اندازه آیفون 2020 مشخص شد: آیفون 12 بزرگتر از آیفون 11 Pro Max

نسل بعدی آیفون ۱۲ که در ماه سپتامبر به بازار عرضه می‌شود، دارای طراحی یکسان اما اندازه و تعداد دوربین‌های پشتی متفاوت است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط تولیدکننده چینی اپل، سری جدید آیفون که در ماه سپتامبر به بازار عرضه می‌شود، ممکن است دارای طراحی مشابه با iPad Pro باشد اما تعداد دوربین‌های اصلی مختلف است.

آیفون ۱۲ بزرگتر از آیفون ۱۱ Pro Max

طبق گزارش گسترده‌ Macotakara، یکی از معتبرترین تحلیل‌گران اپل، که مستقیم از زنجیره تأمین این شرکت منتشر شد، برخی از ویژگی‌های اصلی آیفون ۱۲ مانند طراحی و اندازه آن در سال ۲۰۲۰ اعلام شد. Macotakara در این گزارش مدعی شده که اپل تا یک سال دیگر همان طراحی را حفظ خواهد کرد. این خبر کاملا با تحلیل قبلی مینگ چی کو در تضاد است.

طبق این گزارش، طراحی آیفون ۱۲ مشابه سری‌های قبلی است. آیفون ۲۰۲۰ در چند نسخه ارائه خواهد شد. نسخه اول آن اندازه صفحه نمایش ۵.۴ اینچی است که ابعادی بین iPhone SE و iPhone 8 دارد. در حالی که در مدل ۶.۱ اینچی اندازه‌ گوشی بین آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ Pro Max خواهد بود. انتظار می‌رود بزرگترین مدل آن با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی حتی از ۱۱ Pro Max نیز بزرگتر باشد.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد با قرار دادن یک سنسور بزرگتر برای دوربین اصلی در پشت آیفون ۲۰۲۰ در مقایسه با ۱۱ Pro Max قابلیت عکاسی و فیلمبرداری را بهبود بخشد.

اندازه آیفون 11

ضخامت دستگاه نیز به نسبت مدل‌های قبلی تغییر کرده است. مدل ۶.۷ اینچی ۷.۴ میلی متر ضخامت دارد که این کاهش چشمگیر از آیفون ۱۱ Pro Max با اندازه ۸.۱ میلی متر کمتر است.

نسخه ‎های مختلف آیفون ۱۲ دارای پنل OLED هستند. اما دوربین‌ها در هر نسخه‎ متفاوت است. هر دو نسخه ۵.۴ اینچی و ۶.۱ اینچ با آیفون ۱۱ یکسان اند. البته مدل ۵.۴ اینچی دوربین دوگانه دارد. در صورتی که مدل ۶.۱ اینچی در دو نوع دو و سه دوربین پشتی ساخته خواهد شد.  هم‌چنین مدل ۶.۷ اینچی به دوربین سه گانه مجهز است. در دوربین‌های مد‌ل‌های گران قیمت تر (۶.۱ اینچی با سه دوربین و ۶.۷ اینچی) از سنسورهای ۳D ToF نیز به کار برده شده است.

آیفون ۹ moniker مدل بعدی آیفون ۸ نیز در جدول قرار دارد. گفته می‌شود در این مدل صفحه نمایش Touch ID به کار برده نخواهد شد و اپل از نمایشگر بزرگتری برای آن استفاده می‌کند. این مدل نیز در ماه مارس ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=15019
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.