آموزش نحوه استعلام سهام عدالت 99

مشمولان سهام عدالت می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹ به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند و سهام خود را مدیریت کنند. با موافقت رهبری با آزادسازی سهام عدالت از این پس مشمولان می‌توانند اقدام به فروش و مدیریت آن کنند. ورود به سامانه از طریق کد ملی امکان‌پذیر است و افراد پس از ورود به سامانه می‌توانند شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب کنند. اما قبل از آزادسازی سهام باید کاربران اطلاعات خود را استعلام کنند تا در صورت عدم تعلق سهام به آن‌ها یا وجود اشتباه مطلع شوند و آن را ویرایش کنند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به آموزش نحوه استعلام سهام عدالت با کد ملی می‌پردازیم.

نحوه استعلام سهام عدالت ۹۹

قبل از هرگونه اقدام برای آزادسازی سهام خود بایستی با کد ملی وارد سامانه شوید و سهام عدالت خود را تایید کنید. دقت کنید که تنها سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir است. بعد از استعلام سهام عدالت قادر به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود خواهید بود. پس اولین گامی که باید انجام دهید استعلام سهام عدالت است. برای این کار پس از ورود به سامانه www.samanese.ir مانند تصویر زیر روی دکمه نارنجی رنگ ورود به سامانه کلیک کنید.

ورود به سامانه سهام عدالت

سپس بعد از مطالعه مقررات سامانه گزینه مطالب فوق را مطالعه نموده و می‌پذیرم را تیک بزنید. روی دکمه آبی رنگ ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

مطالعه مقررات سامانه

در کادر اول کد ملی ده رقمی خود را وارد کرده و در کادر بعدی متن نوشته شده را وارد کنید. سپس روی دکمه ادامه بزنید.

وارد کردن کد ملی

در مرحله بعد باید نام و نام خانوادگی خود را از لیست انتخاب کنید. پس روی مربع کنار نام خود بزنید تا تیک نارنجی رنگ آن نمایان شود. دکمه ادامه را انتخاب کنید.

تایید نام و نام خانوادگی

در این مرحله نام پدر خود را انتخاب و دکمه ادامه را بزنید.

تایید نام پدر

در مرحله بعدی باید شماره شناسنامه خود را انتخاب کنید. توجه کنید اگر شماره شناسنامه شما با کد ملی تان برابر است در این بخش باید گزینه خط تیره را انتخاب کنید.

دکمه ادامه را بزنید.

تایید شماره شناسنامه

در صفحه بعد اطلاعات خود را مشاهده می‌کنید. اگر اطلاعات شما صحیح است باید آن را تایید کنید. پس روی دکمه تایید و ورود بزنید تا وارد داشبورد اطلاعاتی شوید. در غیر اینصورت باید اطلاعات خود را ویرایش نمایید. برای ویرایش اطلاعات دکمه اصلاح را بزنید و مواردی را که با مشخصات شما مغایرت دارد اصلاح کنید.

تایید اطلاعات در سامانه سهام عدالت

برای خروج از سامانه روی گزینه خروج در ستون سمت راست صفحه کلیک کنید.

داشبورد اطلاعاتی سهام

داشبورد اطلاعاتی سامانه سهام عدالت

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید داشبورد اطلاعاتی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است:

صورت وضعیت دارایی سهام: با انتخاب دکمه مشاهده می‌توانید صورت وضعیت دارایی سهام خود را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید ارزش سهام و جدول سودهایی که در این مدت به شماره حساب شما واریز شده است را ملاحظه کنید. برای چاپ گزارش واریزی‌ها روی دکمه چاپ گزارش کلیک نمایید.

روی دکمه بازگشت بزنید تا به داشبورد برگردید.

مشاهده صورت وضعیت دارایی سهام

شماره شبا بانکی: بعد از انتخاب دکمه مشاهده در این بخش وارد صفحه اطلاعات حساب خود می‌شوید. سود سهام شما به این حساب واریز می‌شود. برای تغییر و یا اصلاح شماره حساب و شبای خود روی دکمه ثبت شماره شبا بانکی جدید بزنید.

تغییر شماره شبا بانکی

شماره تلفن همراه: با کلیک روی دکمه تغییر می‌توانید شماره تلفنی که پیام‌های مربوط به سهام شما به آن ارسال می‌شود را ببنید. برای تغییر شماره تلفن همراه خود در کادر اول شماره فبلی خود را وارد کنید. سپس در دو کادر بعدی شماره جدید را تایپ کرده و روی دکمه ثبت و تغییر بزنید.

تغییر شماره تلفن همراه

آزادسازی سهام عدالت: در این بخش می‌توانید اقدام به آزادسازی سهام خود کنید. بعد از اینکه وارد این بخش شدید، قادرید سهام خود را مدیریت کرده و یا به فروش برسانید. هم‌چنین شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب کنید.

دقت کنید که طرح آزادسازی سهام عدالت تنها یک‌بار انکان‌پذیر است. پس قبل از آن حتما شرکت‌های سرمایه‌پذیر را بررسی کرده و بعد از مشورت با افراد مطلع اقدام به مدیریت سهام خود کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments