نصب چند اکانت تلگرام همزمان بر روی گوشی

تلگرام یکی از محبوب ترین سرویس های پیام رسانی در جهان است. این اپلیکیشن یک سرویس پیام رسانی چند پلتفرمی است که توسط کارآفرین روسی، پاول دوروف تأسیس شده است. این برنامه در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۳ برای اندروید به بازار آمد و اکنون حدود ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه دارد. عملکرد اصلی تلگرام مانند سایر برنامه های پیام رسان دیگر است. شما می توانید به سایر کاربران تلگرام پیام دهید، مکالمه های گروهی ایجاد کنید، با مخاطبین تماس بگیرید و فایل و استیکر ارسال کنید. در حال حاضر برنامه تلگرام در ایران در دسترس نیست.

با توجه به فراگیر شدن استفاده از تلگرام برای مصارف مختلف جدا کردن حساب های کاربری مسئله ای است که بسیاری افراد به آن فکر می کنند. در دنیای حریم خصوصی، ایده خوبی است که اکانت تلگرام شخصی و کاری خود را از یکدیگر جدا کنید. این مسئله به خصوص زمانی که با استفاده از حساب شخصی خود وارد گروه های تلگرامی کاری می شوید اهمیت پیدا می کند. در درجه اول باید توجه داشته باشید که برای ساخت هر اکانت کاربری در تلگرام باید یک شماره تلفن همراه وارد کنید. پس ساخت هر اکانت کاربری مستلزم وارد کردن شماره ای جدید است که قبلا با آن حساب کاربری نساخته اید.

در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه بیش از یک حساب تلگرام را در یک دستگاه Android یا iOS نصب کنید:

نصب چند اکانت تلگرام همزمان بر روی گوشی

راه حل اول:

اگر تلگرام شما به نسخه ۴.۷ آپدیت شده باشد می توانید از طریق تنظیمات داخلی تلگرام گزینه +Add Account را بزنید و حساب کاربری دوم خود را اضافه کنید. اکنون که اکانت جدید خود را اضافه کردید، می توانید به راحتی بین دو پروفایل در همان دستگاه جابجا شوید. به خاطر داشته باشید این قابلیت تلگرام تنها از سه اکانت به طور همزمان پشتیبانی می کند.

در تصویر متحرک زیر آموزش سوییچ کردن بین اکانت های مختلف روی یک برنامه تلگرام را مشاهده می کنید. این قابلیت روی اندروید و IOS قابل اجرا است.

راه حل دوم:

نصب چند برنامه مختلف در گوشی موبایل و استفاده از هرکدام به طور جداگانه می تواند راه حل بعدی باشد. همانطور که می دانید تلگرام یک اپلیکیشن اپن سورس است. نرم‌افزار Open Source، برنامه ای است که هر کسی می‌تواند سورس‌ کد آن را ببیند و آن را ویرایش کرده یا توسعه دهد.

به دلیل همین اپن سورس بودن اپلیکیشن های دیگری هم راستا با تلگرام به وجود آمده که حتما نام آن ها را شنیده اید. نسخه‌های غیررسمی تلگرام در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارند و بسیاری از آن ها به دلیل ساپورت زبان فارسی و دور زدن فیل*ترینگ استفاده بالایی در میان کاربران دارند. بحث امنیت در این نوع اپلیکیشن ها مفصل است و بهتر است در این مطلب به آن اشاره ای نکنیم.

برخی از این اپلیکیشن های غیر رسمی تلگرام شامل :

 • تلگرام طلایی
 • هاتگرام
 • موبوگرام
 • تلگرام فارسی

شما می توانید با نصب هر یک از این نرم افزارها به صورت جداگانه روی گوشی تلفن هوشمند خود، هر تعداد اکانت کاربری را از طریق آن ها مدیریت کنید. این برنامه ها حتی ممکن است در برخی موارد امکاناتی بیشتر از تلگرام اصلی را در اختیار شما قرار دهند، اما فراموش نکنید امنیت یکی از اساسی ترین مسائل در استفاده از شبکه های اجتماعی است. قبل از نصب هر برنامه غیر رسمی در مورد آن تحقیق انجام دهید.

برنامه های نام برده شده در بالا مخصوص پلتفرم اندروید است و روی IOS قابل نصب نیستند. برای سیستم عامل IOS می توانید از برنامه هایی شامل لوپی (Loopy) و Plus Messenger استفاده کنید.

راه حل سوم:

اگر بحث امنیت تلگرام های غیر رسمی شما را نگران می کند. این راه حل می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. نصب و استفاده از نرم افزار های Clone یا کپی کننده اپلیکیشن می تواند شما را از نصب برنامه های جانبی بی نیاز کند. برخی از کمپانی‌ها مانند هوآوی این قابلیت را به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های خود قرار می‌دهند و نیازی به نصب برنامه نیست.

نصب چند اکانت تلگرام همزمان بر روی گوشی

این گونه برنامه ها، از اپلیکیشن های مورد نظر شما مثل تلگرام، واتس اپ یا هر برنامه دیگری، یک نسخه کپی شده روی موبایلتان نصب می‌کند. یعنی شما می توانید از تلگرام خود، دو نسخه مجزا در منوی اپلیکیشن ها داشته باشید که هر یک مربوط به یک اکانت اختصاصی است. برخی از نرم افزارهای کلون شامل :

 • Parallel Space
 • Dual Space
 • App Cloner
 • ۲Accounts
 • Multiple Accounts:Parallel App
 • Clone
 • Parallel U
 • Multi-multiple accounts app
 • DO Multiple Accounts
 • Super Clone

 

 

امتیازی به این نوشته بدهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.