مشخصات تبلت نارتب

مشخصات تبلت نارتب

در این مطلب قصد داریم در مورد مشخصات تبلت نارتب صحبت کنیم. این محصول ایرانی به گونه‌ای طراحی شده که برای استفاده کودکان و نوجوانان مناسب باشد. اگر شما قصد خرید این کالای دیجیتال را دارید بهتر است برای آشنایی بیشتر با مشخصات تبلت نارتب حتما این مقاله را مطالعه کنید.

اصولا دوران کودکی و نوجوانی از حساسیت فوق‌العاده زیادی برخوردار است. به گونه‌ای که می‌تواند تعیین کننده وضعیت هر فرد در ادامه زندگی باشد. توجه به نیازهای کودکان و نوجوانان در کنار نظارت مستقیم والدین می‌تواند شرایط مناسبی فراهم کند. سازندگان تبلت نارتب امکانات مختلفی جهت مدیریت و نظارت والدین در این محصول تعریف کرده‌اند که در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

مدیریت ساعت و زمان با استفاده از تبلت نارتب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تبلت نارتب تنظیم و مدیریت ساعت و زمان استفاده از آن توسط والدین است. از آنجایی که این محصول برای استفاده کودکان و نوجوانان طراحی شده است، امکانات مدیریتی متنوعی نیز برای والدین در آن تعبیه شده است. اگر شما قصد خرید این محصول برای فرزندتان را دارید به راحتی قادر به تنظیم محدوده زمانی مشخصی جهت استفاده فرزندتان از تبلت نارتب خواهید بود. فرزند شما تنها می‌تواند در بازه زمانی تعریف شده توسط شما از امکانات تبلت نارتب استفاده کند. به این شکل شما اطمینان پیدا می‌کنید که استفاده از امکانات و برنامه‌های تبلت نارتب توسط فرزند شما در محدوده زمانی تعیین شده توسط شما رخ می‌دهد. به این شکل نگرانی والدین در مورد استفاده بی‌رویه از امکانات تبلت توسط فرزندان و همچنین آسیب رسیدن به وضعیت سلامتی و درسی آن‌ها  از بین خواهد رفت. علاوه بر این شما می‌توانید برای برنامه‌های مختلف موجود در تبلت نارتب نیز بازه زمانی استفاده تعریف کنید. با استفاده از تنظیماتی که برای این تبلت‌ها وجود دارد شما می‌توانید دسترسی فرزند خود به برنامه‌های مختلف را به ساعات خاصی محدود کنید.

مشخصات تبلت نارتب

کنترل استفاده از وای فای و اینترنت

یکی از نگرانی‌های والدین دسترسی کودکان و نوجوانان به مطالب نامناسب موجود در اینترنت است. به همین جهت بسیاری از والدین تصمیم می‌گیرند برای جلوگیری از دسترسی کودکان به مطالب نامناسب، به آن‌ها اجازه استفاده از اینترنت را ندهند. اما در برخی از موارد نوجوانان برای فعالیت‌های تحصیلی خود نیاز به استفاده از اینترنت داشته باشد. بنابراین محروم کردن فرزندان از جستجو در اینترنت نمی‌تواند راه حل مناسبی باشد. تبلت نارتب این امکان را برای والدین فراهم کرده است تا با تایید و دسته‌بندی سایت‌های مفید با توجه به سن و جنسیت و همچنین نیازهای فرزندان،  نگرانی‌های خود در این زمینه را برطرف کنند.

مدیریت تماس‌ها و پیامک‌ها

نگرانی تماس نوجوان با افراد غریبه و بخصوص با جنس مخالف، همیشه برای والدین وجود داشته است. این نگرانی‌ها با توجه به عدم آگاهی نوجوانان نسبت به خطرات موجود در اجتماع و همچنین حساس و عاطفی بودن آن‌ها در چنین سنینی افزایش پیدا می‌کند. بدلیل وجود چنین نگرانی‌هایی بسیاری از والدین از خرید گوشی و یا تبلت برای فرزند خود صرف‌نظر می‌کنند. از جمله مزیت‌هایی که باعث شده والدین بیشتر تمایل به تهیه تبلت نارتب برای فرزندان خود داشته باشند، امکان مدیریت تماس‌ها و پیامک‌ها توسط والدین است. بسیاری از والدین نگران این موضوع هستند که اگر فرزندان آن‌ها امکان برقراری تماس و یا ارسال پیامک را داشته باشند ممکن است مشکلاتی برای آن‌ها به وجود بیاید. خوشبختانه تبلت نارتب این امکان را برای والدین فراهم کرده است تا بتوانند تماس‌ها و پیامک‌های کودکان و نوجوانان خود را مدیریت کنند. به این شکل والدین اطمینان حاصل می‌کنند که امکان برقراری تماس و یا ارسال پیامک با استفاده از این تبلت تنها برای شماره‌هایی که خودشان در نظر دارند، وجود خواهد داشت.

محدود کردن دسترسی به گیم‌ها و برنامه‌ها

یکی دیگر از امکانات جالب تبلت نارتب محدود کردن دسترسی کاربر به گیم‌ها و همچنین برنامه‌های مختلف توسط والدین است. اکثر والدین نگران این مطلب هستند که در صورت تهیه تبلت و یا گوشی برای فرزندان نوجوان خود به وضعیت جسمی، روحی و تحصیلی آن‌ها لطمه وارد شود. چون ممکن است آن‌ها زمان زیادی را صرف بازی کرده و یا از بازی‌ها و برنامه‌هایی استفاده کنند که مناسب سن آن‌ها نبوده و به این ترتیب خرید تبلت باعث بروز مشکلات زیادی شود. همان‌طور که می‌دانید روز بروز بازی‌ها و برنامه‌های جدیدی ساخته می‌شوند که بیشتر از همه می‌تواند برای کاربران کودک و نوجوان  جذاب باشد. خوشبختانه تبلت نارتب این امکان را برای والدین فراهم کرده است تا با مدیریت بازی‌ها و برنامه‌های موجود در تبلت نظارت کاملی بر این موارد داشته باشند. حتی با استفاده از تبلت نارتب والدین می‌توانند نصب برنامه‌ها و یا گیم‌های جدید بر روی دستگاه را مدیریت کنند. به این ترتیب بدون نظارت والدین امکان نصب هیچ برنامه و یا بازی جدیدی بر روی تبلت نارتب وجود نخواهد داشت.

مشخصات تبلت نارتب

برنامه‌ها و بازی‌هایی وجود دارند که ممکن است مناسب استفاده کاربر نوجوان نباشند. به عنوان مثال اگر شما تمایلی ندارید که فرزندتان در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و موارد دیگری از این دست حضور داشته باشد، به راحتی می‌توانید امکان نصب برنامه‌های جدید توسط کاربر را محدود کنید. باید به این نکته توجه داشت که والدین می‌توانند با استفاده از یک دستگاه تبلت نارتب به تعداد فرزندان خود و یا بیشتر پروفایل ایجاد کنند و منطبق با سن و وضعیت هر کدام از فرزندان، سطح دسترسی‌های متفاوتی را برای آن‌ها تعریف کنند. به این صورت امکانات، برنامه‌ها و یا بازی‌هایی که در اختیار کودک ۸ ساله قرار می‌گیرد می‌تواند تفاوت زیادی با پروفایل یک کاربر نوجوان در تبلت نارتب داشته باشد.

بهترین و مناسب ترین تبلت کودک

یک تبلت برای تمام اعضای خانواده

همان‌طور که گفتیم تبلت نارتب برای استفاده کودکان و نوجوانان طراحی شده و آن هم بخاطر امکانات مدیریتی است که در این تبلت برای والدین تعریف شده است. اما این موضوع به این معنی نیست که این تبلت نمی‌تواند برای سایر اعضای خانواده کاربرد داشته باشد. اگر شما دارای چند فرزند هستید اما امکان خرید تبلت برای هر کدام از آن‌ها را ندارید، به راحتی می‌توانید با تهیه یک دستگاه تبلت نارتب برای هر کدام از فرزندان و یا حتی برای خودتان پروفایلی مجزا تعریف کنید. در هر کدام از این پروفایل‌ها با توجه به شرایط سنی کاربر و صلاح‌دید والدین، سطوح مختلفی از دسترسی تعریف خواهد شد. بحث تداخل زمانی استفاده هر کدام از کاربران نیز با مدیریت زمان استفاده برای هر کدام از کاربران برطرف می‌شود. حتی والدین قادر خواهند بود برای هر کدام از فرزندان خود امکان استفاده از وای فای، بلوتوث، usb و یا حافظه خارجی را تعیین کنند. وجود چنین سطحی از مدیریت می‌تواند تا حد زیادی باعث برطرف شدن نگرانی والدین در زمینه‌های مختلف شود.

