کره با فناوری جدید گوشی 5G به بازار تلفن های همراه می آید

چندین سال است که از زمان تولید صفحه کلیدهای فیزیکی با نمایشگرهای لمسی بر روی تلفن‌های همراه می‌گذرد. تا به امروز که به تلفن‌های هوشمند پیشرفته با صفحات بزرگ لمسی رسیده‌ایم. اولین بار این فناوری توسط کشور کره معرفی شد. این روزها نیز خبر از نسل جدیدی از تلفن‌های همراه ۵G با فناوری Antenna-on-Display یا AoD از کره شنیده می‌شود. قرار است فناوری جدید گوشی‌ ۵G با نمایشگرهای با کیفیت و سرعت بالا سازگار با اینترنت ۵G به بازار عرضه شود.

فناوری جدید گوشی ۵G

در ۲۷ مارس تیم تحقیقاتی دانشگاهی به نام (POSTECH) به رهبری پرفسور وانبین هنگ با شرکای خود SK Telecom و LG Electronics و Keysight Technologies و Fine Chem و Dong-Woo و Y.Tech برای اولین بار در جهان از فناوری Antenna-on-Display رونمایی کردند. این اولین همکاری تیم تحقیقاتی دانشگاهی پروفسور وانبین هنگ در کره است. این تیم تحقیقاتی در آزمایشی موفق شدند از این فناوری در گوشی اندروید ۵G استفاده کنند. این موفقیت باعث پیشرفت بزرگی در نسل جدید تلفن‌های همراه ۵G خواهد شد.

سرعت اینترنت ۵G حداقل ۲۰ برابر سرعت ۴G LTE است. نسل پنجم اینترنت نسبت به اینترنت ۴G و وای فای حداقل یک مرتبه فرکانس‌های میلیمتری بالاتری دارد. به همین دلیل دستگاه‌های نسل پنجم اینترنت در مقایسه با ۴G به تعداد زیادی آنتن نیاز دارد.

به هر حال در صنعت تلفن همراه به علت کمبود فضا، قرار دادن آنتن یک چالش اساسی است. انتظار می‌رود که گوشی‌های آینده از نظر ارگونومی، زیبایی و فنی پیشرفت کنند. از طرفی استفاده از آنتن معمولی با تعداد بیشتری برای پشتیبانی از ۵G لازم است. این مشکل باعث شده تا دستگاه‌های سلولی ۵G در سراسر جهان رو به توسعه باشد.

فناوری Antenna-on-Display

تیم تحقیقاتی پروفسور وانبین هنگ جایگزینی برای این کار پیدا کرده است. آن‌ها مستقیما آنتن را روی صفحه‌نمایش قرار می‌دهند. این فناوری با آنتن‌های معمولی کاملا متفاوت است. در واقع Antenna-on-Display یا AoD با استفاده از فناوری ساخت نانو آنتن را طوری تعبیه می‌کند که باعث فریب چشم انسان می‌شود. به کمک این فناوری می‌توان از نمایشگرهای OLED و LCD برای تعداد زیادی آنتن ۵G استفاده کرد.

فناوری جدید گوشی 5G پرفسور وانبین هنگ

پرفسور وانبین هنگ

پرفسور وانبین هنگ درباره فناوری جدید گوشی ۵G این‌طور توضیح می‌دهد: “این اولین گام تحقیقات مشترک ما است. همان‌طور که حسگرهای لمسی روی صفحه نمایش دستگاه‌های بی سیم شبیه‌سازی شدند، Antenna-on-Display قابلیت‌های زیادی برای اینترنت نسل پنجم (۵G) فراهم می‌کند. ما انتظار داریم که این فناوری جدید نه تنها به ایجاد مفاهیم هوشمندانه گوشی‌های هوشمند ۵G کمک کند، بلکه به عنوان یک فناوری توانمند برای بسیاری از ایده‌های ما به کار گرفته شود.”

جونگ کوان پارک، مدیر آزمایشگاه ۵GX در این‌باره گفت: “SK Telecom هم‌چنان به همکاری با کنسرسیوم تحقیقاتی POSTECH برای ایده‌ها و نوآوری های مرتبط با اینترنت ۵G در جهان ادامه خواهد داد.”

منبع: sciencedaily

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=10426
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.