افزودن پشتیبانی ازeSIM به دستگاه های مبتنی برویندور10،باهمکاری اینتل و مایکروسافت

افزودن پشتیبانی ازeSIM به دستگاه های مبتنی برویندور۱۰،باهمکاری اینتل و مایکروسافت

درابتدای مقاله ابتدا توضیح مختصری از eSIMدر اختیار شما قرار میدهیم..

eSIM گونه‌ای از سیم‌کارت‌ است که غیرقابل جداسازی بوده و در درون دستگاه جاسازی شده است. درواقع به جای اینکه سیم‌کارت متعلق به اپراتوری را به گوشی هوشمندتان وارد کنید، تنها نیاز به وارد کردن اطلاعاتی برای استفاده از خدمات آن اپراتور خواهید داشت. به‌لطف پشتیبانی از ویندوز ۱۰ از eSIM کمپانی‌ها می‌توانند محصولی بسازند که دیگر نیازی به درگاه سیم‌کارت ندارد.حال”مایکروسافت “در کنفرانس خود در کامپیوتکس ۲۰۱۷ اعلام کرد که در آینده کامپیوترهای مجهز به eSIM روانه بازار خواهند شد.
درطی رویداد WinHEC 2016 کمپانی “مایکروسافت” اعلام کرد که می‌خواهد ارتباطات سلولی را در کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ بهبود بخشد. طبق گفته‌های مسئولان مایکروسافت، پشتیبانی از eSIM به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد تا کمپانی‌های دیگر بتوانند دستگاه‌های مجهز به eSIM بسازند.
امروز در رویداد کامپیوتکس ۲۰۱۷ مایکروسافت اعلام کرد که با همکاری کمپانی‌هایی نظیر ایسوس، اچ‌پی، هواوی، لنوو،VAIO و شیائومی، کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ به بازار عرضه خواهد کرد که از تکنولوژی eSIM برخوردار باشند.


هم اکنون، کوالکام از eSIM پشتیبانی می‌کند. اینتل نیز امروز اعلام کرده است که روی تکنولوژی‌های eSIM و LTE سرمایه‌گذاری کرده است. اینتل هم‌اکنون در حال همکاری با مایکروسافت است که به‌وسیله‌ی مودم‌هایی مانند XMM 7260 و XMM 7360 استفاده از eSIM را برای مشتریان اپراتورهای مختلف در دنیا میسر سازد.
در طی کنفرانس مورد بحث، نماینده‌ای از اینتل و ایسوس روی صحنه حاضر شدند و از کامپیوتری با نام Kukuna رونمایی کردند که از پردازنده و ارتباطات LTE ساخت اینتل بهره می‌برد. این کامپیوتر مجهز به eSIMM نیز خواهد بود.باخبرهای بیشتر دراین زمینه با ما همراه باشید…

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2488
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.