وعده ی سونی درباره ی سود عملیاتی ۴.۵ میلیارد دلاری

۱ دقیقه زمان مطالعه

وعده ی سونی درباره ی سود عملیاتی ۴.۵ میلیارد دلاری

 

کمپانی سونی رکوردشکنی با کسب سود عملیاتی ۴.۵ میلیارد دلاری را پس از عبور از بحران طی سال مالی ۲۰۱۸ وعده داده است

 

بعد از آنکه شرکت سونی سال‌ها با مشکلات مالی درگیر بود ، حالا این شرکت ژاپنی درتلاش است تا سود عملیاتی ۴.۵ میلیارد دلاری را طی سال مالی جاری میلادی که آخر مارس به پایان خواهد رسید کسب کند. این سود طی بیست سال اخیر برای سونی بی سابقه بوده یعنی این شرکت آخرین بار در سال ۱۹۹۸ میلادی این سود را به دست آورده.

 

کازو هیرای، مدیرعامل سونی هیچ اطلاعاتی در خصوص اینکه این کمپانی چطور به چنین سودی دست پیدا می‌کند، ارائه نکرده است، ولی در حال حاضر زیرمجموعه‌های بزرگ سونی نقش مهم و حیاتی در کسب این سود ایفا خواهند کرد. در سال های اخیر با توجه به نرخ سود دهی بخش های مختلف این کمپانی یکی از بخش های ضرر ده بخش تلوزیون کمپانی بوده که اما اخیرا دوباره به سود دهی رسیده است.همچنین سونی در بخش گوشی های هوشمند هم ضرر ده بود و این مشکل را با تمرکز بر روی گوشی های رده بالا حل کرد و حالا این بخش از کمپانی هم به سوددهی رسیده .سونی تخمین میزند در سال مالی جاری، فروش بسیار خوبی تجربه کند و همچنین سود خوبی به جیب بزند.

وعده ی سونی درباره ی سود عملیاتی ۴.۵ میلیارد دلاری

SONY PICTURES

Sony pictures استودیوی فیلم سازی شرکت سونی است که در سال مالی گذشته ضرر هنگفت و بزرگی را به این کمپانی وارد کرد و سونی همچنان منتظر سود دهی در این بخش است و با تغییر سیاست ها و همچنین تلاش برای تولید محتوا، پیشرفت خوبی را داشته است و از این‌رو ژاپنی های فیلم‌ساز در انتظار سوددهی در این حوزه نیز هستند .

تولید دوربین و سنسور بخش مهم و جدا نشدنی از ساختار سونی است؛ افزایش فروش سنسور‌ گوشی‌های هوشمند به دلیل همه‌گیر شدن به‌کارگیری دوربین‌های دوگانه و همچنین افزایش رزولوشن دوربین‌های سلفی، باعث شده است سونی فروش خوبی در این حوزه نیزکسب کند. سود دهی در بخش گیم و بازی سونی همیشه بار سنگین ضرردهی سایر بخش‌ها در سال‌های اخیر را به دوش کشیده است و همچنان به پول‌سازی ادامه خواهد داد؛به طوری که سونی انتظار دارد درآمد این بخش به لطف  هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر افزایش پیدا کند. در فوریه سال جاری، سونی موفق شد نزدیک به یک میلیون دستگاه پلی‌استیشن وی آر تولید و راهی بازار کند که به این ترتیب غالب هدست‌های واقعیت مجازی به فروش رفته در کشور آمریکا و ژاپن متعلق به این کمپانی بود.

 

سونی مسیر سختی برای رسیدن به سوددهی طی کرده است؛ به‌طوری‌که در این مسیر، بازسازی زیرساخت‌ها حتی در برخی موارد باعث فروش شماری از کسب‌وکارهای قدیمی سونی شد. برای مثال می‌توان به کسب و کار تولید کامپیوتر وایو اشاره کرد که توسط سونی به فروش رفت. حال به نظر می‌رسد تمام تلاش‌های کمپانی ژاپنی نتیجه‌بخش بوده و سونی درصدد شکستن رکورد سوددهی خود طی دو دهه‌ی اخیر است.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2134
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.