پشتیبانی گلکسی اس 8 از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream

شرکت گوگل به تازگی کنفرانس Google I/O 2017 خود را برگزار کرده که در آن اخبار متعددی منتشر شده است. از جمله آن باید به تعداد کاربران میلیاردی اندروید اشاره داشت که براساس اعلام گوگل به ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسیده است.

گذشته از این خبر همانطور که می دانید شرکت گوگل دارای پتلفرم واقعیت مجازی Daydream بوده که در سال گذشته هدست واقعیت مجازی برمبنی آن توسعه داده است. به تازگی در Google I/O 2017 گوگل اعلام داشت که پرچمدار دیگری به جز پیکسل و پیکسل ایکس ال هستند که می توانند پشتیبانی از پلتفرم Daydream داشته باشند.

از جمله آن گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس پرچمداران سال ۲۰۱۷ سامسونگ هستند که شامل مشخصات رده بالایی می شوند. با پشتیبانی دو گوشی هوشمند از این پلتفرم می توان آنها را در کنار هدست Daydream Vr نیز به کار گرفت و تنها Gear VR نیست که می تواند به پشتیبانی پرچمدار سامسونگ بپردازد.

کنفرانس Google I/O 2017 از ۱۷ الی ۱۹ می برگزار شده و کنفرانس شرکت گوگل نیز در روز گذشته ۱۷ می برگزار شد اما رویداد همچنان ادامه داشته و توسعه دهندگان نرم افزارهای اندرویدی می توانند در چند روز به تبادل نظر و ارائه برنامه های خود بپردازند.

در اخباری مرتبط شرکت های اچ تی سی، لنوو و چندی دیگر روی هدست مستقل واقعیت مجازی گوگل مشغول کار هستند. گذشته از آن نکسوس های جدید گوگل نیز در پاییز ۲۰۱۷ از راه خواهند رسید و گفته می شود شرکت HTC یا ال جی توسعه دهنده تلفن هوشمند جدید گوگل خواهند بود.

جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر ماند تا شرکت مذکور نکسوس جدید را معرفی کرده و به شایعات پایان دهد. البته در Google I/O 2017 اطلاعات بیشتری ارائه شد و تنها دو مورد گفته شده اعلام نشده است.

شایان ذکر بوده تعداد کاربران برخی سرویس های گوگل نیز ۱ میلیاردی است.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2015
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.