بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

عکاسی دیجیتال نسبت به عکاسی با فیلم های سنتی مزایای بسیاری دارد ، اما متأسفانه امنیت واقعاً یکی از آن مزایا نیست. بر خلاف عکس های چاپی، تصاویر دیجیتالی را می توان از طریق خرابی یا مشکل در حافظه دستگاه عکسبرداری، از دست داد ، یا حتی با چند کلیک ماوس به طور تصادفی حذف کرد. در این مطلب چند روش معرفی شده تا اطمینان حاصل کنید عکس هایتان به راحتی از بین نمی روند.

تصاویر را در فضاهای فیزیکی ذخیره کنید

کارت های SD ، سی دی و دی وی دی می توانند یک راه عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس های شما باشند ، اما در اینجا یک مشکل وجود دارد که اگر تعداد زیادی تصویر داشته باشید، مجموعه ای بزرگ از CD و DVD را باید تهیه کنید.

این نه تنها موجب بی نظمی آرشیو می شود بلکه به دلیل آسیب پذیر بودن، ممکن است آن ها را از دست بدهید.

بنابراین اگرچه ذخیره در این نوع حافظه ها، به عنوان یک راه حل کوتاه مدت خوب است، اما ممکن است برای طولانی مدت نتیجه ای حاصل نشود.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

ذخیره در درایو اکسترنال

هارد اکسترنال از طریق پورت USB به رایانه شما متصل می شود که می توانید فایل ها را در آن کپی کرده و نگه دارید. اگرچه این روش کاملاً مناسبی برای تهیه مجموعه ای از نسخه های پشتیبان است ، اما سخت افزارها ممکن است از کار بیفتند.

درایوهای حالت جامد (SSD) با ثبات تر هستند ، اما تهیه آن ها هزینه بیشتری دارد. اگرچه قابلیت اطمینان ممکن است مزیت خوبی به نظر برسد، اما باید در نظر داشت که شما باید در رایانه خود فضای لازم را برای درایو و اتصال سیم ها پیدا کنید. این ممکن است مشکل بزرگی نباشد اما برای جلوگیری از در هم ریختگی فایل ها امکان مناسبی است. علاوه بر این ، ممکن است شما مایل به استفاده از تعداد محدود پورت های USB خود با اتصال هارد دیسک خارجی “همیشه روشن” نباشید.

در این رابطه، تهیه یک درایو فلش USB احتمالاً راه حل ساده تری خواهد بود ، زیرا نه تنها نیاز به اتصال دائم به رایانه شخصی شما را ندارد بلکه می توان آنها را به راحتی در صورت نیاز ذخیره کرد و در صورت لزوم آن ها را جا به جا کرد. درایو های فلش USB در حالی که فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهند، ارزان هستند.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

عکس ها را در چندین کتابخانه ذخیره کنید

سرویس هایی مانند آخرین نسخه از Apple’s Aperture ($ 79.99، فروشگاه برنامه مک) یا iPhoto (رایگان، فروشگاه برنامه مک) فرمت کتابخانه را برایتان فراهم می کنند.

iPhoto به گونه ای طراحی شده است که امکان وارد کردن تصاویر از دوربین های دیجیتالی ، دستگاه های ذخیره سازی مانند فلش درایو USB ، سی دی ، دی وی دی و دیسک سخت را به کتابخانه  iPhoto کاربر می دهد. iPhoto از رایج ترین قالب های فایل تصویری ، از جمله چندین قالب تصویر خام پشتیبانی می کند . iPhoto همچنین از فیلم های دوربین پشتیبانی می کند ، اما ویرایش آن ها فقط به برش کلیپ محدود می شود.

با راه اندازی Aperture یا iPhoto با کلید Option که در پایین قرار دارد ، می توانید به راحتی بین کتابخانه های ساخته شده، جابجا شوید. این راه حل زمانی بهتر عمل می کند که کتابخانه ها در یک نوع فضای ذخیره اضافی مانند Drobo یا یک شبکه متصل به حافظه (NAS) ذخیره شوند.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

بایگانی عکس ها در فضای ابری

اگر از تهیه نسخه پشتیبان عکس های دیجیتالی خوشتان نمی آید ، همگام سازی آنها با یک فضای ابری یک راه عالی برای شما است. سایت های زیادی این خدمات فضای ابری را به طور رایگان یا ارزان دراختیار کاربران قرار می دهند.

برخی از گزینه های معروف شامل Dropbox ، Google Drive ، Microsoft OneDrive ، MediaFire و Bitcasa هستند. بسیاری از آنها دارای اپلیکیشن تلفن همراه نیز هستند. توجه داشته باشید در صورت بارگذاری عکس ها در این فضای ابری و پاک کردن آن از حافظه داخلی، برای دسترسی به فایل ها باید به اینترنت متصل شوید.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

 از خدمات ابری عکس به عنوان پشتیبان استفاده کنید

سرویس هایی مانند Picturelife ، Adobe Creative Cloud و ThisLife امکان تهیه نسخه پشتیبان از عکس های iOS یا دستگاه های اندرویدی و همچنین Mac یا رایانه های شخصی را آسان کرده و یک لایه امنیتی اضافی به علاوه ابزارهای لازم برای سازماندهی و ویرایش عکس ها را در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال ، کاربران باید مراقب باشند که تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهند. سرویس Everpix در اواخر سال ۲۰۱۳ از پشتیبانی خارج شد و تمامی فایل های آن از دست رفت. پس هر کدام از این سرویس ها ممکن است روزی از بین بروند.

اگر نگران هزینه هستید ، تعدادی سرویس وجود دارد که می توانید بصورت رایگان و بدون محدودیت از آنها استفاده کنید:

Google Photos یکی از گزینه های رایگان برای قرار دادن عکس های شما در ابر به صورت رایگان و بدون محدودیت است. تنها نکته منفی این است که گوگل تصاویر با وضوح بالا را به وضوح کمی پایین تر تبدیل می کند. اگر این مورد برایتان مهم نیست این سرویس گزینه مناسبی است. شما می توانید عکس ها را در آلبوم ها سازماندهی کنید و آن ها را بر اساس تاریخ مرتب سازی کنید.

فیس بوک یکی دیگر از سرویس های آنلاین است که می توانید عکس های خود را به صورت رایگان و بدون محدودیت در آن بارگذاری کنید. شما می توانید آنها را در آلبوم ها تنظیم کنید. گزینه های امنیت نیز می تواند توسط شما انتخاب شود، طوری که تصاویر فقط برای شما یا دوستان یا به صورت عمومی، قابل مشاهده باشد.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

 چاپ عکس ها

چاپ هزاران عکس دیجیتالی ممکن است پول ، وقت و کاغذ را بیهوده از بین ببرد. اما اگر از بین نرفتن عکس برایتان خیلی مهم است می توانید در کنار بقیه گزینه های ذخیره سازی، این مورد را نیز امتحان کنید. خوشبختانه ، چاپ این روزها ارزان قیمت است و می توانید به عنوان یک راهکار عکس های مهم را چاپ کنید.

نگهداری از دو نسخه عکس روی یک دستگاه

همانطور که گفتیم ممکن است به صورت اشتباه با یک کلیک ماوس یک عکس را حذف کنید و دیگر نتوانید آن را بازیابی کنید. برای جلوگیری از این نوع اتفاقات می توانید از هر فایل عکس، دو یا چند نسخه کپی نگه دارید. البته ، نگه داشتن دو نسخه از عکس های دیجیتالی در یک دستگاه لزوماً ایده خوبی نیست و اگر مشکلی برای خود دستگاه به وجود آید فایلتان را از دست می دهید. همچنین مشکل کمبود حافظه نیز ممکن است به وجود آید.

بهترین راه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس در سال 2019

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments