آیا براستی رادیوی اینترنتی محصول آینده تسلا خواهد بود؟

آیا براستی رادیوی اینترنتی محصول آینده تسلا خواهد بود؟

واضح است که تا کنون واژه رادیوی اینترنتی به گوش شما خورده است،همانطور که میدانید،رادیوی اینترنتی در اصل به ایستگاهی از رادیو گفته می‌شود که شنونده آن کاربران اینترنت می‌باشند. برای دسترسی به این نوع ایستگاه‌ها باید از یک اتصال اینترنت با سرعت مطلوب استفاده نمود. رادیوهای اینترنتی به دو دسته تقسیم می‌شوند: رادیوهای آفلاین، رادیوهای زنده .رادیوهای آفلاین رادیوهایی با برنامه‌های آپلود شده از قبل می‌باشند که در دوره زمانی معینی به روز رسانی می‌شوند و می‌توانند شامل انواع آرشیوها و موضوعات باشند. در واقع رسانه‌ای می‌باشند که هم قابلیت پخش برخط اینترنتی دارند و هم می‌توان برنامه‌های آنها را دانلود نمود.
رادیوهای زنده یا آنلاین به رادیوهایی گفته می‌شود که همواره در حال پخش زنده از یک ایستگاه رادیویی می‌باشند اما برنامه‌های آنها قابل دانلود نیست؛ مگر آنکه در ایستگاه (سایت) اینترنتی این رادیوها یک ایستگاه (آرشیو از برنامه‌های پخش شده) آفلاین نیز برای آرشیو نمودن برنامه‌ها وجود داشته باشد.

“ری‌کُد” همچنین پیشنهاد می‌دهد که هدف نهایی تسلا از ورود به چنین زمینه‌  و حیطه ای ، دستیابی به نوعی از سرویس استریم موسیقی در داخل خودرو با طبقه‌بندی‌های گوناگون خواهد بود. این روند با یک رادیوی اینترنتی با سبک و سیاقی مشابه رادیوی اینترنتی پاندروا آغاز خواهد شد.شاید در ظاهر این طرح بسیار شگفت انگیز و قدرتمند به نظر آید ،اما باید در نظر بگیریم که تا چه حد می تواند رنگ عمل واقدام به خود بگیرد.

 

رادیوی اینترنتی؛ محصول بزرگ آینده تسلا

 

شایان ذکر است که، که در حال حاضر هم شمار زیادی از سرویس‌های استریم موسیقی در دسترس کاربران گوناگون هستند و رقابت با آن ها به خودی خود کار راحتی نیست. بد نیست که اشاره کنیم، اغلب خودروهای پیشرفته دارای روش‌های بسیاری ساده‌ای برای استریم موسیقی از طریق یک دستگاه پخش تعبیه‌شده روی خودرو و اسپیکرهای آن هستند؛ از این رو می‌توان گفت که ساخت یک سیستم موسیقی در خودرو به‌هر شکل و کیفیتی که باشد، یک بهبود جانبی و ثانویه برای خودرو محسوب می‌شود و اولویت نخست نیست.

روی هم رفته باید اذعان کرد که شروع این کار  قطعا با کاستی ها ومشکلاتی همراه خواهد بو،به عبارت دیگر باید گفت،در واقع تسلا باید امکانی را فراهم کند که استفاده از سرویس موسیقی آن‌ها برای افرادی که می‌خواهند از آن استفاده کنند، به همان راحتی و سهولت استفاده از سرویس‌های اسپاتیفای و اپل موزیک باشد و چنین کاری هم به‌ هیچ عنوان مقوله‌ی آسانی نخواهد بود.

در انتها باید اشاره کنیم که، ممکن است تسلا در یک مقیاس بسیار محدودتر موفقیت‌هایی را به دست آورد. رادیوی ماهواره‌ای همچون سیریوس در خودروهای لوکس دارای محبوبیت است و گزینه‌های موسیقی محدودتر می‌تواند در صورت تعبیه‌ی سرویس رادیو ماهواره‌ای روی خودروهای تسلا، محبوبیت زیادی به دست آورد. هزینه‌ی انجام چنین کاری به پای هزینه‌ی لازم به‌منظور توسعه‌ی یک رقیب تمام‌قد برای اسپاتیفای نخواهد بود و از طرفی هم خواهد توانست که مشتریان تسلا را مجاب به خرید حق اشتراک سالیانه از این شرکت کند و موجب درآمدزایی برای تسلا از این طریق شود.

نظر شما درباره تصمیم جدید تسلا چیست؟ آینده این اقدام را چگونه ارزیابی می کنید؟

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3259
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.