نحوه ثبت چک در سامانه صیاد [معرفی انواع روش‌های موجود + نحوه گرفتن استعلام چک]

ثبت چک در سامانه صیاد آخرین راه‌‍‌کار بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای اصلاح قانون چک و سر و سامان دادن به خیل عظیم چک‌های برگشتی به شمار می‌رود. البته باید منتظر باشیم و ببینیم که این کار تا چه اندازه می‌تواند منجر به کاهش تخلفاتی شود که مربوط به معاملاتی که بر پایه چک انجام می‌شوند.

متاسفانه این روزها بسیاری از هموطنانمان به واسطه صدور چک‌های برگشتی و به عبارتی بلامحل، پشت میله‌های زندان گرفتار شده‌اند. از طرفی دیگر، دسته دیگری از افراد، چک‌های بی محلی در اختیار دارند و راهی برای نقد کردن آن‌ها، پیش روی خود نمی‌بینند. در این شرایط بود که بانک مرکزی تصمیم گرفت با راه‌اندازی سامانه صیاد، دستی به سر و روی بازار آشفته معاملات چکی بکشد.

بر این اساس، تمامی چک‌های صادر شده باید ابتدا در سامانه صیاد ثبت شده و اعتبار صادرکننده چک، از طرف بانک مرکزی تایید شود. همچنین، دریافت کنندگان چک نیز می‌توانند در همین سامانه، از خوش حسابی و معتبر بودن صادر کننده چک، مطمئن شوند.

در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم شما را به صورت کامل با ثبت چک در سامانه صیاد آشنا کنیم. البته پیش از آن، لازم است کمی بیشتر به معرفی این سامانه بپردازیم. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

سامانه صیاد چیست؟

سامانه صیاد (صدور یک‌پارچه دسته چک) در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ و به منظور رفع مشکلات کاربری چک، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران راه‌اندزای شد. راه‌اندازی این سامانه، منجر به یک‌پارچه شدن اعتبارسنجی، استعلام و موارد امنیتی دسته‌چک‌ها، فارغ از بانک صادر کننده، شده است.

سامانه صیاد چیست؟

با بیانی ساده‌تر، با استفاده از سامانه صیاد، صادرکنندگان و دریافت‌کننده‌های چک، بدون توجه به بانکی که در آن حساب دارند، می‌توانند از اعتبار چک مطمئن شوند.

سامانه صیاد به نوعی چک‌های قدیمی را از اعتبار ساقط خواهد کرد. زیرا از این پس، هیچ بانکی مجاز به صدور دسته چک نخواهد بود و این اوراق بهادار، به یک طرح و یک شکل و مستقیما از طرف بانک مرکزی، صادر می‌شوند. همچنین در آینده، امکان صدور چک در وجه حامل نیز وجود نخواهد داشت.

همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، با راه‌اندازی و فعال شدن سامانه صیاد، تمامی فرآیندهای صدور، استعلام و اعتبارسنجی چک، به صورت آنلاین و تحت نظارت سیستم یکپارچه بانک مرکزی صورت می‌گیرد. بدیهی است که این اتفاق، می‌تواند آمار چک‌های بی محل و برگشتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دسته چک‌های جدید در سامانه صیاد

دسته چک‌هایی که از این به بعد و در سامانه صیاد صادر می‌شوند؛ دارای سطح امنیتی فوق‌العاده‌ای هستند. مهم‌ترین تغییری که در این دسته چک‌ها، نسبت به موارد مشابه قدیمی صورت گرفته است، اختصاص شماره یکتا به هر برگه چک محسوب می‌شود.

دسته چک صیادی

هر برگه چک که صادر می‌شود، دارای یک شناسه منحصر به فرد خواهد بود و دریافت کننده چک، به راحتی و از طریق استعلام این شناسه، می‌تواند از اعتبار و خوش حسابی صاحب چک مطمئن شود. این اتفاق از دو منظر، مفید خواهد بود:

  1. افراد نمی‌توانند خودسر، اقدام به چک کشیدن نمایند و بعدها، به خاطر همان چک، راهی زندان شده و یا با مشکلات مالی مواجه شوند.
  2. دریافت کننده‌های چک نیز با خیالی آسوده معامله می‌کنند و از برگشتن پول و سرمایه خود، مطمئن خواهند بود.

همانطور که مشاهده می‌کنید، راه‌اندازی سامانه صیاد، می‌تواند به نفع هر دو طرف معاملات باشد و مشکلات مربوط به قانون چک را تا حد زیادی اصلاح کند.

شرایط دریافت دسته چک در سامانه صیاد

افرادی که متقاضی دریافت دسته چک هستند، پس از مراجعه به شعبه بانکی که در آن حساب دارند، نسبت به ثبت درخواست خود و پر کردن فرم‌های مربوطه، اقدام می‌کنند. بعد از آن، بانک باید از طریق سامانه صیاد، نسبت به تایید اعتبار فرد متقاضی، استعلامات لازم را به عمل آورد.

در صورتی که صلاحیت فرد برای دریافت دسته چک، از طرف سامانه صیاد تایید شود؛ شعبه مورد نظر می‌تواند نسبت به صدور دسته چک یکپارچه برای او اقدام کند.

ثبت چک در سامانه صیاد

ثبت چک در سامانه صیاد در حال حاضر اختیاری است؛ اما قطعا و به زودی، تبدیل به یک قانون خواهد شد. برای انجام این‌کار، قبل از هرچیز باید در سامانه صیاد ثبت نام کرده و حساب کاربری ایجاد کنید. این سامانه در حال حاضر، از طریق وب سایت رسمی بانک مرکزی، قابل دسترسی است:

ورود به سامانه صیاد

بعد از اینکه وارد سامانه صیاد شدید، ابتدا باید مبلغ چک را مشخص کرده و سپس اطلاعات فردی که چک در وجه او صادر می‌شود را وارد کنید. در صورتی که صلاحیت شما برای صدور یک چک به این مبلغ مورد تایید باشد، تمامی اطلاعات مورد نیاز به همراه یک شناسه ۱۶ رقمی و یکتا، در نسخه چاپی برای شما نمایش داده می‌شود.

ثبت چک از طریق اپلیکیشن‌های مورد تایید

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید نسبت به ثبت چک در سامانه صیاد اقدام کنید، از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند آپ و ۷۲۴ است. در این برنامه‌ها، یک گزینه تحت عنوان “سامانه صیاد” اضافه شده است که از طریق آن، می‌توانید چک‌های خود را ثبت کنید.

به عنوان مثال، بعد از ورد به اپلیکیشن آپ و با ضربه زدن روی گزینه “چک‌های صیادی” وارد صفحه‌ای مانند شکل زیر خواهید شد:

ثبت چک در اپلیکیشن آپ

همانطور که مشاهده می‌کنید، در این صفحه امکان اطلاع از وضعیت اعتباری صاحب چک، ثبت چک صیادی، تایید دریافت و مندرجات چک، انتقال چک صیادی و استعلام وضعیت چک برای کاربران فراهم شده است.

استعلام چک صیادی از طریق پیامک

با راه‌اندازی سامانه صیاد، امکان استعلام چک‌ از طریق ارسال پیامک نیز برای دریافت کنندگان آن فراهم شده است. بدین منظور، تنها کافیست کد زیر را به سرشماره ۷۰۱۷۰۱ پیامک کنید:

شناسه ۱۶ رقمی صیادی*۱*۱
بعد از چند لحظه، پیامکی از همین سرشماره (۷۰۱۷۰۱) دریافت می‌کنید که در آن، وضعیت اعتبار چک صادر شده، برای شما شرح داده شده است.

 

کلام پایانی 

سامانه صیاد می‌تواند در زمینه سر و سامان دادن به قوانین چک، بسیار تاثیرگذار باشد. امیدواریم که با نهایی شدن قانون ثبت چک در سامانه صیاد، روز به روز شاهد کاهش مشکلات در این زمینه باشیم.

اگر در ارتباط با سامانه صیاد، سوال یا ابهامی دارید، لطفا در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.