آموزش روش صحیح تمیزکردن لپ تاپ

تمیز کردن لپ تاپ می‌تواند به افزایش عمر آن کمک کند. صفحه کلیدهای لپ تاپ و کامپیوتر، محل رشد میکروب هستند. توصیه می‌شود به طور مرتب صفحه کلید و ماوس رایانه خود را، به همراه تمام سطوحی که اغلب لمس می‌شود تمیز کنید. با گذشت زمان، گرد و غبار باعث گرم شدن لپ‌تاپ می‌شود. افراد سیگاری و صاحبان حیوانات خانگی باید برای تمیز کردن لپ‌تاپ مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام دهند، زیرا احتمال دارد خیلی سریعتر گرد و غبار، دود، مو و سایر ذرات روی لپ‌تاپ قرار بگیرند.

مراحل تمیزکردن لپ تاپ


 1. لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را جدا کنید.
 2. لپ تاپ را باز کنید.
 3. لپ تاپ را وارونه کنید و به آرامی روی آن ضربه بزنید تا از شر هرگونه ذرات از لابه لای صفحه کلید جدا شوند.
 4. هوای فشرده‌شده را روی صفحه کلید اسپری کنید. در این حالت، لپ‌تاپ را با زاویه بگیرید تا ذرات موجود در لابه لای روزنه‌ها از آن خارج شوند.
 5. برای خارج کردن ذراتی که گیر کرده‌‎اند می‌توانید از گوش پاک‌کن استفاده کنید. در صورت لزوم می‌توانید از یک خلال دندان استفاده کنید. خلال دندان را به سمت بیرون حرکت دهید تا از انتقال بیشتر ذرات کوچک آشغال به داخل دستگاه جلوگیری کنید. به آرامی از خلال دندان استفاده کنید تا از خراشیدن سطح لپ‌تاپ جلوگیری کنید.
 6.  لپ تاپ را روی یک سطح صاف قرار دهید.
 7. مقداری پنبه را با الکل مرطوب کنید و پنبه آغشته به الکل را بین کلیدها حرکت دهید.(مطمئن باشید که پنبه خیس نیست). به این دلیل از الکل استفاده می‌کنیم چون به لپ‌تاپ آسیب وارد نمی‌کند. همچنین برای تمیزکردن لپ‌تاپ می‌توانید از یک اسفنج مرطوب با آب مقطر استفاده کنید. اسفنج را فشار دهید تا کاملا آب آن خارج شود. آب می‌تواند روی لپ تاپ ریخته شود و به اجزای داخلی آسیب برساند. اگر از یک ماده پاک‌کننده استفاده می‌کنید مطمئن شوید که حاوی موادی چون آمونیاک یا سفیدکننده نیست، زیرا ممکن است به لپ‌تاپ آسیب برساند.
 8. برای لکه‌های سفت و سخت، فقط یک قطره صابون به آب اضافه کنید.

مراحل-تمیزکردن-لپ-تاپ

نحوه تمیز کردن صفحه LCD لپ تاپ آورده شده است:


 1. ابتدا توسط هوا، گرد و غبار موجود روی سطح LCD را از بین ببرید.
 2. پارچه‌ای نرم را آغشته به شیشه پاک‌کن کرده و به آرامی LCD را با آن به صورت دایره‌ای پاک کنید. می توانید از پارچه میکروفیبر که بطور اختصاصی برای رایانه‌ها طراحی شده‌اند استفاده کنید. این پارچه ها در فروشگاه های لوازم کامپیوتری و اداری وجود دارند.
 3. موس خود را نیز به همین صورت تمیز کنید.

آشنایی با بهترین لپ تاپ گیمینگ ۲۰۱۹

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=15194
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.