3 شبکه اجتماعی برتر برای بازاریابی آنلاین در ایران

ایران ۷۵ میلیون نفر  جمعیت دارد و بیش از نیمی از آنها (۴۰ میلیون) نفر آنلاین هستند. علاوه بر این ، در این کشور ۱.۲۶ تلفن همراه برای هر نفر وجود دارد. اگر مشکل سانسور نبود ، شرایط ایده آل برای اقدامات موفق در بازاریابی آنلاین وجود داشت .

بیشتر شبکه های اجتماعی و وب سایت های غربی توسط دولت ایران از جمله گوگل و فیس بوک مسدود شده اند. به همین دلیل نیمی از “ایرانیان آنلاین” از طریق VPN به این شبکه ها دسترسی پیدا می کنند. اما چند شبکه اجتماعی نیز وجود دارد که در بین ایرانیان  بسیار محبوب است و کاملاً مناسب برای کمپین های بازاریابی آنلاین است

فیس نما


Facenama با داشتن ۴۰ میلیون عضو ، بزرگترین شبکه اجتماعی ایران در وب و جزء ۱۰ وبسایت برتری است که توسط ایرانیان مورد بازدید قرار می گیرد. با داشتن ۱۱.۶۷۴.۰۸۳ بازدیدکننده منحصر به فرد در روز (Quelle: w3snoop) ، قطعاً این شبکه اجتماعی برای تبلیغات باید در نظر گرفته شود.

شبکه اجتماعی فیس نما

آپارات


Aparat نسخه فارسی YouTube است. بیش از ۱۳ میلیون بازدید کننده در ماه ، این پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو را به یکی از بزرگترین سایتهای ایران تبدیل می کنند. همچنین یکی از معدود سایتهایی است که به شما امکان می دهد نمایه ای را ایجاد کنید و تبلیغات کنید.

شبکه اجتماعی آپارات

توییتر


شاید کمی غافلگیرکننده باشد اما با وجود سانسور ، توییتر کاربران فعال زیادی در ایران دارد. در حقیقت ، از طریق VPN یرانیان به توییتر متصل می شوند و رتبه بیستم را در سراسر جهان در اختیار دارند. ۰/۵ درصد از تمام توییتها با اصالت ایرانی است.

این سه شبکه اجتماعی رایج ترین شبکه ها در ایران هستند و باید برای هر بازاریابی رسانه های اجتماعی در نظر گرفته شود. اما ، مثل همیشه ، گزینه های بیشتری برای تبلیغات در دسترس است .

شبکه اجتماعی توییتر

اطلاعاتی درباره چند شبکه اجتماعی در ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. حسن خلج می گوید

    آپارات جزو شبکه های اجتماعی محسوب میشه ؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.