فروش بیشتر AIO در بازار PC سال 2018 و 2017

فروش بیشتر AIO در بازار PC سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷

کامپیوترها یا همان PC در مدل های مختلفی به فروش می رسد به شکلی که کمپانی ها آنها را در ساختار یک AIO یا یکپارچه و یا یک کنسول به فروش می رسانند. اما مدل AIO توانسته با محبوبیت بسیاری رو به رو شده و موفق باشد.

برای نخستین بار دل بود که AIO جدید Inspiron 27 را معرفی کرد و به گزارش Digitimes Research بیش از ۱۲٫۸ میلیون دستگاه AIO سال ۲۰۱۶ به فروش رسیده که کاهش فروش ۱۸ درصدی را نشان می دهد.اما به نظر می رسد در سال های آینده افزایش فروش AIOها در کار خواهد بود و می توان شاهد فروش بزرگ این دست کامپیوترهای یکپارچه بود. پس از سال که کاهش فروش کامپیوتری را شاهد بودیم، Digitimes Research معتقد بوده سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می توان شاهد افزایش فروش ۱۰ درصدی AIOهای مورد بحث بود.

در بازار AIO تنها ۴ فروشنده بزرگ وجود داشته که سهمی ۸۳ درصدی در این بازار بزرگ دارند. ODM Compal Electronics و TPV-Inventa از صدرنشین های صنعت کامپیوترهای AiO بوده و توانسته سود فراوانی شامل حال خود کند. لنوو در سال ۲۰۱۶ توانسته بیش از HP عمل کند اما اپل با Compal  به نوعی در صدر جدول هستند. بنابراین باید انتظارات بسیاری از بازار AIOها در سال های آینده داشت که  نسبت به کامپیوترهای فعلی برتر هستند.

یکی از مزایای AIOها اشغال فضای کمتری بوده و همچنین با وجود سخت افزار و نرم افزاری های جذابی روی آنها می تواند کاربری لذت بخشی داشت. گذشته از آن قابلیت ارتقاسازی بزرگی برای افراد در دست نیست و این نوع دستگاه ها نسبت به کامپیوترها عملکرد ضعیفی دارند. در این میان شرکت ها نسخه های قدرتمندی نیز از AIO را توسعه می دهند تا برای کاربری تجاری و برخی دیگر مفید باشد. گذشته از آن مایکروسافت قصد داشته با بروزرسانی ویندوز ۱۰ و افزودن کورتانا و هوم هاب به این نوع دستگاه های کامپیوتری آن را کاربردی سازند.

با این حال باید انتظار داشت که AIOها در سال های آینده رشد فروشی را به دنبال داشته و موفقیت آمیز باشند.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=2499
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.