نحوه ساخت و ارائه ویدیوی قوی برای تدریس و آموزش

برای ارائه ویدیوی مناسب، مهم نیست که  ارائه ویدئو برای درخواست شغل، مدرسه، یا همکاران باشد، اسلایدهای زنده پاورپوینت با ایده‌های سرگرم‌کننده و عمیق برای شما امتیاز خوبی خواهد بود. در این پست ما به نحوه ساخت یک نمایش ویدیویی عالی با موسیقی و فیلم خواهیم پرداخت.

چطور در پاورپوینت فیلم بگذاریم

ارائه پاورپوینت با ضبط صدا و فیلم


برای اکسپورت پاورپوینت به عنوان ویدیو، به screen recorder نیاز دارید تا فایل را ضبط کنید و به عنوان MP4 یا سایر فرمت‌های ویدیویی ذخیره کنید. به عنوان مثال، FonePaw یک ضبط کننده خوب برای اضافه کردن روایت در پاورپوینت است.

قبل از ضبط، می‌توانید یک اسکریپت برای ارائه خود بنویسید. یک فیلمنامه به شما یادآوری می‌کند که به جای خواندن از روی اسلایدها چه می‌خواهید بگویید. اگر اسلایدها را کلمه به کلمه بخوانید، حوصله مخاطبان سر خواهد رفت.

می‌توانید با گفتن یک داستان یا پرسیدن سوال، مخاطبان را جذب کنید. بدنه گفتار شما باید ۳ نکته واضح داشته باشد. در پایان ارائه، دوباره نکات کلیدی را بولد کنید. هنگامی که فیلمنامه به خوبی آماده شد، FonePaw را دانلود و فعال کنید.

اسلایدهای پاورپوینت را باز کرده و از بین سه گزینه Video Recorder را انتخاب کنید.

ارائه-پاورپوینت-با-ضبط-صدا-و-فیلم

می‌توانید انتخاب کنید که تمام صفحه را ضبط کنید یا منطقه ضبط را خودتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید مکان‌نما را بکشید و فقط اسلایدها را ضبط کنید.

سپس، صدای سیستم را خاموش کنید و صدای میکروفون را تنظیم کنید. این مراحل باعث می‌شود صدای صوتی شما واضح‌تر شود.

سپس بر روی REC کلیک کنید تا ضبط شروع شود. اسلایدهای را ارائه کرده و با میکروفون صحبت کنید.

می‌توانید سرعت سخنرانی را کنترل کنید. اگر عصبی یا خسته هستید، برای استراحت، روی دکمه Pause کلیک کنید.

علاوه بر این، می‌توانید موسیقی، ویدئو یا تصویری را که از قبل می‌خواهید تهیه کنید و هنگام ضبط آن را پخش کنید. پس از اتمام، روی دکمه Stop کلیک کنید تا ضبط پایان یابد و پیش‌نمایش فیلم را ببینید.

ضبط-اسلاید-پاورپوینت

اگر از آن راضی هستید، روی گزینه Save کلیک کنید تا مسیر ذخیره را انتخاب کنید.

با FonePaw Screen Recorder، می‌توانید ارائه خود را به عنوان فیلم ضبط کنید و صدای خود را به آن اضافه کنید. یا می‌توانید به ترتیب صوت و فیلم را ضبط کنید و آنها را با روش بعدی که قصد معرفی آن را داریم قرار دهید.

ضبط-پاورپوینت-با-FonePaw-Screen-Recorder

نرم‌افزار ارائه ویدیو


پس از تبدیل اسلایدهای پاورپوینت به یک فیلم، ارائه شما می‌تواند با نرم‌افزار ارائه فیلم بهینه شود. سه نکته برای بهبود ارائه ویدیوی شما وجود دارد:

  • ابتدا موسیقی پس‌زمینه را اضافه کنید.
  • دوم، صداها یا مطالب ناخواسته را در ارائه ترسیم کنید.
  • سوم، زیرنویس‌ها را به فیلم خود اضافه کنید.

می‌توانید سه کار را در یک ویرایشگر ویدیوی قدرتمند انجام دهید: PawEditor.  را دانلود کنید و مراحل زیر را برای ارائه ویدیوی قدرتمند دنبال کنید:

مرحله ۱ نرم‌افزار را فعال کنید و فیلم‌ها و audios را وارد آن کنید.

مرحله ۲ ویدیو و صدا را درگ کنید.

ویدیو را در آهنگ ۱ و صدا در آهنگ ۲ قرار دهید.

مرحله ۳ فیلم را ویرایش کنید.

می‌توانید موسیقی پس‌زمینه را انتخاب کرده و موقعیت آن را متناسب با فیلم جابجا کنید.

با کلیک روی دکمه Clip فیلم را برش دهید.

قسمت‌های دلخواه را کلیک کرده و حذف کنید.

متن را در نوار ابزار انتخاب کنید تا زیرنویس‌هایی برای ارائه فیلم اضافه کنید.

زیرنویس‌های ویدیویی را اضافه کنید که مخاطبان بتوانند روی آنچه گفته می‌شود تمرکز کنند.

نرم-افزار-PawEditor-را-فعال-کنید.

توجه داشته باشید:

متن را به ترک ۳ یا ترک ۴ که در بالای ویدیو است بکشید.

مرحله ۴ video presentation را اکسپورت کنید.

پس از پایان ویرایش، بر روی دکمه Export در نوار منوی فوقانی کلیک کنید تا ارائه خود را ذخیره کنید. می‌توانید آن را در فرمت‌های مختلف مانند MP4 ، WMV ، MOV ، AVI و غیره ذخیره کنید.

قراردادن-متن-در-نرم-افزار-PawEditor

ساخت ویدیو بصورت آنلاین


به جز دانلود FonePaw Screen Recorder یا PawEditor و ویرایش صدا و فیلم، می‌توانید این کار را بصورت آنلاین نیز انجام دهید. Powtoon یک سازنده ویدیو ارائه آنلاین است که دارای الگوهای اسلایدی متعددی است.

  • برای استفاده از Powtoons، باید به powtoon.com رفته و یک حساب کاربری ثبت کنید.
  • با حساب کاربری خود وارد شوید.
  • لیستی از الگوهای ارائه ویدیو را مشاهده خواهید کرد. یکی از آنها را انتخاب کرده و ویرایش کنید. موس خود را در یکی از اسلایدها قرار داده و بر روی سه نقطه کلیک کنید تا اسلایدهای خود را اضافه کرده و ایجاد کنید.
  • روی دکمه horn در زیر slides – Add VoiceOver کلیک کنید. می‌توانید صدای ضبط شده را از قبل اضافه کنید، موسیقی را که قبلاً دانلود کرده‌اید اضافه کنید یا روایتی در Powtoon ضبط کنید.
  • هنگامی که ویرایش انجام دادید، بر روی publish در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا پیش‌نمایش ویدیوی خود را ببینید. نمایش می‌تواند به صورت نمایش به صورت اسلاید یا فیلم صادر شود.
  • دوباره روی publish کلیک کنید و گزینه‌های publish را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید آن را مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی دانلود کرده یا آن را به صورت فایل PDF و PPT دانلود کنید.

ساخت-ویدیو-بصورت-آنلاین

توجه داشته باشید:

اگر فایل اصلی MP4 بخواهید، باید حساب خود را به روز کنید.

از میان سه روش فوق، FonePaw Screen Recorder برای افزودن صدا مفید خواهد بود. می‌توانید ضمن اضافه کردن صدا به آن، فایل پاورپوینت را ضبط کنید.

اگر می‌خواهید ارائه ویدیوی خود را کوتاه کنید و موسیقی پس‌زمینه به آن اضافه کنید، PawEditor انتخاب بهتری خواهد بود. می‌توانید موسیقی صوتی، موسیقی پس‌زمینه و فیلم را با هم ترکیب کرده و آن را به عنوان یک نمایش تصویری کامل صادر کنید.

الگوهای ظریف مختلفی روی Powtoons وجود دارد. بنابراین می‌توانید به آنها مراجعه کنید و پاورپوینت خوب خلاقی بسازید. علاوه بر این، اضافه کردن صدا به صورت آنلاین راحت است. اما باید اطمینان حاصل کنید که اینترنت خوبی دارید، در غیر اینصورت تهیه فیلم طولانی خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.