اپلیکیشن گوگل فیت (Google Fit) – تناسب اندام و سلامتی

اپلیکیشن گوگل فیت (Google Fit) برنامه‌ محبوب و معروف گوگل برای تناسب اندام و حفظ سلامتی مخصوص سیستم‌عامل اندروید است. امروزه تکنولوژی جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بشر شده است. از تفریح و سرگرمی گرفته تا کار و ورزش و سلامتی می‌توان از آن بهره برد. شاید فکر کنید برای حفظ سلامتی و تناسب اندام خود به ساعت هوشمند نیاز دارید. همان‌طور که می‌دانید ساعت‌های هوشمند بسیار گران‌قیمت هستند و بیشتر برای ورزشکاران حرفه‌ای کاربرد دارند. اما اگر به دنبال راهی برای ورزش با هزینه اندک هستید به شما برنامه ۱۰۰ درصد رایگان گوگل فیت را پیشنهاد می‌کنیم.

شرکت گوگل بعد از انتشار این برنامه اعلام کرد که گوگل فیت می‌تواند میزان سلامتی و تندرستی بدن افراد را اندازه‌گیری کند. از ویژگی این سرویس نصب روی انواع برنامه‌های پوشیدنی و سازگاری با آن‌ها است. علاوه بر آنالیز فعالیت‌های روزانه، سلامت قلب را نیز در نظر می‌گیرد.

اپلیکیشن گوگل فیت (Google Fit)

اپلیکیشن گوگل فیت برنامه‌ای پیشرفته اما راحت برای تناسب اندام شما است. گوگل با همکاری انجمن قلب امریکا (AHA) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) به فکر طراحی اپلیکیشنی برای سلامتی بدن و قلب افتاد. به طوری که به عنوان یک مربی تمام فعالیت‌های فرد را ثبت و با بررسی عملکرد او با توجه به هدف شخص دستورات لازم را اعلام می‌کند.

این برنامه اندرویدی روی گوشی شما به راحتی نصب می‌شود. می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید. گوگل فیت با استفاده از سنسورهای معمولی گوشی شما می‌تواند تمام اعمال شما حین ورزش را دریافت و حفظ کند. اطلاعاتی مانند تعداد قدم‌های برداشته شده، مسافت طی شده و کالری مصرفی را مورد سنجش قرار می‌دهد. کافی‌ست گوشی‌تان را با خود همراه داشته باشید. با کمک Google Fit انگیزه مثبتی برای تناسب اندام خود پیدا می‌کنید و تغییرات خوبی در زندگی‌تان ایجاد می‌شود.

شما می‌توانید اهداف سلامتی خود را با معیارهایی مانند دوره‌های زمانی یا تعداد قدم‌های برداشته شده تعیین کنید. این برنامه با توجه به اهداف شما مدلی قابل فهم برای میزان عملکرد و پیشرفت شما ارائه می‌دهد.

این برنامه با ذخیره اطلاعات اساسی شما مانند دویدن و … عملکرد شما را بررسی می‌کند. سپس آن را در قالب نمودار نمایش داده و پیشنهادهایی با توجه به وزن و قد شما ارائه می‌دهد. یکی از برترین ویژگی‌های Google Fit سازگاری با تمام گجت‌ها و برنامه‌های سلامتی و تناسب اندام است. به طوری که داده‌های سایر گجت‌ها و برنامه‌های سلامتی روی گوگل فیت دریافت و ثبت می‌شود. هم‌چنین با اپلیکیشن‌های Strava، Runkeeper، Endomondo و My FitnessPal سازگاری دارد. نسخه مخصوص این برنامه نیز برای ساعت و دستبندهای هوشمند طراحی شده است.

در نسخه جدید برنامه دو ویژگی Move Minutes و Heart Points به آن اضافه شده است:

ویژگی Move Minutes

ویژگی Move Minutes در طول روز فعالیت‌های فیزیکی شما را کنترل می‌کند و با توجه به میزان این فعالیت‌ها پیشنهاداتی به شما می‌دهد. برای مثال وقتی برای مدتی تحرک ندارید و نشسته‌اید، بعد از اینکه بلند شدید شما را تشویق به تحرک بیشتر می‌کند. به جای استفاده از آسانسور پیشنهاد می‌کند که از پله‌ها بالا یا پایین بروید. کمی پیاده‌روی کنید. خلاصه برای تحرک روزانه شما برنامه دارد.

ویژگی Heart Points

هر فرد باید در هفته ۱۵۰ دقیقه تحرک متوسط و ۷۵ دقیقه تحرک شدید داشته باشد. ویژگی Heart Points با توجه به اصل ۳۰ دقیقه تحرک روزانه فعالیت‌های شما را در طول روز بررسی می‌کند. سپس برای ۵ روز هفته توصیه‌هایی برای شما دارد. به کمک Heart Points می‌توانید برای ۵ روز در هفته بمدت ۳۰ دقیقه در روز برنامه‌ای جهت افزایش تحرک و مصرف کالری‌ دریافتی‌تان داشته باشید.

اپلیکیشن گوگل فیت

ویژگی‌های اپلیکیشن گوگل فیت

  • ذخیره اطلاعات فقط با حمل موبایل اندرویدی
  • سازگار با انواع گجت‌ها و برنامه‌های سلامتی
  • سنجش میزان سلامتی و تناسب اندام شما
  • ارائه پیشنهادهایی برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی
  • نمایش میزان پیشرفت شما توسط نمودارهای گرافیکی
  • ویژگی Move Minutes برای تحرک روزانه
  • ویژگی Heart Points برای برنامه تحرک هفتگی

این اپلیکیشن تناسب اندام برای سیستم‌عامل iOS نیز بازطراحی شده است. نسخه جدید هم با اپل‌واچ و هم با ساعت‌های هوشمند با سیستم‌عامل WearOS سازگاری دارد.

اپلیکیشن گوگل فیت در حال حاضر رقیب جدی HealthKit اپل به حساب می‌آید. با توجه به برنامه‌های متنوعی که در زمینه سلامتی در وجود دارد، توانسته نظر بیش از ۵۰ میلیون کاربر را جلب کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.