ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

برای استخراج بیت کوین صدها کامپیوتر با یکدیگر همکاری می‌کنند تا راه حل مسئله‌های رمزنگاری شده را حدس بزنند. در حال حاضر استخراج بیت کوین در لیست فعالیت‌های ممنوعه در چین قرار گرفته است. در طی آگهی منتشر شده در اینترنت توسط سرویس برنامه‌ریزی اقتصادی کشور چین، ممکن است فعالیت‌های استخراج ارزهای مجازی مانند بیت کوین در لیست صنایع رو به تعطیل قرار بگیرد. علت ممنوعیت استخراج بیت کوین جلوگیری از مصرف زیاد برق و اتلاف انرژی برای استخراج است.

علت ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

استخراج بیت کوین شامل انجام فرایندی فشرده توسط پردازنده‌های کامپیوتری برای حل مسائل پیچیده ریاضی است. این فرایند به منظور انجام معاملات ارز دیجیتالی صورت می‌گیرد. کاربران با استفاده از کامپیوترهای خود و یا دستگاه‌های تولید بیت کوین در ازای حل مسئله پاداش می‌گیرند.

پیچیدگی مسئله‌های ریاضی باعث می‌شود کامپیوترهای بیشتری برای حل آن‌ها با هم رقابت کنند. در نتیجه مسئله‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و برق بیشتری برای تولید بیت کوین نیاز است. برخی از بزرگترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در چین مستقر هستند که به آن‌ها «مزارع بیت کوین» می‌گویند.

ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

اخیرا نگرانی‌هایی در این مورد توسط رسانه‌های زیر نظر دولت چین مطرح شده است؛ مثلا از آنجا که نیروگاه‌های تولید برق، گاز دی‌اکسید‌کربن تولید می کنند، از این نظر استفاده از دستگاه های استخراج بیت کوین می تواند باعث گرم شدن کره زمین نیز بشود چراکه انتشار گازهاي دی اکسید کربن مهمترین علت گرم شدن کره زمين بیان شده‌است. به طوری که تا اواسط سال ۲۰۳۳ دماي زمین را دو درجه سانتي‌گراد افزايش می‌دهد.

یکی از سرویس خبری چین در مورد صدها کامپیوتر استخراج ارز دیجیتال نوشت: به دنبال مصرف برق زیاد این کامپیوترها شبکه‌های برق محلی کشور را تهدید می‌کنند. تنظیم‌کننده‌های چینی اقداماتی علیه این صنعت جهت بسته شدن مبادلات بیت کوین و ممنوعیت ارائه سکه‌های اولیه (ICOs) انجام دادند. این اقدامات برای جلوگیری از رواج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت.

به نظر می‌رسد مداخله کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی تاثیر کمی بر ارزش بیت کوین داشته باشد. در اطلاعیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، قیمت یک بیت کوین بیش از ۵،۰۰۰ دلار (۸،۸۲۰ پوند) بود. این قیمت هم‌چنان به روند افزایش خود در ماه نوامبر ۲۰۱۸ ادامه داد.

منبع: bbc

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=10750
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. امیرعلی می گوید

    من که آخر سر از کار بیت کوین درنیاوردم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.