‌شود. راننده بدون لمس گوشی به راحتی تلفن هوشمند خود را کنترل می‌کند. نحوه کار این ابزار با فرمان‌های صوتی و حرکتی است. داشبورد Driving Mode شامل امکانات مسیریابی، ارسال پیام‌، پاسخ به تماس‌های ورودی و پخش‌کننده موزیک می‌باشد. اگر حین استفاده از Driving Mode از هدست استفاده کنید بهتر است. اما بدون هدست نیز می‌توانید با این ابزار کار کنید.

این برنامه در قالب گوگل اسیستنت به گوشی‌های اندروید اضافه خواهد شد. بنابراین نیازی به نصب برنامه جدید نیست. این حالت جدید روی Google Maps و Waze کار می‌کند.

Driving Mode

Driving Mode چه قابلیت‌هایی دارد؟

با گفتن جمله “Hey Google, let’s drive” این برنامه اجرا می‌شود. سپس داشبورد برنامه بخش مسیریابی را نمایش می‌دهد. در قسمت پایین صفحه نیز تماس‌های از دست‌رفته، ارسال پیام‌، تقویم روزانه و پخش‌کننده موسیقی نشان داده می‌شود. کاربران امکان شخصی‌سازی داشبورد را دارند و قادرند امکاناتی به برنامه اضافه کنند. در این صورت با توجه به تقویم روزانه کاربر، برنامه مسیرهای مناسب را پیشنهاد می‌دهد. مثلا شما در تقویم روزانه‌تان یادداشت کرده اید که با دوست‌تان در رستورانی برای صرف شام قرار ملاقات دارید. زمانی که در اتومبیل می‌نشینید و برنامه Driving Mode را اجرا می‌کنید، به طور اتوماتیک بهترین مسیر را برای رسیدن شما به آن رستوران در زمان مشخص پیدا می‌کند. بدون اینکه نیازی به وارد کردن مبدا و مقصد باشد. اگر تماس از دست‌رفته‌ای داشته باشید، به شما یادآوری می‌کند که حین رانندگی با آن شخص تماس بگیرید.

هم‌چنین می‌توانید به آهنگی که در خانه گوش می‌دادید، ادامه دهید. زمانی‌که پخش‌کننده موسیقی در پایین صفحه در حال پخش آهنگ موردعلاقه شماست و شما به نقشه بالای صفحه گوشی نگاه می‌کنید. اگر با شما تماسی گرفته شود، تماس از طریق پنجره کوچکی (pop up) در پایین صفحه نمایش داده می‌شود. بنابراین لازم نیست از برنامه خارج شوید و هم‌چنان می‌توانید به نقشه نگاه کنید.

این برنامه برای خودروهای هوشمند که سیستم‌عامل اندروید دارند قابلیت بیشتری دارد. امکان کنترل خودور از راه دور را نیز به شما می‌دهد. مثلا می‌توانید با فرمان‌های صوتی دمای خودرو، صدای پخش‌کننده و … را کم یا زیاد کنید. از میزان سوخت باقی‌مانده مطلع شوید. از قفل بودن درهای خودرو مطمئن شوید. تمامی این موارد را می‌توانید بدون لمس نمایشگر و فقط با فرمان‌های صوتی انجام دهید.

حالت رانندگی گوگل

چه زمانی حالت رانندگی عرضه می‌شود؟

Driving Mode در تابستان و نهایتا تا اواخر سال جاری (۲۰۱۹) به گوشی‌های اندروید اضافه می‌شود. سیستم‌عامل اندروید و تمام دستگاه‌هایی که Google Assistant دارند این برنامه را پشتیبانی می‌کند.

منبع: cnet

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=10384
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.