بکاپ گیری از واتساپ به صورت دستی در اندروید

این روزها اپلیکیشن واتساپ به علت برقراری تماس‌های صوتی و تصویری رایگان بسیار مورد توجه کاربران داخلی و خارجی قرار گرفته است. تماس صوتی و تصویری، ایجاد گروه، چت و استاتوس از قابلیت‌های این پیام‌رسان است. اگر تا به حال اقدام به پاک کردن اکانت واتساپ کرده‌اید یا از اکانت خود خارج شده‌اید، متوجه شدید که چت‌های قبلی شما پاک شده‌اند. برخلاف تلگرام و اینستاگرام بعد از خروج از اکانت واتساپ چت‌ها بازیابی نمی‌شود. بنابراین تمام سابقه گفتگوهای شما از دست می‌رود. اما امکان بکاپ گیری از واتساپ وجود دارد. در این مقاله به آموزش مرحله به مرحله بکاپ از چت‌ها و اطلاعات اکانت واتساپ می‌پردازیم.

بکاپ گیری از واتساپ در اندروید

همان‌طور که گفتیم، در واتساپ امکان بازیابی چت‌ها وجود ندارد. اگر قصد دارید اپلیکیشن واتساپ خود را از روی گوشی پاک کنید. و یا از اکانت خود خارج شوید، گوشی خود را عوض کنید، حتما قبل از هر کاری از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. خوشبختانه واتساپ قابلیت بکاپ گیری را دارد. بنابراین می‌توانید از کل چت‌های خود پشتیبان بگیرید. شما به راحتی می‌توانید به صورت زمانبندی شده این کار را انجام دهید. برای بکاپ گیری از واتساپ دو روش دستی و خودکار وجود دارد. در روش اول نسخه پشتیبان در حافظه داخلی گوشی ذخیره می‌شود.

بکاپ گیری از واتساپ به صورت دستی

واتساپ را اجرا کنید تا وارد آن شوید. سپس روی علامت سه نقطه گوشه بالا سمت راست برنامه بزنید تا منو را مشاهده کنید. از منویی که باز می‌شود گزینه Settings را لمس کنید.

بعد از این‌که وارد صفحه Settings (تنظیمات) برنامه شدید، گزینه Chats را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Chat backup

برای تهیه پشتیبان در صفحه Chats، گزینه Chat backup بزنید. در صفحه Chat backup دو روش خودکار و دستی برای بکاپ گیری مشاهده می‌کنید:

در بخش Last Backup زمان و محل ذخیره آخرین پشتیبان از چت‌های شما قابل مشاهده است. در زیر این اطلاعات دکمه سبز رنگ BACK UP قرار دارد. کافی‌ست روی این دکمه بزنید.

کمی منتظر بمانید تا یک پشتیبان جدید از چت‌های شما ایجاد شود.

بکاپ گیری از واتساپ به صورت دستی

حالا با خیال راحت می‌توانید واتساپ خود را پاک کنید، گوشی خود را عوض کنید یا از اکانت‌تان خارج شوید. فایل مربوط به نسخه پشتیبان در پوشه Backups در حافظه گوشی شما ذخیره می‌شود. فقط به این نکته دقت کنید که به هیچ عنوان این پوشه را پاک نکنید.

مشاهده می‌کنید که زمان بکاپ جدید تغییر کرده است. زمانی که مقابل گزینه Local نمایش داده می‌شود، آخرین بکاپی است که از کل چت‌ها در حافظه گوشی شما ذخیره شده است. زیر این گزینه عبارت Google Drive وجود دارد. به این معنی است که امکان ذخیره پشتیبان در گوگل درایو نیز وجود دارد.

در بخش Google Drive settings می‌توانید عمل بکاپ گیری به صورت خودکار را تنظیم کنید. در این روش به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از چت‌ها و مدیا در گوگل درایو یک پشتیبان تهیه و ذخیره می‌شود.

بکاپ گیری از واتساپ با استفاده از ایمیل

اگر بخواهید تنها از پیام‌های یک چت خاص پشتیبان تهیه کنید این روش پیشنهاد می‌شود. بعد از این‌که واتساپ را اجرا کردید، وارد پنجره چت موردنظر شوید.

روی علامت سه نقطه گوشه سمت راست بالای پنجره بزنید و از منو گزینه More را انتخاب کنید. برای تهیه بکاپ از چت موردنظر گزینه Export Chat را لمس کنید.

Export Chat در واتساپ

در پنجره بعدی اگر تمایل دارید مدیا (پیام‌های صوتی و تصویری) چت را نیز ذخیره کنید گزینه INCLUDE MEDIA را انتخاب کنید. در غیر این صورت روی WITHOUT MEDIA بزنید.

در مرحله بعد، تعیین می‌کنید که فایل خروجی بکاپ را از چه طریقی ارسال کنید. ما گزینه ایمیل را انتخاب کردیم.

تهیه پشتیبان با ایمیل

سپس آدرس ایمیل موردنظر را وارد کرده و گزینه Allow را بزنید. روی دکمه Next ضربه بزنید و در کادر To آدرس ایمیلی که می‌خواهید بکاپ را به آن ارسال نمایید وارد کنید. حالا گزینه Send را بزنید.

بکاپ گیری از واتساپ با استفاده از ایمیل

به این ترتیب فایل بکاپ با پسوند txt. و فایل مدیا با پسوند webp. به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.