چطور در پاورپوینت فیلم بگذاریم

در حالی که پاورپوینت یکی از ساده ترین راهها برای ارائه است ، اما به یکی از مخوف ترین قسمت های زندگی تبدیل شده است. خوشبختانه ، یک روش آسان برای غلبه بر ترس ارائه قراردادن فیلم در پاورپوینت  است.

پیش بینی می شود ، تا سال ۲۰۲۰ ، فیلم های آنلاین بیش از ۸۰٪ از کل ترافیک اینترنت را تشکیل دهند ، اما تنها ۴٪ از ارائه دهندگان در طول ارائه خود از ویدئو استفاده می کنند. با جاسازی یک ویدیو در اسلایدهای خود ، فرصتی بزرگ برای جلب توجه وجود دارد. در حال فروش ایده ، محصول یا استراتژی ، با استفاده از یک ویدیو توجه مخاطبان خود را به مراتب بیشتر جلب خواهید کرد.

نحوه قرار دادن ویدیو در پاورپوینت


فرایند اضافه کردن یک فیلم به پاورپوینت بسته به نوع نسخه PowerPoint که با آن کار می کنید کمی متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید ویدیویی را بدون اتصال به اینترنت  پخش کنید و از پوشه خود در دسکتاپ کامپیوتر فیلمی در پاورپوینت قرار دهید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • وارد کردن فیلم از یک پوشه در پاورپوینت

بعد از باز کردن پاورپوینت و انتخاب اسلاید مورد نظرتون به منو Insert بروید.

بعد از باز کردن پاورپوینت و انتخاب اسلاید مورد نظرتون به منو Insert بروید.

در گوشه بالا سمت راست ، روی آیکون Movie کلیک کنید   سپس Movie on my PC را انتخاب کنید.

روی آیکون Movie کلیک کنید   سپس Movie on my PC را انتخاب کنید.

ویدئویی را که می خواهید اضافه کنید پیدا کنید و دکمه Insert را کلیک کنید.

ویدئویی را که می خواهید اضافه کنید پیدا کنید و دکمه Insert را کلیک کنید.

با تنظیمات موجود در نوار ابزار Video Format بازی کنید تا تنظیمات دلخواه را روی ویدئو خود اعمال کنید.. به عنوان مثال ، “Video Shape” یا “Video Effect” را انتخاب کنید

با تنظیمات موجود در نوار ابزار Video Format بازی کنید تا تنظیمات دلخواه را روی ویدئو خود اعمال کنید.. به عنوان مثال ، "Video Shape" یا "Video Effect" را انتخاب کنید

پیش نمایش ارائه خود را برای بررسی فیلم خود به روشی که می خواهید انجام دهید

  • وارد کردن ویدیو از اینترنت (یوتیوب، نماشا، آپارات و …) در پاورپوینت

روند اضافه کردن یک فیلم از YouTube بسته به سیستم عامل و نسخه پاورپوینت شما متفاوت است. متاسفانه ، شما نمی توانید فیلم های YouTube را در نسخه های Mac PowerPoint جاسازی کنید.

اگر ویدئویی از یوتیوب می خواهید در پاورپوینت خود قرار دهید ابتدا صفحه فیلم خود را در یوتیوب باز کنید سپس آدرس URL آن را کپی کنید و در صفحه پاورپوینت در قسمت Online Video آدرس را Pase می کنید. هنگامی Play کردن ویدئو آنلاین شوید. برای کار ویدیوی خود به اینترنت نیاز دارید.

وارد کردن فیلم از یوتیوب در پاور پوینت از اینترنت

اگر ویدئوی خود را از نماشا می خواهید در پاوپوینت قرار دهید در پایین فیلم روی دکمه دانلود کلیک کرده و بعد از انتخاب کیفیت آن آدرس URL را کپی کنید سپس در صفحه پاورپوینت مانند مراحل گفته شده عمل کنید.

اگر ویدئوی خود را از نماشا می خواهید در پاوپوینت قرار دهید در پایین فیلم روی دکمه دانلود کلیک کرده

 

قراردادن-آدرس-نماشا-در-پاورپوینت

اگر ویدئوی خود را از آپارات می خواهید در پاوپوینت قرار دهید در پایین فیلم روی دکمه دانلود کلیک کرده و بعد از انتخاب کیفیت آن آدرس URL را کپی کنید سپس در صفحه پاورپوینت مانند مراحل گفته شده عمل کنید.

وارد-کردن-url-از-آپارات در پاورپوینت

 پاورپوینت ۲۰۱۰


اگر از پاورپوینت ۲۰۱۰ استفاده می کنید ، گزینه “ویدئو از وب سایت” را مشاهده خواهید کرد.

یک پنجره ظاهر می شود که باعث می شود کدی را که کپی کرده اید بچسبانید. کد خود را جایگذاری کنید ، روی “Insert” کلیک کنید و صبر کنید تا ویدیوی شما در اسلاید شما بارگذاری شود.

هنگام بارگیری ، روی ویدیو کلیک کنید و دو برگه جدید ظاهر می شود که به شما در تغییر گزینه های پخش کمک می کند. در تب “پخش” ، “شروع” را انتخاب کرده و راهی را برای بارگذاری فیلم خود انتخاب کنید. همچنین می توانید چند گزینه دیگر ، مانند مدت زمانی که می خواهید فیلم پخش شود ، گزینه های تکرار شده یا تمام صفحه را انتخاب کنید.

 پاورپوینت ۲۰۱۳


در پاورپوینت ۲۰۱۳ گزینه Online Movie “فیلم آنلاین” را انتخاب کنید.

روی ” یک کد قراردادن ویدیو” کلیک کنید و URL خود را در قسمت متن خالی مناسب جایگذاری کنید.

صبر کنید تا ویدیوی شما بارگیری شود و هنگام بارگیری می توانید به راحتی آن را از دو زبانه ای که هنگام کلیک روی آن ظاهر می شود اصلاح کنید.

 پاورپوینت ۲۰۱۶


“فیلم آنلاین” را انتخاب کنید.

روی ” From a Video Embed Code” کلیک کنید و در قسمت خالی سمت راست کد خود را جایگذاری کنید.

در پاورپوینت ۲۰۱۶ نیز می توانید یک فیلم YouTube را به روشی متفاوت اضافه کنید. فقط روی نماد “YouTube” کلیک کنید که پس از انتخاب “Video Online” ظاهر می شود. اکنون ، فقط باید ویدیویی را که می خواهید اضافه کنید با کلمات کلیدی خاص جستجو کنید. این فیلم را انتخاب کنید و بر روی “Insert” کلیک کنید.

چند دقیقه صبر کنید تا ویدیوی شما بارگیری شود و هنگام بارگذاری ، فیلم را انتخاب کنید و دو زبانه خواهید دید که به شما در تغییر گزینه های پخش کمک می کند. در تب “پخش” ، “شروع” را انتخاب کرده و راهی را برای بارگذاری فیلم خود انتخاب کنید. همچنین می توانید چند گزینه دیگر ، مانند مدت زمانی که می خواهید فیلم پخش شود ، گزینه های تکرار شده یا تمام صفحه را انتخاب کنید.

هنگام ارائه ، با وجود نسخه ای که از آن استفاده می کنید ، مراقب باشید که به اینترنت متصل شوید ، در غیر این صورت فیلم بارگیری نمی شود.

برنامه فلش لایت Flashlight

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments