بهترین برنامه دوست یابی در سال 2022 ؛ معرفی 10 برنامه برتر

همه ما به دوستانی احتیاج داریم که بتوانیم اوقاتی را با آن‌ها گذرانده و دچار احساس تنهایی نشویم. بدون تردید دوستان و اطرافیان، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر فردی را تشکیل می‌دهند. برخی از دوستان، با گذشت سال‌های متمادی اکنون به بخشی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند که تصور سپری کردن چند روز بدون دیدن یا شنیدن صدای آن‌ها، برایمان غیر ممکن است. برخی از دوستان نیز به تازگی وارد دایره ارتباطات اجتماعی ما شده‌اند ولی با این‌حال در زندگی ما نقش مهمی را ایفا می‌کنند. یافتن دوستان جدید اما برای بسیاری از افراد کاری سخت و زمان‌بر به نظر می‌رسد. امروز در ایده آل تکنولوژی می‌خواهیم با معرفی چند برنامه موثر در این زمینه، به شما در یافتن دوستانی خوب کمک کنیم. در ادامه بهترین برنامه‌های دوست یابی را بررسی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

بسیاری از مردم از روابط مجازی گله مند هستند و معتقدند که فضای مجازی تا حد زیادی باعث جدایی افراد از یکدیگر در دنیای واقعی شده است. این روزها اکثریت مردم و به ویژه نسل جوان، بیشترین زمان روزانه خود را در این فضا و برنامه‌هایی مانند اینستاگرام ، تلگرام ، فیسبوک و توئیتر می‌گذرانند. فضای مجازی در عین حال که تاثیرات منفی قابل توجه‌ای بر روابط انسانی گذاشته است؛ اما در پاره‌ای از مواقع موجب سهولت یافتن افراد جدید و گسترش روابط اجتماعی نیز شده است.

فردی را در نظر بگیرید که به صورت ذاتی، خجالتی است و شروع یک مکالمه برای وی آسان نیست. این فرد قطعا در ارتباط با افراد جدید به مشکل برمی‌خورد و به همین دلیل، یافتن یک دوست خوب برای وی به آرزویی بزرگ تبدیل می‌شود. اینجاست که فضای مجازی می‌تواند به کمک این شخص آمده و او را از تنهایی درآورد. برخی از برنامه‌هایی که اخیرا با استقبال بسیار زیادی در سراسر جهان مواجه شده‌اند؛ ابزارهایی برای دوست یابی می‌باشند. این برنامه‌ها به افراد مختلف کمک می‌کنند تا بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، به معاشرت و آشنایی با اشخاص دیگر در سراسر جهان پرداخته و دوستان جدیدی بیابند. اما بهترین برنامه‌ های دوست یابی کدامند ؟

این برنامه‌ها کمک می‌کنند تا بتوانیم افرادی که از نظر شخصیتی و اخلاقی به ما شباهت دارند را پیدا کرده و پس از آشنایی اولیه با آن‌ها، به دوستانی خوب برای همدیگر تبدیل شویم. بسیاری از ابزارهایی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ به شما اجازه خواهند داد که در موقعیت جغرافیایی خود به جستچوی افراد جدید بپردازید. این امکان سبب می‌شود تا در صورت تمایل بتوانید رابطه دوستی خود را وارد دنیای واقعی نیز بنمایید.

برنامه Bumble BFF

برنامه دوست یابی bumble

اگر قبلا از این برنامه استفاده کرده باشید؛ می‌دانید که Bumble BFF دقیقا همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید. کافیست این برنامه را دانلود کرده، یک پروافیل به همراه چند عکس از خودتان بسازید؛ یک مشخصات کلی از خودتان بنویسید و در سمت راست برنامه، به دنبال دوستان و افراد مورد علاقه خود باشید. امروزه بیش از ۳۰ میلیون نفر در سراسر جهان از این برنامه برای ایجاد روابط دوستانه استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید با استفاده از Bumble BFF به گسترش روابط اجتماعی خود بپردازید.

برنامه Friender

برنامه دوست یابی Friender

در این برنامه شما باید بر اساس علاقمندی‌های خود به ایجاد یک حساب کاربری بپردازید. در واقع افرادی که Friender به شما معرفی می‌کند؛ کسانی هستند که علاقمندی‌های مشابهی با شما دارند. شما برای ورود به این اپلیکیشن موبایل، حداقل باید یک علاقمندی برجسته و اصلی خود را وارد کنید. البته اگر به دنبال استفاده از تمامی امکانات آن باشید؛ باید نسخه حرفه‌ای برنامه را خریداری کنید؛ اما نگران نباشید. زیرا نسخه رایگان Friender نیز به صورت کامل شما را در یافتن دوستانی جدید، کمک خواهد نمود.

برنامه Hey! VINA

برنامه دوست یابی HEY! VINA

این برنامه بیشتر برای بانوانی طراحی شده است که به دنبال یافتن دوستان خانم و هم جنث خود می‌باشند. شما می‌توانید بر اساس فعالیت‌ها و علاقمندی‌هایی که در هر مرحله از زندگی خود دارید؛ به یافتن دوستان جدید بپردازید. بانوانی که به یک شهر جدید مسافرت می‌کنند یا در یک محیط تازه قرار می‌گیرند و از دوستان قدیمی خود جدا شده و احساس تنهایی می‌کنند؛ می‌توانند با ساخت یک حساب کاربری در HEY! VINA به یافتن دوستان و هم صحبتان جدید در محل جدید زندگی خود بپردازند و خود را از تنهایی نجات دهند.

برنامه Peanut

برنامه Peanut

این برنامه که در سال ۲۰۱۳ طراحی و به بازار عرضه شد؛ با هدف ملاقات مادران با همدیگر ساخته شد. بسیاری از بانوانی که به تازگی مادر شده‌اند؛ در نگهداری از نوزاد خود به مشکلات یا سوالاتی برخورد می‌کنند. برنامه Peanut جایی است که یک مادر می‌تواند از تجربیات بانوان دیگر در زمینه تربیت و نگهداری از نوزادان استفاده کند. همچنین بسیاری از بانوانی که به تازگی مادر شده‌اند؛ نوعی احساس تنهایی و فاصله گرفتن از سایرین را تجربه می‌کنند. Peanut به آن‌ها کمک می‌کند تا با افرادی که این حس را تجربه کرده‌اند؛ ارتباط برقرار کرده و از تنهایی نجات پیدا کنند.

برنامه ATLETO

برنامه ATLETO

اگر به دنبال یافتن کسانی هستید که مانند شما به یک ورزش خاص علاقه دارند؛ این برنامه بهترین انتخاب شما خواهد بود. به عبارتی دیگر برنامه ATLETO به شما کمک می‌کند تا در رشته ورزشی تخصصی خود، افرادی را پیدا کرده و با آن‌ها به تمرین یا مسابقه بپردازید. همچنین در این برنامه می‌توانید اطلاعات مفیدی در ارتباط با رشته ورزشی خود دریافت نمایید و بر اساس آن‌ها، کیفیت خود را در آن ورزش افزایش دهید. اگر یک ورزشکار حرفه‌ای و یا حتی آماتور هستید؛ این برنامه را هر چه زودتر نصب کرده و از امکانات آن استفاده نمایید.

برنامه Meetup

برنامه Meetup

برنامه Meetup برای افرادی طراحی شده است که از علاقمندی‌های مخصوصی بهره‌مند بوده و یافتن افراد مشابه خود، برایشان دشوار است. بسیاری از افراد به مواردی علاقمند هستند که در میان اطرافیان خود منحصر به فرد بوده و به سختی می‌توانند از آن‌ها با دیگران سخن بگویند. در برنامه Meetup بعد از ثبت نام و وارد کردن سلیقه و علاقمندی خود، می‌توانید با افرادی که همانند شما فکر می‌کنند، غذا می‌خورند، ورزش می‌کنند، کار می‌کنند، موسیقی گوش می‌کنند و یا فیلم می‌بینند دوست شده و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

برنامه REALU

برنامه REALU

سازندگان برنامه REALU معتقد هستند که رسانه‌های اجتماعی باید به دنبال راهی باشند که ارتباطات اجتماعی مردم در دنیای واقعی را بهبود ببخشند؛ نه اینکه آن‌ها را دلسرد کنند. در واقع برنامه REALU به دنبال یافتن راه حلی است که افراد در یک مکان جدید، سر خود را در گوشی‌هایشان فرو نبرند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد در یک زمان واقعی، با یک فرد واقعی ارتباط برقرار کرده و با او دوست شوید. برای مثال اگر تنها در یک کافه نشسته‌اید؛ می‌توانید با فردی که همزمان با شما در یک کتابفروشی تنها است؛ ارتباط برقرار کرده و با وی ملاقات کنید.

برنامه Nearify

برنامه Nearify

این برنامه اندکی با سایر اپلیکیشن‌های دوست یابی متفاوت است. شما با استفاده از Nearify می‌توانید از رویدادهای بزرگی از قبیل: کنسرت‌ها، مسابقات فوتبال، نمایشگاه‌ها، تئاتر، همایش کوهپیمایی و … که در نزدیکی محل زندگی شما در حال جریان می‌باشند آگاه شوید. بنابراین اگر احساس تنهایی می‌کنید و دوست دارید که اوقات خود را با حضور در یک رویداد ویژه سپری کنید؛ تنها کافیست که از Nearify استفاده کنید. همچنین ممکن است در انتخاب محل قرار با یک دوست جدید دچار سردرگمی شده باشید که باز هم استفاده از این برنامه برای شما بسیار راه‌گشا خواهد بود.

برنامه Skout

برنامه دوستیابی Skout

اگر قصد سفر دارید و اتفاقا در این مسافرت تنها هستید؛ با استفاده از یکی از بهترین برنامه دوست یابی یعنی Skout می‌توانید در مقصد خود به یافتن دوستان جدید بپردازید. در این برنامه شما می‌توانید به تنهایی عازم یک شهر شده اما به محض ورود به آن‌جا از یک هم‌صحبت و همراه لذت ببرید. تنها سفر کردن اتفاق جالبی نیست و معمولا بسیاری از افراد به دنبال یک همسفر مناسب هستند. اگر نتوانستید یک همسفر ایده آل پیدا کنید؛ Skout  را نصب کرده و در مقصد خود به دنبال یک دوست باشید که با وی به پیاده روی بپردازید و چند وعده غذایی خوب نوش جان کنید.

برنامه Nextdoor

برنامه Nextdoor

اگر به تازگی به یک محل جدید نقل مکان کرده‌اید و زندگی برای شما اندکی دشوار شده است؛ این برنامه بهترین انتخاب شما خواهد بود. به کمک Nextdoor از محله جدید خود آگاهی‌های لازم از قبیل : فروشگاه‌ها، مهد کودک، پارک و سینما و .. را به دست خواهید آورد. همچنین می‌توانید به یافتن دوستانی جدید در همسایگی خود بپردازید. نارحتی از محل زندگی جدید و جدا شدن از دوستان قدیمی، معمولا در کودکان بسیار رایج می‌باشد؛ با استفاده از این اپلیکیشن در سریع‌ترین زمان ممکن برای کودک خود دوستانی تازه مهیا کرده و او را از تنهایی دربیاورید.

۱ | (۱)
ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. ا می گوید

  سلام دنبال یه خانوم برا دوستی پایدارهستم.
  اراک
  ۹۳۶۶۷۶۸۴.۳

 2. رائین می گوید

  مگه تو اینترنت هم میشه دوست پیدا کرد؟ به حق چیزای نشنیده

  1. خسروی می گوید

   بله دوست عزیز . برخی از برنامه ها مخصوص این کار طراحی شده اند

   1. سالار می گوید

    خوب کدوم برنامه هست ؟

 3. پژمان می گوید

  سلام چجوری برنامه شو رونوشت نصب کنیم؟؟

 4. ماه می گوید

  به برنامه خوب دوست یابی مهرفی کنید بهم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.