نفوذ به رایانه شما ازطریق زیرنویس فیلم ها

۱ دقیقه زمان مطالعه

اینروز ها با پیشرفت علم وتکنولوژی،همانطور که امنیت سیستم ها بسیار ارتقاء یافته از طرفی دیگر نیز هکرها بسیار در این جهت گام بر میدارند،واضح است که هکرها سعی دارند که به اطلاعات سیستم ها دست یافته واز افراد واطلاعات آنها سود جویی کنند ،در ادامه باچگونگی هک شدن سیستم ها توسط هکر ها آشنا می شویم.

اگر جدیدا برای فیلمهای خود زیرنویس دانلود کرده اید، سیستم شما در معرض حملهی هکرها است. مهاجمان از طریق فایلهای زیرنویس آلوده، میتوانند کنترل سیستم شما را در دست بگیرند.مؤسسه  امنیت سایبری checkpoint اعلام کرده است که جدیدا حفره‌ی امنیتی خطرناکی را در بسیاری از برنامه های مدیاپلیر یافته است. این ضعف امنیتی به هکرها اجازه میدهد زمانی که فایل زیرنویس آلوده به تروجان در رایانهی قربانی اجرا شود، کنترل کامل رایانه او را به دست گیرند. این مؤسسه تخمین میزند حدود ۲۰۰ میلیون کاربر رایانههای شخصی در معرض خطر باشند.

 

در ادامه بهتر است بدانیم،این مؤسسه هشدار میدهد:

تحقیقات ما روش جدیدی از هک را آشکار ساخته است. در این روش از تکنیکی استفاده میشود که کاملاً از چشم توسعه دهندگان دور مانده بود و آن حمله از طریق فایلهای زیرنویس است. وب‌سایت‌های دانلود زیرنویس، چه از دید کاربر و چه از دید برنامه مدیاپلیر منابع معتبری به شما می آیند؛ ولی تحقیقات ما نشان میدهند این منابع میتوانند توسط مهاجم دستکاری ‌شوند و به گونه ای عمل کنند که به زیرنویسهای آلوده امتیاز بیشتری دهند که این عمل منجر به بیشتر دیده شدن زیرنویس آلوده و دانلود بیشتر آن میشود. متأسفانه در این روش نیازی به اجازه یا عمل خاصی از سوی کاربر برای فعال شدن فایل آلوده نیست که همین امر این روش را بسیار خطرناک‌تر میکند و ریسک آلوده شدن را بالاتر میبرد.برخلاف روشهای نفوذ معمول که مؤسسات امنیت سایبری و همچنین کاربران از خطرات آنها آگاه هستند و پیشگیری های لازم را انجام میدهند، زیرنویس فیلم در نظر کاربران معمولاً فایلی بی خطر است و چیزی بیشتر از یک فایل متنی نیست و انتظار بروز مشکلات امنیتی از سوی آن ندارند.

چنانچه از مدیاپلیر خود برای تماشای کپی قانونی فیلمها که خود دارای زیرنویس هستند، استفاده میکنید، در امان خواهید بود. اما اگر به هر دلیلی به یکی از وب‌سایت‌های دانلود زیرنویس سر زده و فایلی را دانلود و اجرا کردهاید، باید هشدار بدهیم که شما در خطر هستید. جامعه مترجمان زیرنویس که روند رو به رشدی هم دارد، فیلمها را برای استفادهی رایگان مردم و لذت بیشتر آنها ترجمه میکنند؛ ولی متأسفانه افراد سودجویی نیز در این بین وجود دارند که از همین طریق امنیت مردم را تهدید میکنند.

باید توجه داشته باشید الگوریتم وبسایتهای دانلود زیرنویس، همچون OpenSubtitle.org را به‌سادگی میتوان به گونه ای تغییر داد که تضمین کند فایل زیرنویس آلوده در بالاترین نتایج جست وجو یافت شود. بنابراین وبسایتها در حال حاضر نمیتوانند امنیت شما را تضمین کنند و اکیداً توصیه میشود هرچه زودتر نرم افزار مدیاپلیر خود را آپدیت کنید تا از هکرها در امان بمانید.

 

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2207
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.