هوش مصنوعی اندروید چیست؟

اگر به حوزه‌های تکنولوژی علاقمند باشید پس به احتمال قریب به یقین بارها اسم هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی اندروید به گوشتان خورده باشد. موسسات زیادی بر روی انواع هوش‌ مصنوعی سرمایه‌گذاری داشته‌اند.

در این مقاله هدف ما این است که شما را حوزه هوش مصنوعی و اینکه هوش مصنوعی اندروید چیست آشنا خواهیم کرد. در ابتدا به تعریف هوش مصنوعی و سپس تعریف هوش مصنوعی اندروید خواهیم پرداخت.

تعریف هوش مصنوعی (َArtificial Intelligence)


هوش مصنوعی یا به عبارت دیگر هوش ماشینی به هوشی اطلاق می گردد که بتواند بعضی کارها را مثل انسان انجام دهد، یعنی هم قادر است فکر نماید و هم شرایط را درک کند و پاسخگوی سوالات باشد.

هوش مصنوعی اندروید (Android Artificial Intelligence)


به هوش مصنوعی تعبیه شده و تنظیم شده برای سیستم عامل اندروید هوش مصنوعی اندروید گفته می شود. از استفاده‌های این نوع هوش در گوشی‌ها همراهی است که دارای سیستم عامل اندروید هستند. البته باید به یاد داشته باشید کاربرد هوش مصنوعی اندروید اتفاق جدیدی نیست و در طول سالیان دراز شرکت‌های سازده سیستم عامل اندروید از این تکنولوژی استفاده کرده‌اند. شاید قابل لمس‌ترین استفاده برای هوش مصنوعی اندروید چیست کاربرد آن در گوشی‌های همراه باشد.

سیستم عامل اندروید و هوش مصنوعی


تصورات عمومی بر این است که سیستم عامل اندروید سابقه بسیار طولانی‌ای دارد. اما در حقیقت از رونمایی اولین نسخه این سیستم کمتر از ده سال می گذرد. گوگل زمانی که تصمیم گرفت از یک سیستم عامل داری متن باز استفاده کند اندروید با سرعت به سیستم عامل مورد علاقه توسعه‌دهنده‌ها مبدل گشت و هم اکنون بعد از کنار زدن رقبای خود به یک سیستم عامل رایج در جهان تبدیل شد. در ابتدا سیستم عامل اندروید برای دوربین های دیجیتالی کاربرد داشت ولی مدتی بعد در گوشی‌های موبایل به کار برده شد.

توسعه‌دهنده‌ها فرصت خوبی پیش‌رو دارند؛ آن ها قادرند روزانه با عرضه کردن هزارها برنامک یا افزونه‌های جالب بر روی سیستم گوشی های هوشمند بازار را در دست بگیرند. هم اکنون اکثر برنامک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، Play Store یا همان دستیار مجازی هستند. با پیشرفت بیشتر این فناوری انتظار می رود که هوش مصنوعی AI تمامی قابلیت‌ها را متاثر سازد. می توان خوشبین بود که برنامک‌های جدیدتر و شگفت‌انگیزتری به ظهور خواهند رسید و جهان ما را متحول و دگرگون خواهند ساخت.

۱۰ اپلیکیشن برتر یادگیری زبان در گوشی موبایل

گوشی‌های مجهز به هوش مصنوعی اندروید


اولین کارکرد هوش مصنوعی در گوشی‌های موبایل با دستیار مجازی به دنیای فناوری معرفی گردید. دستیاری که تلاش کرد دستورهای شفاهی را دریافت کرده و اجرا نماید. این فناوری از زمان‌های دور در گوشی‌های هوشمند استفاده می شده است. یکی دیگر از این کاربردها یادگیری به شیوه ماشینی می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به این صورت که دستگاه گوشی با گذر زمان عادت‌های ما را یاد می گیرد و به وسیله آن گوشی را مدیریت می کند. در این راستا مثالی که می توان زد این است که می تواند مشخص کند که از کدام برنامه را بیشتر مورد استفاده قرار می دهید تا بتواند منابع زیادتری را در اختیار کاربر قرار دهد و در نهایت عملکرد سریعی به آن ببخشد. کارکرد هوش مصنوعی در گوشی‌های مختلف متفاوت است برای مثال در گوشی اپل با سیستم عامل IOS از آن برای دقت در قابلیت تشخیص چهره و ارائه دادن قابلیت‌های انیموجی بهره می برند اما گوشی های هواوی با سیستم عامل اندروید از آن در جهت تشخیص محیط و سوژه‌های عکاسی استفاده بهینه را می کند.

هوش مصنوعی اندروید چگونه دوربین گوشی را ارتقا می دهد؟


پیشرفت‌های رو به رشدی که در حوزه عکاسی به وجود آمده بیشتر در نرم افزارها و سطح سیلیکونی دوربین‌ها حاصل شده است. که این به دلیل بودن هوش مصنوعی می باشد که به دوربین‌ها یاری می رساند تا چیزی را که دنبالش می گردند را به شکل بهتری درک نمایند و بهتر نیز بشناسند. غول جستجوگر گوگل نیز از این قابلیت هوش مصنوعی بهره برده و در برنامه های خود برای دسته بندی تصاویر گوناگون استفاده کرده است. هوش مصنوعی در دوربین بسیاری از گوشی‌های همراه باعث شده تا عکاسی بدون نویز از سوژه‌هایی که در حال حرکت هستند گرفته شود و همچنین به عکاسی شفاف در جاهای کم‌نور کمک شایانی نموده است. از سوی دیگردر گوشی‌های هواوی، فناوری هوش مصنوعی با مدیریت کردن انرژی، دوام بیشتری را به باتری می بخشد.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=13567
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.