اطلاعاتی درباره چند شبکه اجتماعی در ایران

تعریف شبکه اجتماعی


شبکه اجتماعی وب سایت ها و اپلیکیشن هایی هست که کاربران را قادر می سازد تا محتوا های مختلف را در قالب های متفاوت مثل عکس، فیلم، متن و … به اشتراک بگذارند یا دوستانی را پیدا کرده و به گفت و گو بپردازند.

در تجارت ، رسانه های اجتماعی برای بازاریابی محصولات ، تبلیغ مارک ها ، اتصال به مشتریان فعلی و تقویت مشاغل جدید استفاده می شود.

تلگرام حدود ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. دومین پلتفرم محبوب رسانه های اجتماعی در ایران اینستاگرام است که بیش از ۲۴ میلیون کاربر ایرانی در آن وجود دارد. نزدیک به ۴۵ درصد از کاربران اینستاگرام در ایران را زنان و ۵۵ درصد را آقایان تشکیل می دهند

کلوب


بیست و نهمین وب سایت پرطرفدار در ایران (در رتبه بندی الکسا) است. اگرچه این وب سایت طبق قوانین رسمی ایران فعالیت می کند ، اما از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۰۴ دو بار فیلتر شد. براساس آخرین آمار این وب سایت بیش از ۲.۵ میلیون کاربر دارد. برخی از ویژگی های آن شامل باشگاه های بحث و گفتگو در انجمن ، به اشتراک گذاری عکس ، وبلاگ ، جستجوی شغل و اتاق های گفتگو است. این وب سایت متعلق به SabaIdea است ، شرکتی که بیشتر تمرکز خود را بر ساخت نسخه محلی رقبا موفق بین المللی می گذارد.

شبکه اجتماعی کلوب

VK


(VK (VKontakte ، به معنی “در تماس” به زبان روسی) بزرگترین شبکه اجتماعی اروپا است. VK یک شبکه اجتماعی غالب در روسیه است در مقابل فیس بوک است. کاربران می توانند نمایه های خود را بسازند ، دوست اضافه کنند ، عکس به اشتراک بگذارند ، هدایای مجازی ارسال کنند و موارد دیگر. این شبکه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و در کشورهای روسی زبان از جمله روسیه ، اوکراین ، بلاروس ، قزاقستان و ازبکستان  بیشترین محبوبیت را دارد. همچنین در ارمنستان ، جورجیا ، رومانی ، اوکراین ، ازبکستان و ایران نیز مورد توجه می باشد.

نرم افزار vk

Qzone


Qzone یک وب سایت شبکه های اجتماعی مستقر در چین است که در سال ۲۰۰۵ توسط Tencent ایجاد شده است. این شبکه اجتماعی اجازه می دهد تا کاربران بتوانند به نوشتن وبلاگ ، نگه داشتن خاطرات ، ارسال عکس ، گوش دادن به موسیقی ، و تماشای فیلم. …بپردازند. Qzone به سرعت در حال رشد است: از نوامبر ۲۰۱۳ ، تاکنون ۶۲۳.۳ میلیون کاربر و تا سال ۲۰۱۴ ۶۴۵ میلیون نفر داشته است.

شبکه اجتماعی Qzone

Ok


بسیاری از مردم روسیه بطور غیررسمی این برنامه را به همکلاسی های ایرانی، عراقی، چین و ماکائو معرفی کرده اند.

با وجود  شناخت این برنامه در ایران ، درحال حاضر در چند فروشگاه اندرویدی ایران ، از جمله Café Bazaar و IranApps ، این برنامه برای بارگیری موجود نیست.

در نسخه وب سایت OK.RU در حال حاضر صدها نفر ایرانی لیست شده است. با این حال ، با نگاهی به ترکیب پروفایل های ثبت شده ، به نظر می رسد که اکثر آنها تبعه CIS هستند که هم اکنون در اینجا مشغول به کار هستند و تنها چند صد ایرانی در حال استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی خود در صفحات پروفایل خود هستند.

با وجود همه برنامه های با کیفیت در خارج ، هنوز فضای برنامه های اجتماعی ایرانی برای رقابت با رقبای بین المللی خود در این بازار وجود دارد. در زیر برخی از برنامه های معروف اجتماعی ایرانی در تلاش هستند تا بخشی از این بازار در ایران را به خود اختصاص دهند.

ok

نزدیکا


Nazdika (در فارسی  محیط اطراف) به شما امکان می دهد لحظه ها و علاقه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه به کاربران اجازه می دهد محیط اطراف خود را کشف کنند و ببینند دیگران در این برنامه چه چیزی را به اشتراک می گذارند. می توانید یک پست بنویسید ، تصویری بارگذاری کنید و افکار خود را در کانال های مرتبط ارسال کنید ، پست های سایر کاربران را در نزدیکی مکان جغرافیایی خود مشاهده کنید و با دوستان خود به صورت خصوصی گپ بزنید. نازدیکا بیش از ۵۰،۰۰۰ نصب فعال در Cafe Bazaar دارد.

شبکه اجتماعی نزدیکا

همسا


هر روز با ایده های جدیدی روبرو می شویم. در ابتدا ، تمام این ایده ها خام هستند .Hamsaa به شما امکان می دهد تا ایده های خود را با افراد تصادفی در برنامه به اشتراک بگذارید تا در مورد جنبه های مختلف ایده صحبت کنید. شما می توانید با دیگران در مورد ایده های خود همکاری کنید و برای مراجعه مجدد در آینده بایگانی از آنها تهیه کنید. Hamsaa بیش از ۱۰،۰۰۰ نصب فعال در Cafe Bazaar دارد.

اوستا


همه ما ترجیح می دهیم هنگامی که می خواهیم تصمیم به خرید یک محصول بگیریم یا از خدماتی استفاده کنیم ، نظر دوست خود را بخواهیم. Oosta یک برنامه تازه توسعه یافته است که می توانید نظرات و تجربه خود را در مورد محصولات ، خدمات ، رویدادها و مکانهای مختلف ارسال کنید. شما می توانید توصیه های دوستان خود را ببینید و از بینش آنها برای تصمیم گیری و حتی نظرسنجی در مورد برنامه و آراء حاصل استفاده کنید. از هم اکنون Oosta دارای بیش از ۲،۰۰۰ نصب فعال در Cafe Bazaar است.

شبکه اجتماعی اوستا

باهم


BaHam یکی از برنامه های محبوب اجتماعی در کافه بازار است. کاربران می توانند در گروه های مختلفی قرار بگیرند و ببینند دیگران در آنجا چه چیزی ارسال می کنند. BaHam به کاربران خود اجازه می دهد پروفایل شخصی برای خود ایجاد کنند و تصاویر ، فیلم ها ، متن و صدا را در گروه ها ارسال کنند. برنامه در بیش از ۱۰۰۰۰۰ دستگاه نصب شده است.

شبکه اجتماعی باهم

چگونه از عکس خود ایموجی و استیکر بسازیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.