راهنمای خرید پاوربانک خوب

راهنمای خرید پاور بانک خوب

اگر از موبایل یا تبلت خود زیاد استفاده می کنید و مشکل تمام شدن شارژ آنها را دارید، در مواقعی که در خیابان یا جاده های بین  شهری هستید و امکان دسترسی به برق را ندارید و یا در هنگام قطعی برق نیاز به شارژر پیدا می کنید، خرید پاوربانک خوب، کمک بسیار زیادی به شما می کند. اما با توجه به تنوع بسیار زیاد انواع پاوربانک ها در بازار ممکن است برای خرید بهینه ترین پاوربانک متناسب با نیاز خود، با مشکل مواجه شوید.

از این رو به چندین پارامتر مهم که برای انتخاب و خرید پاوربانک کاربردی است، اشاره میکنیم.

وزن ، ابعاد و کیفیت ساخت پاوربانک هنگام خرید

یکی از مشخصاتی که برای خرید یک شارژر همراه مهم و کاربردی می باشد وزن و اندازه ی آن می باشد. هرچه ابعاد پاور بانک کوچک تر باشد قابلیت حمل بالاتری دارد و به راحتی در جیب جای میگیرد. سبک وزن بودن پاور بانک ها هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در کل پاوربانکی که سبک تر و کوچکتر باشد کاربردی تر خواهد بود. کیفیت ساخت بدنه ی پاوربانک باید به گونه ای باشد که گرما را زیاد منتقل نکندو شکننده و آسیب پذیر نباشد. در واقع برای خرید پاور بانک خوب باید درنظر بگیریدکه این دستگاه باید بتواند در مقابل شدت جریان و میزان ولتاژ و گرما ایمن باشد.

راهنمای خرید پاور بانک خوب

اهمیت ظرفیت در خرید پاوربانک

مهم ترین مشخصه ی انتخاب پاوربانک، ظرفیت آن می باشد. امروزه تنوع مختلفی از پاورپانک ها با ظرفیت های متفاوت در بازار وجود دارد. برای مثال اگر ظرفیت باتری گوشی شما ۲۰۰۰ میلی آمپرساعت باشد و پاور بانک با ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی آمپرساعت انتخاب کنید امکان شارژ شدن کامل باتری گوشی شما تا ۵ بار وجود دارد.البته ظرفیت واقعی دستگاه با ظرفیت اسمی آن متفاوت است.معمولا ظرفیت واقعی پاوربانک ها در عمل دو سوم ظرفیت اسمی آنهاست. چنانچه از پاوربانک استفاده ی زیادی ندارید برای خرید سراغ ظرفیت های خیلی بالا نروید!

راهنمای خرید پاور بانک خوب

اهمیت خروجی ها برای خرید پاوربانک

اگر یک یا چند گوشی به طور همزمان نیاز به شارژ کردن داشته باشد و شما فقط قصد خرید یک پاور بانک مناسب را  داشته باشید پاور بانک هایی با چند پورت خروجی گزینه مناسبی برای خرید شما می باشد. دقت فرمایید اگر سوکت شارژ قسمت تامین انرژی موبایل شما از نوع میکرو یو اس بی است، حتما پاور بانک انتخابی شما مجهز به این درگاه باشد. با بالارفتن خروجی های پاوربانک ها، قیمت نیز بالا تر می رود.

راهنمای خرید پاور بانک خوب

اهمیت انرژی ورودی و خروجی پاور بانک ها در هنگام انتخاب

انرژی ورودی آن میزان جریان است که خود پاور بانک با وصل شدن به منبع انرژی دریافت میکند.هر چه میزان انرژی بالاتر زمان شارژ شدن پاوربانک کمتر می شود. و انرژی خروجی به آن میزان انرژی گویند که از پورت های پاور بانک خارج، و به گوشی منتقل میشود. بازه ی انرژی خروجی ۱ تا ۲ میلی آمپر است.گوشی های قدیمی نیازمند دریافت تا ۱ میلی ـآمپر می باشند در صورتی که گوشی جدید ۲ میلی آمپر را دریافت می کنند. حتما در هنگام خرید به این مشخصات گوشی و پاور بانک انتخابی دقت نمایید. در اصل هرچه میزان انرژی ورودی بیشتر سرعت شارژ شدن پاوربانک بالاتر و هرچه انرژی خروجی بیشتر سرعت شارژ شدن گوشی شما بالا خواهد رفت.

وجود یا عدم وجود قابلیت نشان دهنده ی وضعیت

پاور بانک هایی که مجهز به چراغ نشان دهنده ی ظرفیت باقی مانده ی پاوربانک هستند محبوب تر می باشند. پس در خرید پاور بانک بهینه این نکته را مد نظر قرار دهید که دستگاهی را انتخاب کنید که میزان ظرفیت ذخیره در خود را چه با چراغ های LED و یا چه با عدد نمایش دهد.

راهنمای خرید پاور بانک خوب

قیمت پاوربانک

هیچ زمانی کیفیت را فدای قیمت نکنید.یک پاور بانک بی کیفیت اثرات جبران ناپذیری بر روی باتری گوشی یا دستگاه های شما بر جای می گذارد. به سراغ پاوربانک هایی بروید که عملکرد بهتری دارند. حتما قبل از خرید از چندین فروشگاه و یا سایت قیمت را ارزیابی کنید و متناسب با مشخصات درخواستی بهینه ترین بها را پرداخت کنید. درضمن از تجربیات دوستان و اطرافیان و نظرات استفاده کنندگان برای شناخت عملکرد و کیفیت پاوربانک های خوب استفاده ی لازم را ببرید.

امیدواریم این مطالب کارایی لازم را برای شما داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments