نام تجاری سوپر ایزو برای سری گلکسی S20

شرکت سامسونگ از نام تجاری سوپر ایزو برای سری گلکسی S20 استفاده کرده است. سری S20 قابلیت عکاسی در نور کم را بهبود بخشیده است. کمتر از دو هفته دیگر، به رویداد آنپکد ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) و معرفی سری گلکسی اس ۲۰ مانده است. تقریبا تمام اطلاعات لازم درباره این سری جدید گوشی‌های تلفن همراه سامسونگ در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و در دسترس قرار دارد.

انتظار می‌رود سامسونگ در رویداد آنپکد ۱۱ فوریه ۲۰۲۰ از سری جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود، گلکسی اس ۲۰، گلکسی اس ۲۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ اولترا رونمایی کند. مطمئنا سامسونگ کاربران خود را مثل همیشه غافل‌گیر می‌کند. طیق آخرین خبرهای منتشر شده، سری گلکسی اس ۲۰ از قابلیت سوپر ایزو (Super ISO) بهره برده است. ویژگی سوپر ایزو در خانواده جدید گلکسی عکسبرداری در محیط‌های با نور کم را بهبود بخشیده است.

بر اساس گزارشات LetsGoDigital، سامسونگ نام تجاری سوپر ایزو را برای سری گلکسی S20 انتخاب کرده است. از این رو این گوشی‌های هوشمند را با این نام در دفتر مالکیت انگلیس ثبت کرده و قصد دارد از این نام تجاری برای بازاریابی و معرفی گلکسی اس ۲۰ استفاده کند. این کار برای سامسونگ اهمیت بسیار زیادی دارد.

سری گلکسی S20 سوپر ایزو

خبری در مورد اینکه سامسونگ در سری جدید گوشی‌های هوشمند خود به چه استاندارد ایزویی دست پیدا کرده موجود نیست؛ اما می‌توان پیش بینی کرد که توانسته به ایزو ۳،۲۰۰ برسد. زیرا بعد از به‌روزرسانی اندروید ۱۰ در گوشی گلکسی اس ۱۰ به این استاندارد دست یافته است. بنابراین دور از ذهن نیست که برای خانواده اس ۲۰ نیز به ایزو ۳،۲۰۰ رسیده باشد.  آیس یونیورس، افشاگر معروف در حوزه فناوری، ادعا کرده که سامسونگ در سری اس ۲۰ به ایزو ۶،۴۰۰ رسیده است. البته نمی‌توان به این خبر خیلی اعتماد کرد.

اگر این خبر درست باشد گلکسی اس ۲۰ با رقبای موجود در بازار قادر به رقابت نخواهد بود. زیرا گوشی سونی اکسپریا وان با ایزوی ۱۲۸،۰۰۰ و هواوی پی ۳۰ پرو با ایزو خیره‌کننده ۴۰۹،۶۰۰ وارد بازار شده‌اند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که ایزوی بالا نشان‌دهنده کیفیت بالای دوربین نیست و عوامل دیگری نیز در آن دخیل هستند. ویژگی سوپر ایزو این مسئله را ثابت می‌کند که تنها استاندارد ایزو مهم نیست. برای مثال می‌توان به استفاده از نرم افزار پیشرفته برای شبیه‌سازی ایزوی بیشتر اشاره کرد.

عددی که ایزو نشان می‌دهند میزان حساسیت دوربین به نور است. هر چه این عدد بیشتر باشد دوربین به نور حساس‌تر است و هر چه کمتر باشد از حساسیت کمتری برخوردار است. دوربین با میزان حساسیت متفاوت نسبت به نور کاربردهای متفاوتی نیز دارند و هیچ‌کدام خوب یا بد نیست. اگر عدد ایزو و حساسیت دوربین به نور کم باشد، برای عکسبرداری در نور زیاد و روشنایی روز مناسب است. از طرفی ایزوی بیشتر و حساسیت بالا به نور برای عکاسی در شب و نور محیط کم استفاده می‌شود. زیرا طیف نور وسیعی را دریافت و پردازش می‌کند.

ایزو زمانی اهمیت پیدا می‌کند که گوشی توانایی ثبت عکس‌های با کیفیت را در نور کم محیط داشته باشد. از آنجایی که گوشی‌های پرچم‌دار ایزوی بالایی دارند در مقایسه با گوشی‌های ارزان‌قیمت توانایی عکاسی در نور شب را دارند که این ویژگی موجب برتری این گوشی‌ها می‌شود. البته بعضی از گوشی‌های میان‌رده و ازران‌قیمت نیز ایزوی قابل قبولی دارند. اما تعداد آن‌ها کم است و با گوشی‌های پرچم‌دار اصلا قابل قیاس نیستند. به هر حال ویژگی سوپر ایزو برای سامسونگ یک گزینه هیجان‌انگیز و مطمئن است.

منبع: gsmarena

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.