شارژر وایرلس سه گانه belkin به زودی روانه بازار می‌شود

شارژر وایرلس سه گانه belkin محصولی است که به تازگی توسط دنیای تکنولوژی معرفی شده است. شرکت بلکین، هم‌گام با تولید گوشی‌های آیفون ۱۲ اپل، لوازم جانبی جدید سازگار با آن‌ها را نیز روانه بازار می‌کند.

قرار است این محصولات جدید، شامل شارژر وایرلس سه کاره، پایه نگهدارنده گوشی در داخل خودرو و محافظ صفحه، حسن ختام سال ۲۰۲۰ شرکت بلکین باشند. در این مقاله از ایده‌آل تک، پس از معرفی شارژر وایرلس belkin و سایر محصولات جدیدش، تمامی ویژگی‌های آن‌ها را به صورت تصویری و با زبان ساده توضیح می‌دهیم.

معرفی شارژر وایرلس belkin

شرکت آمریکایی بلکین پس از ۳۸ سال سابقه در زمینه تولید لوازم جانبی گوشی، این بار محصول جدید خود، شارژر وایرلس سه کاره را روانه بازار می‌کند. این شرکت سال‌هاست که بر تولید لوازم جانبی برای محصولات اپل تمرکز کرده‌است. هم اکنون، بلکین در کنار معرفی این شارژر وایرلس سه کاره، چند محصول دیگر نیز معرفی کرده است.

شارژر وایرلس سه کاره بلکین

نام رسمی این محصول، شارژر وایرلس سه کاره پرو مگ‌سیف (PRO MagSafe) برای آیفون ۱۲ است. این شارژر از دو سطح دایره‌ای پایه دار و یک پایه کوئل برای شارژ سه نوع دستگاه تشگیل شده است. سطح دایره‌ای بزرگ‌تر، مخصوص شارژ آیفون ۱۲ است و دیگری برای ساعت هوشمند به کار می‌رود. برای شارژ هدفون وایرلس ایرپاد Airpod اپل نیز، باید قاب آن را روی سطح بشقابی شکل کوئل قرار داد.

شارژ همزمان سه دستگاه

به نظر می‌رسد شارژر وایرلس belkin، شرکت سازنده‌اش را به هدف اصلی‌اش نزدیک کرده است؛ این هدف چیزی نبود جز تلاش برای اینکه کاربران از تکنولوژی لذت ببرند.

معرفی شارژر وایرلس belkin

سیستم شارژر وایرلس سه گانه belkin، بی‌سیم و القایی است؛ یعنی دستگاه تنها با تماس بدنه پشتی‌اش به شارژر، به طور القایی شارژ می‌شود. این شارژر برای نگه‌داشتن آیفون ۱۲ و ساعت هوشمند روی پایه خود، از یک آهنربای قوی بهره می‌برد.

دو اهنربای به کار رفته در آن، بسیار قوی هستند؛ به‌طوری که می‌توانند گوشی را حتی در صورتی که کاربر آن را گرفته و می‌کشد، با قدرت نگه‌ دارند.

شارژر وایرلس سه گانه belkin تجربه شارژ MagSafe یکپارچه برای سه دستگاه آیفون۱۲، ساعت و هدفون ایرپاد اپل ارائه می‌دهد. کاربر می‌تواند، این سه دستگاه را در هر جهت شارژ کند؛ می‌تواند حتی گوشی را به صورت افقی روی آن قرار دهد و بدون دردسر به تماشای ویدئو بپردازد.

فناوری مگ سیف MagSafe چیست؟

سازندگان لوازم جانبی موبایل، با استفاده از فناوری مگ سیف (MagSafe)، لوزام جانبی کاربردی زیادی ساخته‌اند. این محصولات بسیار متنوع هستند؛ کیف کارت اعتباری، قاب گوشی و شارژر باتری بی‌سیم از آن جمله‌اند.

