برنامه کی شات KeyShot

نرم‌افزار KeyShot چیست؟


KeyShot، یکی از سریع‌ترین بسته‌های نرم‌افزاری طراحی دیجیتال است. KeyShot یک برنامه ردیابی پرتوی مستقل در زمان واقعی است که برای ایجاد رندرهای سه بعدی، انیمیشن‌ها و تصاویر تعاملی استفاده می‌شود. استفاده از نرم‌افزار KeyShot آسان است. با استفاده از این نرم‌افزار، می‌توانید انواع مدل‌ها و تصاویر عالی ایجاد کنید. همچنین این نرم‌افزار، یک نرم‌افزار رندر عالی است. حتی V-Ray نمی‌تواند با سرعت رندر KeyShot مطابقت داشته باشد.

با توجه به معماری مبتنی بر CPU این نرم‌افزار، رندر می‌تواند در زمان واقعی (real time) در مک و رایانه شخصی و حتی بر روی لپ تاپ بدون نیاز به کارت‌های گرافیکی سطح بالا انجام شود.

نرم‌افزار-KeyShot-چیست؟

  • استفاده از سرویس ابر

نرم‌افزار طراحی دیجیتال  Revit از ابر استفاده می‌کند تا امکان همکاری بیشتر در پروژه‌ها را فراهم کند. KeyShot کارها را کمی متفاوت انجام می‌دهد، اما همچنان از ابر استفاده می‌کند.

  • تنظیم روشنایی سفارشی

معماران به کمک این برنامه، می‌توانند مدل‌های خود را از نظر میزان روشنایی تنظیم کنند. به تب “Lighting” در پنجره پروژه بروید و روی گزینه “Custom” کلیک کنید. تنظیمات را به آنچه می‌خواهید تغییر دهید و روی دکمه کلیک کنید. پیش‌فرض را نامگذاری کنید. ایجاد پیش‌تنظیم‌های روشنایی، باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود.

  • مطالعه رنگ

اگر نیاز به رنگ‌های مختلف یک مدل داشته باشید، KeyShot این امکان را پشتیبانی می‌کند. وقتی می‌خواهید چندین رنگ مختلف را در یک مدل مشابه مقایسه کنید، Colour Studies این شرایط را فراهم می‌کند. مدل خود را با رنگ‌های اولیه تنظیم کنید. با استفاده از تنظیمات پیش فرض، مدل ارائه می‌شود. در پنجره رندر روی نماد مداد کلیک کنید. نوار رنگی را در منو مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آن برای تغییر سریع رنگ در پنجره ارائه استفاده کنید.

  • حالت Render داخلی

حالت رندر داخلی KeyShot برای نورپردازی اشیاء در فضاهای محصور ایده آل است. حالت رندر داخلی را با هر مکان و چراغ‌های مورد نیاز ترکیب کنید.

  • عمق میدان

همه ما عکس هایی را مشاهده کرده ایم که در آن عکاس قسمت‌های خاصی از عکس را تار کرده است. بنابراین بعضی نواحی عکس را برجسته می‌کند و عمق ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از KeyShot این اثر را تقلید کنید.

پانل پروژه را باز کنید و کادر “Field Depth” را علامت بزنید. اکنون می‌توانید نقطه فوکوس اصلی و منطقه موردنظر خود را در حالی که در نمای واقعی قرار دارید انتخاب کنید. همچنین یک نوار لغزنده مفید وجود دارد که به شما امکان می‌دهد این تاری را کنترل کنید و عمق دلخواه را ایجاد کنید.

  • استفاده از نورپردازی متحرک

  • اعمال برچسب‌ها

یک برچسب را انتخاب کنید. پلاستیک را به عنوان ماده پیش فرض مشاهده خواهید کرد. می‌توانید خواص پلاستیک را تغییر دهید تا ظاهری متفاوت به آن ببخشید.

دانلود نرم افزار کی شات KeyShot


دانلود نرم افزار کی شات KeyShot

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.