معرفی Patnet جدید کمپانی سامسونگ

پیش از آنکه به مطلب اصلی بپردازیم،ابتدا قصد داریم که تعریف مختصری از مفهوم”پتنت” به شما ارائه دهیم… تا انتها همراه ما باشید.

سند ثبت اختراع، حق امتیاز یا اندیشه‌گواه (به انگلیسی: Patent) حق انحصاری است که در قبال اختراع یا ایدهٔ ثبت شده به مخترع یا نماینده قانونی او اعطا می‌شود. به بیانی دیگر، پتنت یک حق اختصاصی است که به یک اختراع که عبارت‌ست از یک محصول یا فرایند که راه جدیدی را برای انجام کاری فراهم می‌کند و یا یک راه حل فنی جدید را برای مشکلی ارائه می‌دهد، داده می‌شود. یک پتنت، محافظت برای اختراع مالک پتنت را فراهم می‌کند. حفاظت برای مدت زمان محدودی است که عموماً ۲۰ سال می‌باشد اما بر اساس قوانین کشورها متفاوت است.

کمپانی سامسونگ که در زمینه های گسترده فعالیت دارد،حال اینبار به ثبت “پتنت” کمپانی خود می باشد،پتنت جدیدی که سامسونگ در اداره اختراعات و تجارت آمریکا ثبت کرده است، شیوه‌ی جدیدی در شارژ ساعت هوشمند را نشان می‌دهد.

در پتنتی که به تازگی کمپانی سامسونگ در اداره اختراعات و تجارت آمریکا (USPTO) ثبت کرده است، کاربر قادر به استفاده از قاب مخصوصی برای شارژ ساعت هوشمند خواهد بود. این قاب که برای شارژ بی‌سیم از فناوری موج میلی‌متری استفاده می‌کند، قادر به شاٰرژ کردن ساعت‌های گیر سامسونگ است؛ این قاب احتمالا ابزار دیگری را نیز شارژ خواهد کرد.

 

معرفی Patnet جدید کمپانی سامسونگ


برخلاف بسیاری از پتنت‌هایی که در اداره اختراعات و تجارت آمریکا ثبت و بایگانی می‌شوند، این پتنت جدید جزئیات خوبی از این ایده جدید ارائه می‌دهد. سیم‌پیچ انتقال و رابط یو‌اس‌بی نوع C در پشت قاب قرار گرفته‌اند. بخش جلویی قاب نیز پردازنده‌ی کنترل قدرت وایرلس و مبدل جریان را در خود جای داده است.

در ادامه شایان ذکر است که،این روش شارژ بی‌سیم فعلا در حد یک پتنت است و احتمال عملیاتی نشدن آن نیز مانند بسیاری از پتنت‌ها وجود دارد. سامسونگ هر ماه پتنت‌ها و طراحی‌های بسیاری به نام خود ثبت می‌کند، با این حال بسیاری از این پتنت‌ها راهی برای ورود به بازار پیدا نکرده‌اند؛ احتمال عملیاتی شدن این پتنت به دلیل در دست توسعه بودن قابی مشابه توسط اپل، کم نخواهد بود.

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3036
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.