فناوری مگ سیف MagSafe چیست؟

 

این لوازم جانبی همگی از سیستم جدید القایی اپل بهره می‌برند؛ با قدرت مغناطیسی بالای آهنربا، روی گوشی متصل می‌شوند و ویژگی خاص خود را ارائه می‌دهند.

چهار مدل آیفون سری ۱۲، دارای یک حلقه از ۱۸ آهن‌ربا هستند که زیر سیم‌پیچی شارژ بی‌سیم دستگاه قرار دارند. این همان چیزی است که اجازه می‌دهد MagSafe جادویی اتفاق بیفتد.

ساختار گوشی‌های دارنده فناوری مگ سیف (magsafe)

البته آیفون‌های قدیمی نیز، همان سیم‌پیچی شارژ بی‌سیم را دارند؛ با این تفاوت که زیر آن هیچ آهن‌ربایی وجود ندارد. در نتیجه، امکان اتصال مغناطیسی فراهم نیست. در چهار مدل آیفون سری۱۲ این آهن‌ربا گنجانده شده و این گوشی‌ها می‌توانند از شارژ بی‌سیم مگ سیف بهره ببرند.

مزیت فناوری مگ ‌سیف در شارژر وایرلس سه گانه belkin

شارژر وایرلس سه گانه belkin می‌تواند آیفون را تا ۱۵ وات ساعت و ایرپاد را تا ۵ وات شارژ کند. این کار را با پشتیبانی سیستم جدید مگ سیف انجام می‌دهد. قدرت این شارژر وایرلس، دو برابر بیشتر از سیستم شارژ بی سیم کیو آی (Qi) است. سرعت شارژ آن نیز، برابر است با بیش از نیمی از سرعت شارژر سیمی ۲۰ وات.

این شارژر مگ‌سیف از دو مزیت‌ نسبت به کیو آی برخوردار است:

  • هم‌راستایی: اگر گوشی با شارژر بی‌سیم Qi کاملاً هم‌راستا نباشد، بسیار کندتر از حالت عادی شارژ می‌شود. این در حالی است که فناوری مگ‌سیف از آهن‌ربا برای کمک به هم راستایی آیفون با شارژر بی‌سیم بهره می‌برد. در نتیجه، کاربر با یک شارژر MagSafe، تا ۱۵ وات شارژ برق بی‌سیم سریع را تجربه خواهد کرد.
  • داغ شدن گوشی هنگام استفاده از شارژر کیوآی: این ایراد تا حدود زیادی در این شارژر وایرلس سه کاره برطرف شده است.

معرفی شارژر وایرلس belkin : سازگاری شارژر

شارژر وایرلس سه گانه belkin برای آیفون ۱۲، با تمامی چهار مدل آیفون سری ۱۲ سازگار است. این شارژر می‌تواند برای شارژ تمامی این دستگاه‌ها استفاده شود؛ همه ساعت‌های هوشمند اپل سری ۱ الی ۵ را پوشش می‌دهد؛ همچنین برای دو مدل ایرپاد؛ یعنی ایرپاد پرو و ایرپاد نسل ۲ اپل، قابل استفاده است.

می‌توان گفت این شارژر وایرلس سه کاره با ۱۱ مدل زیر سازگاری دارد و این بزرگترین مزیت آن است.

  • گوشی‌های آیفون‌ سری ۱۲ شامل چهار مدل آیفون ۱۲، ۱۲ مینی، ۱۲ پرو، ۱۲ پرو ماکس؛
  • ایرپاد پرو و ایرپاد نسل ۲ اپل؛
  • ساعت هوشمند سری ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ اپل.

پایه نگهدارنده گوشی در داخل خودرو بلکین

دومین محصول جدید شرکت بلکین، پایه نگهدارنده گوشی در داخل خودرو است. باید خاطر نشان کرد که این محصول تنها یک پایه نگهدارنده است و نه شارژر. اگر کاربر بخواهد در حین رانندگی گوشی خود را شارژ کند، باید کابل شارژ لایتینگ را از گوشی به پورت یو اس بی خودرو متصل کند.

پایه نگهدارنده گوشی در داخل خودرو بلکین

نیروی مغناطیسی آهنربای این پایه نگهدارنده گوشی نیز مانند شارژر وایرلس سه کاره، بسیار قوی است؛ حتی در دست‌اندازها خیابان نیز، به خوبی از عهده نگهداری گوشی برمی‌آید. روی این نگهدارنده گوشی، یک اتصال دایره‌ای تعبیه شده که امکان تنظیم زاویه‌های گوشی را فراهم می‌کند. به طوری‌که حتی می‌توان گوشی را به صورت افقی، روی آن نصب کرد.

رنگ بندی، قیمت و تاریخ عرضه به بازار شارژر و پایه نگهدارنده بلکین

۱۵۰ دلار! این قیمتی است که برای شارژر وایرلس سه گانه belkin تعیین شده است. این در حالی است که پایه نگهدارنده گوشی در داخل خودرو، تنها ۴۰ دلار قیمت گذاری شده است.

رنگ بندی شارژر وایرلس سه کاره بلکین و پایه نگهدارنده بلکین

شارژر وایرلس سه کاره، در عین طراحی ساده، بسیار کاربردی و شیک است. این شارژر در دو رنگ سفید و مشکی تولید شده و رنگ نگهدارنده نقره‌ای است. پیش‌بینی می‌شود که این دو محصول جدید بلکین در این زمستان روانه بازار شوند.

محصول دیگر بلکین: محافظ صفحه

هزینه کردن برای تهیه یک محافظ صفحه خوب، بهتر است از هزینه کردن برای تعمیر صفحه یک گوشی خوب. این یک امر بدیهی است. کاربر آیفون۱۲، باید برای محافظت از صفحه نمایش آن در مقابل گرد و غبار یا نفوذ قطرات آب، چاره‌ای بیندیشد.

نسخه حریم خصوصی محافظ صفحه بلکین برای آیفون 12

این بار شرکت بلکین محافظ صفحه‌ای با درجه مقاومت بالا ارائه داده است. مقاومت این محافظ صفحه نمایش سرامیکی جدید، نسبت به مدل‌های قبل چهار برابر بیشتر است.

جنس گلس این محافظ  صفحه که اولترا گلس بلکین برای آیفون۱۲ “Belkin UltraGlass” نام دارد، گلس لیتیم آلومینوسیلیک است. همچنین مقاومت گلس به کار رفته در آن، دو برابر گلس‌های معمولی است.

این محافظ صفحه‌ها دارای یک نسخه حریم خصوصی نیز هستند. عملکردشان این طور است که در صورت نگاه به صفحه از جوانب، سیاه به نظر می‌رسند. بیننده تنها با نگاه مستقیم به آن، می‌تواند محتویات صفحه را مشاهده کند. البته این ویژگی، فقط در حالت نمایش عمودی فعال است.

کلام آخر

همزمان با عرضه به بازار گوشی‌های اپل، شرکت بلکین لوازم جانبی‌شان را نیز روانه بازار می‌کند. اکنون این شرکت شارژرهای کابلی مجهز به پورت USB را نیز برای گوشی‌های جدید اپل آماده کرده است.

گوشی آیفون ۱۲ ( iPhone 12) و ۱۲ پرو (iPhone 12 Pro) در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ روانه بازار شده‌اند. قرار است دو گوشی آیفون ۱۲ پرو ماکس ( iphone 12 pro max) و ۱۲ مینی (iPhone 12 mini) نیز ۱۳ نوامبر به بازار عرضه شوند.

اگر قصد دارید یکی از این گوشی‌ها را تهیه کنید، باید برای خرید شارژر آن نیز فکری کنید؛ زیرا چندی است که شرکت اپل لوازم جانبی نظیر شارژر و هندزفری را از بسته گوشی‌ها حذف کرده است. به همین علت پیش‌بینی می‌شود که جای آن‌ها در بسته گوشی‌های آیفون سری ۱۲ نیز خالی باشد.

امتیازی به این نوشته بدهید
منبع gsmarena imore
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x