راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

اگر قصد خرید شارژر برای گوشی یا گجت های دیجیتالی خود دارید و دانش لازم برای تشخیص شارژر تقلبی با اصلی را ندارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. انتخاب درست و خرید شارژر اصلی، باتری گوشی شما را از کام مرگ رهانده و از بروز خسارات احتمالی آن جلوگیری می کند. توصیه میشود اگر شارژر شما زمان زیادی را برای شارژ کردن گوشی شما احتیاج دارد و یا دچار ترگیدگی سیم در ابتدای پورت خود شده است، نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در پایین به راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی اشاره می کنیم.

راه های تشخیص یک شارژر اصلی با شارژر های تقلبی موجود در بازار

امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش هزینه ها، شاهد افزایش رشد اجناس تقلبی در بازار کالاها شده ایم که با کیفیت و قیمت پایین نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب می کنند، این درحالی است که اجناس تقلبی نه تنها در دراز مدت هزینه ی بیشتری را در بر دارد،بلکه می توانند خسارات جبران ناپذیری را برجای بگذارند.

توصیه میشود قبل از اقدام برای خرید شارژر به موارد زیر دقت فرمایید:

  • سر استاندارد یک کابل شارژ را به اداپتور موجود وصل کنید و سر میکرو یو اس بی آن را نیر به پورت گوشی متصل کنید. در هر دو حالت، کابل باید به راحتی جا بخورد و هرگونه لق زدن و یا بزرگ و کوچک بودن کابل نشادهنده ی عدم اصالت کابل و یا مخدوش بودن پورت گوشی شما می باشد.

راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

  • در گام بعدی به نوشته های روی شارژر توجه کنید. شارژر اصلی نوشته های آن کم رنگ و براق می باشد. اگر شارژر شما مات و حاوی نوشته های تیره رنگ همراه با خطای نوشتاری است، در اصالت آن تردید کنید.

راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

  • شارژر های تقلبی دیر تر از شارژر های اصلی گوشی شما را شارژ میکنند. به طوری که اگر در بیشتر از نیم ساعت، گوشی شما به ۵۰ درصد از شارژر خود نرسید، می تواند گواه بر تقلبی بودن آن باشد. هم چنین در اکثر مواقع شارژر های تقلبی سریع داغ می شوند. در هنگام کار با دستگاه نیز اگر سرعت شارژ پایین بیاید، شارژر شما یک شارژر تقلبی است.
  • یکی دیگر از راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی خروجی آن ها می باشد. خروجی USB در شارژر های اصلی در سمت راست آنها قرار دارند. به سمت قرار گرفتن خروجی در شارژر توجه کنید.
  • کابل شارژر را به لپ تاپ متصل کنید اگر لپ تاپ دستگاه شما را شناسایی نکرد کابل شما تقلبی می باشد.
  • به لوگوی UL در پشت اداپتور شارژر خود دقت کنید. لوگوی UL مخفف سازمان استاندارد امنیت برای تمام فناوری های موجود در بازار می باشد و اگر این علامت را نداشته باشد حتما شارژر شما تقلبی می باشد.
  • در شارژر اصلی در قسمت توضیحات آن made in china نوشته شده است. اگر نوشته ی روی آنها made in vetnam باشد شارژر شما اصلی نیست.

راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

شناسایی اصالت شارژر به کمک کد QR درج شده

  • در قسمت اداپتور شارژر دقت فرمایید یک کد QR قرار گرفته است. با کمک نرم افزارهای اسکن کننده، این کد ها را خوانده و در سایت های مرجع جستجو کنید. حال نتایج جستجو را با کد سریال تطابق داده و اصالت شارژر خود را ارزیابی کنید.
  • راه دیگر برای تشخیص اصالت شارژر با استفاده از کد QR، تطبیق آن با کد سریال درج شده بر روی اداپتور موجود می باشد. در صورتی که عینا این کدها با یکدیگر مشابه باشند اصل بودن دستگاه را تایید و اگر متفاوت باشند، حتی یک عدد، شارژر شما تقلبی می باشد.

راه های تشخیص شارژر تقلبی و شارژر اصلی

در هر صورت اگر دسترسی به خرید از سایت خود برند دستگاه خود را دارید، بدون شک از همان سایت خریداری کنید. در غیر اینصورت در بازار حتما به موارد گفته شده دقت فرمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.