دوربین کانن EOS C70 معرفی شد

بعد از هفته‌ها شایعه و درز اطلاعات، کانن رسماً از اولین دوربین RF-Mount Cinema EOS خود رونمایی کرد: دوربین کانن EOS C70. از طرفی این شرکت سری EF-to-RF را هم که یک بالا برنده سرعت جدید است؛ معرفی کرد. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد که از لنزهای EF در سنسور ۳۵ میلیمتری Super C70 بهره را کامل ببرند. ایده آل تک در این مقاله برای عاشقان دوربین های عکاسی حرفه به معررفی این دوربین کانن پرداخته است.

دوربین کانن EOS C70 اولین دوربین سینمایی کانن با سری RF است که کانن آن را “یک پل بدون درز بین EOS و Cinema EOS” می‌نامد.

به لطف نصب سری RF و طراحی یک بدنه تکی، این دوربین کوچکترین دوربین Cinema EOS تا به امروز است. از این دوربین می توان برای عکس برداری در حرکت و تولید مستندهای سینمایی استفاده نمود.

به عبارت دیگر اگر شما یک فیلمساز هستید، کانن واقعاً دوست دارد که به جای EOS R5، شما را به سمت این دوربین سوق دهد. اگر تصمیم دارید که Cinema EOS را بررسی کنید، کانن قابلیت‌های بسیار مفیدی را برای شما در نظر گرفته است.

ویژگی های دوربین کانن EOS C70

دوربین کانن EOS C70 در هسته مرکزی خود دارای یک سنسور Dual Gain Output (DGO) 35میلیمتری است که ادعا می‌کند که با خواندن هر یک از دیودهای حساس به نور، ۱۶ توقف در دامنه پویا را ارائه می‌کند که دو فایده مختلف دارد: یکی اولویت بندی در اشباع کردن و حفظ جزئیات قسمت‌های مهم، دیگری هم جلوگیری از پارازیت در نورهای نامناسب.

در این حالت دوربین کانن EOS C70 می‌تواند تا سرعت ۴K / 60p یا ۲K / 120p (با یک سوپر برش ۱۶) عکس بگیرد. شما همچنین می‌توانید دامنه دینامیکی گسترده را غیرفعال کنید و تا سرعت ۴K / 120p یا ۲K / 180p صحنه‌ها را ثبت کنید.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه دوربین کانن EOS C70 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فوکوس خودکار دو پیکسلی
  • IS الکترونیکی هماهنگ
  • پشتیبانی از Canon Log 2 و Canon Log 3 Gamma
  • دو شکاف کارت SD که می‌تواند کدها و رزولوشن‌های مختلف را به طور همزمان ضبط کند
  • دو ورودی صوتی mini-XLR
  • پورت HDMI در سایز کامل
  • یک سیستم فیلتر ND داخلی که گزینه‌ها توقف ۲-، ۴-، ۶-، ۸- و ۱۰ را دقیقاً در بدنه دوربین قرار می‌دهد

اگر از خودتان می‌پرسید که آیا کانن برای یک دوربین سینمایی بدون محدودیت در ضبط و با سری RF (حتی یک دوربین با حداکثر رزولوشن ۴K) خنک کننده مناسبی را هم در نظر می‌گیرد یا خیر،باید گفت کانن در این دوربین خود سنگ تمام گذاشته است. از بدنه غول پیکر و وجود باتری خارجی گرفته، تا فن بزرگ پشت LCD که گفته می‌شود هیچ تاثیری در ورود آب و هوا به دوربین ندارد.

و در اینجا نگاهی دقیق‌تر به دوربین کانن EOS C70 از همه زوایا وجود دارد:

دوربین کانن EOS C70

 

دوربین کانن EOS C70

دوربین کانن EOS C70

دوربین کانن EOS C70

دوربین کانن EOS C70

بیشتر بخوانید: معرفی چند فناوری در سال ۲۰۲۰

 آداپتور سری EF-EOS R 0.71x کانن

علاوه بر دوربین، کانن یک آداپتور نوری جدید را هم به نام EF-EOS R 0.71x معرفی کرده است. به عبارت دیگر، کانن یک سری تقویت کننده سرعت ۰.۷۱x EF-to-RF ساخته است.

این وسیله به طور اختصاصی برای دوربین کانن EOS C70 ساخته شده است که از طریق فلانژ استاندارد متصل می‌شود و سپس با استفاده از دو براکت پیچی در دوربین محکم می‌شود.

همانطور که از یک کاهش دهنده مرکزی انتظار دارید، این سری نوری EF-EOS R 0.71x می‌تواند عکس تمام صفحه را از لنزهای EF به سنسور تصویری  ۴K C70 و ۳۵ میلیمتری فشرده کند؛ آن هم در حالی که همزمان با دریافت نور بیشتر، حساسیت را هم با یک توقف افزایش می‌دهد.

با هم عکس های بیشتر از سری EF-EOS R 0.71x ببینیم:

سری EF-EOS R 0.71x

سری EF-EOS R 0.71x

سری EF-EOS R 0.71x

اگر درباره قیمت دو محصول جدید کانن بپرسید باید گفت که دوربین کانن EOS C70 قرار است در ماه نوامبر با قیمت ۵۵۰۰ دلار  عرضه شود. سری  EF-EOS R 0.71x هم تا دسامبر وارد بازار نمی‌شود؛ اما می‌توانید با قیمت ۶۰۰ دلار آنن را پیش خرید کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.