نحوه ساخت اکانت فیسبوک

نحوه ساخت اکانت فیسبوک

از جمله محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی می‌توان فیسبوک را نام برد. شما میتوانید با عضویت در این شبکه از به اشتراک گذاری مطالب خود با دیگر کاربران فیسبوک لذت ببرید. بنابراین در ابتدا بهتر است با ساخت حساب جدید در فیسبوک آشنا شوید. برای عضویت در شبکه اجتماعی فیسبوک میتوانید با کلیک بر روی لینک https://fa-ir.facebook.com/r.php وارد وب سایت فیسبوک شوید. در این صفحه با انتخاب گزینه Create New Account اقدام به ساخت اکانت جدید نمایید. با کلیک بر روی این دکمه شما به صفحه ورود اطلاعات منتقل خواهید شد. فیلد first name برای وارد کردن نام شما است. فیلد Username نیز جهت ورود نام کاربری بوده و در بخش Email Address or Phone number می‌توانید شماره تلفن خود یا ایمیلتان را برای ایجاد کردن حساب جدید وارد نمایید. فیلد Gender  جهت تعیین جنسیت شما است که می‌توانید گزینه مرد یا زن را انتخاب نمایید. شما باید با وارد کردن سن خود در فیلد Date of Birth که حتما باید بالای ۱۸ سال باشد و همچنین رمزی که برای حساب کاربری خود در نظر گرفته‌اید در فیلد New Password در انتها روی گزینه Sign Up کلیک کنید. با انجام دادن این مراحل، با توجه به شماره تلفن یا ایمیلی که در بخش ورود اطلاعات درج کرده‌اید، یک کد برای شما ارسال خواهد شد. سپس شما باید کد ارسالی را در کادر مورد نظر وارد کرده و با انتخاب گزینه Confirm مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید. به این شکل شما صاحب یک حساب کاربری جدید در فیسبوک خواهید شد.نحوه ساخت اکانت فیسبوک

حذف اکانت فیسبوک

اگر شما صاحب یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی فیسبوک باشید ممکن است به دلایل مختلف تصمیم به حذف حساب کاربری خود بگیرید. این امکان برای شما وجود دارد. اما باید توجه داشت که دو روش موقتی و دایمی برای حذف اکانت فیسبوک وجود دارد. در ابتدا شما باید تصمیم بگیرید که آیا مایل به ترک حساب کاربری خود به صورت موقت هستید یا می‌خواهید برای همیشه اکانت فیسبوک خود را حذف کنید. اگر شما پاک کردن موقت اکانت فیسبوک را در نظر داشته باشید، می‌توانید با ورود مجدد به حساب کاربری خود و بازیابی تمام اطلاعات، به آنها دسترسی داشته باشید. اما در صورت حذف اکانت فیسبوک به صورت دایمی، امکان بازگرداندن اطلاعات برای شما وجود نخواهد داشت.

در صورتی که شما قصد پاک کردن دایمی اکانت فیسبوک خود را دارید باید با وارد شدن به صفحه مخصوص حذف اکانت فیسبوک و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در صورت خروج از حساب کاربری و سپس کلیک بر روی دکمه Delete My Account  و وارد کردن رمز عبور و کد نمایش داده شده پس از انتخاب این دکمه مراحل حذف اکانت خود را تکمیل کنید. توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد که تا دو هفته پس از اقدام به حذف دایمی، کاربر قادر به بازگردانی اکانت خود خواهد بود. چون در طی این دو هفته حساب کاربری به حالت غیرفعال درآمده و می‌توان با لاگین کردن آن را به صورت فعال درآورد. دقت داشته باشید که حذف دایمی اکانت فیسبوک پس از گذشت دو هفته رخ خواهد داد.نحوه ساخت اکانت فیسبوک

نکات مهم در مورد حذف اکانت فیسبوک

  • اگر شما صاحب حساب کاربری فیسبوک هستید و قصد حذف اکانت خود را دارید می‌توانید به جای حذف دایمی اکانت خود، از غیرفعال کردن آن به صورت موقت استفاده کنید. جهت انجام این کار به منوی تظیمات رفته و گزینه General را انتخاب نماید. پس از آن با انتخاب Manage your account و سپس Deactivate your account عملیات حذف موقت حساب کاربری خود را تکمیل کنید.
  • پیش از حذف دایمی اکانت فیسبوک می‌توان از داده‌های آن پشتیبان‌گیری کرد. برای این کار باید از منوی تنظیمات گزینه Start My Archive را انتخاب کرد.
  • پس از گذشت ۱۴ روز از اقدام به حذف دایمی اکانت فیسبوک دیگر امکان بازگردانی آن وجود ندارد.
لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=14426
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.