امکانات جدید تلگرام : Chat Folders، نمایش آمار کانال، Archived Chats

این روزها به علت شیوع بیماری فراگیر کرونا در جهان، مردم برای برقراری ارتباط با دوستان و همکاران خود به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. بسیاری از کاربران تلگرام به خاطر کار و تحصیلات خود، در هفته‌های گذشته از تلگرام استفاده بیشتری می‌کنند. از این رو لیست چت‌ها و گفتگوهای دوستانه و کاری افزایش یافته است. برای این‌که کاربران در بارگذاری و لود پیام‌ها با مشکل مواجه نشوند و پیام‌های مهم خود را از دست ندهند، تلگرام در آخرین به‌روزرسانی خود قابلیت Chat Folders (پوشه چت) را ایجاد کرده است. در ادامه امکانات جدید تلگرام در آخرین به روزرسانی آن را معرفی می‌کنیم.

امکانات جدید تلگرام : ساخت Chat Folders (پوشه چت)

اگر چت‌های زیادی دارید، بعد از این‌که تلگرام خود را به‌روز کردید، می‌توانید چت‌های سرگرمی و کاری را از چت‌های خانوادگی و مدرسه جدا کنید. سپس برای دسترسی سریع به هر یک از چت‌ها انگشت خود را روی هر تب (زبانه‌) بزنید و جابه‌جا شوید.

برای ایجاد پوشه چت ابتدا تلگرام خود را از طریق گوگل پلی به‌روز کنید. سپس مطابق ویدئوی زیر، روی آیکون Chats بزنید و گزینه Add folder را لمس کنید. حالا در صفحه Folder، گزینه‌ Add در دو بخش Personal و Unread را انتخاب کنید تا اضافه شوند. روی گزینه Add Custom Folder بزنید تا به مرحله بعد بروید.

در کادر Folder Name نامی مناسب برای پوشه موردنظر تایپ کنید. بهتر است نام معناداری انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی به پوشه‌ها دسترسی داشته باشید و چت موردنظر خود را به سرعت پیدا کنید. بعد از این‌که نام پوشه را وارد کردید، روی Add Chat بزنید تا از لیست گفتگوهای سابق‌تان افراد موردنظر را انتخاب نمایید.

برای انتخاب افراد روی علامت دایره‌ای شکل بزنید و سپس دکمه Add را فشار دهید. حالا دکمه Create را لمس کنید تا پوشه موردنظر ایجاد شود. در لیست Folder ها پوشه‌ای که ساختید را با همان نام مشاهده می‌کنید. دکمه Done را بزنید.

مشاهده می‌کنید که چند تب در بالای صفحه چت‌ها ایجاد شده که می‌توانید با انگشت بین تب‌ها جابه‌جا شوید.

ساخت Chat Folders (پوشه چت)

هم‌چنین می‌توانید با این روش کانال‌ها، گروه‌ها، چت‌های خوانده نشده را دسته‌بندی و سفارشی کنید.

قابلیت پین نامحدود

یکی دیگر از امکانات جدید تلگرام در آخرین نسخه، امکان پین کردن نامحدود چت‌های مهم است. می‌توانید در هر یک از پوشه‌ها به هر تعدادی که بخواهید چت‌ها را پین کنید. دیگر مانند نسخه‌های قبلی محدودیتی برای این‌کار وجود ندارد.

پین نامحدود در اپدیت جدید تلگرام

امکانات جدید تلگرام : ساخت Archived Chats (چت‌های بایگانی)

اگر به دنبال مخفی کردن برخی از گفتگوهای خود هستید، از قابلیت بایگانی استفاده کنید. برای انتقال چت موردنظر به پوشه بایگانی (archived chats)، انگشت خود را روی چت نگه داشته و به سمت چپ بکشید.

هنگامی که به یک چتی که بایگانی شده پیامی ارسال می‌شود، از پوشه خارج شده و به لیست چت‌های شما باز می‌گردد. برای این‌که این اتفاق نیفتد می‌توانید آن چت را Muted کنید. چت‌های Muted برای همیشه در بایگانی می‌مانند.

ساخت Archived Chats (چت‌های بایگانی) امکانات جدید تلگرام

اگر انگشت خود را روی archive به سمت چپ بکشید، می‌توانید آن را پنهان کنید. با کشیدن صفحه به پایین قادرید پوشه archive را مشاهده کنید.

در سیستم عامل اندروید، اگر از پوشه‌ها استفاده می‌کنید، نمی‌توانید از عمل کشیدن و جابه‌جایی برای یایگانی کردن چت‌ها استفاده کنید. درعوض، انگشت خود را برای چند لحظه روی چت نگه دارید تا منوی bulk actions (آیکون مشخص شده در تصویر زیر) باز شود. در این منو با انتخاب چند گپ اعمال پین (pin)، بی‌صدا (mute)، بایگانی (archive) و حذف را انجام دهید.

تنظیمات پوشه ها در بایگانی تلگرام امکانات جدید تلگرام

همگام سازی نسخه دسکتاپ (Desktop Sync)

مانند همه موارد موجود در تلگرام (به جز چت مخفی یا Secret Chats)، پوشه‌های چت با سایر برنامه‌های متصل شده شما، از جمله نسخه دسکتاپ تلگرام همگام سازی می‌شوند.

یک نوار کناری (sidebar) برای پوشه‌ها در نسخه دسکتاپ تلگرام اضافه شده است. می‌توانید در ویدئوی زیر برخی از آیکون‌های موجود در این نوار را مشاهده کنید:

همگام سازی دسک تاپ (Desktop Sync) امکانات جدید تلگرام

امکانات جدید تلگرام : آمار کانال (Channel Stats)

اگر کانالی با بیش از ۱۰۰۰ عضو دارید، در این بخش می‌توانید آمار دقیقی از رشد و عملکرد (performance) پست‌های آن مشاهده کنید. برای مشاهده آمار مربوط به کانال‌تان روی علامت سه نقطه در پروفایل کانال بزنید و از منوی باز شده گزینه statistics را انتخاب کنید.

امکانات جدید تلگرام : آمار کانال (Channel Stats)

با این اطلاعات، قادرید عملکرد خود را بررسی و نقاط قوت و ضعف خود را تجزیه و تحلیل کنید.

انیمیشن های ضبط صدا در Android

هنگام ضبط پیام صوتی یا تصویری، برخی انیمیشن‌های فانتزی زیر انگشت کاربر اضافه شده‌اند. دیگر نیازی نیست انگشت خود را در هنگام ضبط پیام صوتی روی آیکون صدا نگه دارید.

ایموجی‌های جدید متحرک

از امکانات جدید تلگرام می‌توان به ایموجی‌های متحرک اشاره کرد که درباره بیماری کرونا هستند. این ایموجی‌ها از شما می‌خواهد که شجاع باشید و از دوستان خود بخواهید که در امنیت و سلامت خود باقی بمانند. ایموجی‌های 🦠🤒😷🤕🤧🤢🤮🧼💉💊 یا 🚑  را برای دوستان‌تان ارسال کنید.

ایموجی‌های متحرک تلگرام برای کرونا

اکثر استیکرهای طراحی شده توسط تلگرام درباره بیماری کرونا برچسب‌های جدید طراحی کرده‌اند. ایموجی 🦠 را وارد کنید تا انواع مختلف استیکرها را مشاهده نمایید:

ایموجی‌های جدید متحرک تلگرام

و مورد آخر

در حالی‌که این روزها دنیا در قرنطیه است، Catan یا D&D را از دست ندید. استیکر تاس 🎲 را در چت‌های‌تان ارسال کنید تا تاس‌های متحرک یک شماره تصادفی به شما بدهند. شانس خود را امتحان کنید.

استیکر تاس از امکانات جدید تلگرام

در خانه بمانید، آرام باشید و منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی تلگرام باشید!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.