دادن رمز عبور به پیام های تلگرام در اندروید و آیفون

محبوبیت تلگرام روز به روز در حال افزایش است و هر روز به کاربران این پیام رسان، افزوده می‌شود. کاربران زیادی از تلگرام برای ارسال پیام‌های خصوصی و محرمانه استفاده می‌کنند و همین عامل، اهمیت قرار دادن رمز عبور برای پیام‌های تلگرام را بیش از پیش، آشکار می‌کند.

شما می‌توانید برای پیام‌های خود در تلگرام، یک رمز عبور جداگانه اختصاص دهید. البته باید در نظر داشته باشید که این رمز تنها مختص دستگاه تلفن همراه شما است و با پروفایلتان، همگام سازی نمی‌شود. بنابراین اگر این پسورد را فراموش کنید، باید تلگرام را پاک کرده و دوباره نصب کنید.

امروز و در این مقاله از مجله تکنولوژی ایده آل تک قصد داریم شما را به صورت کامل با نحوه قرار دادن رمز عبور برای پیام های تلگرام آشنا کنیم. اگر شما هم به امنیت پیام‌های خود در این پیام رسان اهمیت می‌دهید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قرار دادن رمز عبور برای پیام های تلگرام در اندروید

برای محافظت از پیام‌های تلگرام در اندروید، ابتدا اپلیکیشن Telegram را در دستگاه خود باز کرده و سپس روی علامت سه خطی در سمت بالا و گوشه چپ، ضربه بزنید.

روی منوی سه خطی ضربه بزنید

در این بخش، روی “Setting” ضربه بزنید.

روی تنظیمات ضربه بزنید

گزینه “Privacy & Security” را انتخاب کنید.

Privacy & Security را انتخاب کنید

در بخش “Security” روی “Passcode Lock” ضربه بزنید.

passcode را انتخاب کنید

“Passcode Lock” را روشن کنید تا این ویژگی فعال شود.

پسورد را روشن کنید

یک رمز عبور ۴ رقمی وارد کرده و برای تایید، مجددا آن را تایپ کنید.

رمز عبور خود را وارد کنید

اکنون رمز عبور شما فعال شده است. تلگرام به صورت خودکار، بعد از یک ساعت قفل می‌شود. با ضربه زدن روی “Auto-lock” می‌توانید این زمان را بین ۱ تا ۴۵ دقیقه تغییر دهید.

زمان قفل خودکار تلگرام را تغییر دهید

در این بخش، می‌توانید زمان قفل شدن خودکار تلگرام را تنظیم کنید. اگر می‌خواهید تلگرام خود را به صورت دستی قفل کنید، روی آیکون قفل در صفحه چت مورد نظر خود، ضربه بزنید.

قفل دستی چت های تلگرام

از این به بعد، هربار که می‌خواهید تلگرام خود را باز کنید، باید اثر انگشت یا رمز عبور خود را وارد کنید.

قرار دادن رمز عبور برای پیام های تلگرام در آیفون

برای شروع، برنامه تلگرام را در آیفون خود باز کرده و به تب “تنظیمات” بروید.

به تب تنظیمات بروید

اکنون به بخش “Privacy and Security” بروید.

Privacy and Security v را انتخاب کنید

در این بخش، گزینه “Passcode & Face ID” را انتخاب کنید.

بخش پسورد یا فیس آی دی را انتخاب کنید

در صفحه جدید، روی “Turn Passcode On” ضربه بزنید.

پسورد خود را روشن کنید

در این قسمت، یک کد عددی ۶ رقمی وارد کنید.

رمز عبور 6 رقمی خود را وارد کنید

اکنون رمز عبور برای تلگرام شما فعال شده است. لازم به ذکر است که ویژگی “Face ID” نیز به صورت خودکار فعال می‌شود. تلگرام به صورت خودکار بعد از یک ساعت قفل می‌شود. برای تغییر این زمان، روی گزینه “Auto-Lock” ضربه بزنید.

تغییر زمان خودکار قفل شدن

در این صفحه شما می‌توانید زمان قفل شدن تلگرام را بین ۱ دقیقه تا ۵ ساعت تنظیم کنید.

کلام پایانی 

قرار دادن رمز عبور برای تلگرام می‌‌تواند خیال شما را تا حد زیادی از امنیت پیام‌هایتان راحت کند. در این مقاله آموزش تصویری این کار را در تلفن‌های همراه اندروید و آیفون بررسی کردیم.

در صورتی که در ارتباط با پیام رسان تلگرام سوال یا ابهامی دارید، در بخش نظرات همین مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت، پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

سوالات متداول در ارتباط با رمز عبور پیام های تلگرام

آیا رمز عبور پیام ها در تلگرام ذخیره می‌شود؟

خیر. پسوردی که شما برای پیام‌های خود در تلگرام تعیین می‌کنید، روی گوشی همراهتان ذخیره می‌شود و نه پروفایل کاربری. بنابراین اگر پسورد را فراموش کنید، باید تلگرام را پاک کرده و دوباره نصب کنید.

آیا می‌توان برای قفل کردن پیام های تلگرام از اثر انگشت استفاده کرد؟

بله. زمانی که شما برای پیام‌های خود در تلگرام، رمز عبور تعیین می‌کنید، یک گزینه تحت عنوان اثر انگشت نیز برای شما فعال می‌شود. می‌توانید به صورت دلخواه از هر کدام از این دو استفاده کنید.

آیا تلگرام به اندازه کافی امن است؟

بله. تلگرام از پروتکل‌های امنیتی بسیار قدرتمندی برای محافظت از داده‌ها و اطلاعات شخصی شما استفاده می‌کند. با این‌حال شما نیز برای در امان نگه داشتن پیام‌های خصوصی و محرمانه‌تان، بهتر است که از رمز عبور برای پیام‌های خود استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.