مشخصات تبلت نارتب

در ادامه این مطلب در مورد مشخصات تعدادی از تبلت‌های نارتب صحبت خواهیم کرد.

تبلت نارتب مدل NT741

تبلت نارتب NT741 با وزن ۳۱۵ گرم، دو سیم‌کارته بوده و قابلیت مکالمه دارد. ساختار بدنه این محصول از پلاستیک بوده و دارای رم یک گیگا بایتی است. همچنین حافظه داخلی این تبلت ۱۶ گیگا بایت بوده و حداکثر ظرفیت کارت حافظه آن نیز ۳۲ گیگا بایت است. اندازه صفحه نمایش این محصول ۷ اینچ است. این تبلت دارای دو دوربین اصلی با رزولوشن ۵ مگا پیکسل و دوربین سلفی با رزولوشن ۲ مگا پیکسلی است. از قابلیت‌های تبلت نارتب NT741  می‌توان به امکان تنظیم زمان استفاده از دستگاه، امکان استفاده از  White List برای سایت‌ها و استفاده از اینترنت پاک، گزارش‌گیری فعالیت‌های فرزندان بر روی تبلت برای نظارت بهتر والدین و همچنین مدیریت تماس‌ها و پیامک‌ها اشاره کرد.

از انتقاداتی که به این محصول وارد است هنگ کردن زیاد در هنگام استفاده به دلیل رم یک گیگا بایتی است.

تبلت نارتب مدل NT742

این تبلت نیز ۳۱۵ گرم وزن داشته، دو سیم‌کارته است و قابلیت مکالمه دارد. این محصول ۲ گیگا بایت رم داشته و حافظه داخلی آن ۱۶ گیگابایت است. ظرفیت کارت حافظه آن نیز حداکثر ۳۲ گیگا بایت خواهد بود. این تبلت با اندازه صفحه نمایش ۷ اینچی، دارای دو دوربین اصلی با رزولوشن ۵ مگاپیکسل و دوربین سلفی ۲ مگاپیکسلی است. تبلت نارتب مدل NT742 نیز تمام قابلیت‌های NT741 را دارد.

هزینه مناسب این محصول، وجود برنامه‌های کاربردی مانند پی دی اف، برنامه‌های علمی مناسب برای کودکان، دارا بودن لوازم جانبی کامل و همچنین داشتن یک سیم‌کارت اعتباری از نکات مثبت این محصول به شمار می‌رود. هر چند کیفیت پایین دوربین آن چندان رضایت‌بخش نیست.

تبلت نارتب مدل NT821NEW

این تبلت دو سیم‌کارته دارای وزن ۳۳۹ گرمی بوده و قابلیت مکالمه دارد. بدنه این محصول از پلاستیک با کیفیت تشکیل شده است. این تبلت دارای رم ۲ گیگا بایتی می‌باشد و از حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی برخوردار است. حداکثر ظرفیت کارت حافظه این تبلت نیز ۳۲ گیگابایت است. این تبلت ۸ اینچی نیز دارای دوربین اصلی ۵ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۲ مگاپیکسلی است. از جمله نرم افزارهای نصب شده بر روی تبلت NT821NEW  می‌توان به آنتی ویروس بیت دیفندر، برنامه Lab Camera  و برنامه مدیریت والدین اشاره کرد.

از نکات مثبت تبلت NT821New می‌توان به قیمت مناسب آن، دارا بودن تنوع زنگ، دارا بودن گلس نشکن، دارا بودن قاب انعطاف پذیر، وجود یک سیمکارت همراه محصول، سایز مناسب صفحه نمایش و طراحی به‌روز و مناسب آن اشاره کرد. همچنین کند بودن نسبی پردازنده، عدم وجود تنوع در رنگ قاب محافظ و رضایت‌بخش نبودن کیفیت دوربین آن نیز از نقاط ضعف این محصول به شمار می‌رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.