به ثبت رساندن پتنت گوگل در ارتباط با یک کلاه دوربین دار

به ثبت رساندن پتنت گوگل در ارتباط با یک کلاه دوربین دار

اگر خاطرتان باشد،در مطالب پیشین درباره مفهوم پتنت و پتنت جدید  کمپانی سامسونگ پرداختیم،حال در این خبر قصد داریم به پتنت جدید کمپانی “گوگل” بپردازیم…در ابتدا باید خاطر نشان کرد که کمپانی گوگل تا به امروز در زمینه ابزارهای پوشیدنی چندان موفق عمل نکرده است، اما این امر مانع خلاقیت مهندسان کمپانی برای تعبیه کردن دستگاه های الکترونیکی درون وسایل مختلف را نمی گیرد و این کمپانی قصد دارد که جایگاه ویژه ای در این حوزه از آن خود نماید.
به عنوان مثال اگر بخواهیم ذکر کنیم،در آخرین اختراع ثبت شده توسط گوگل، کلاه بیسبالی را می بینیم که یک دوربین ویدیویی روی نقاب آن قرار گرفته است.بر اساس پتنت به ثبت رسیده، دوربین مورد اشاره می تواند تصاویر و ویدیوها را ضبط کره و با استفاده از اپلیکیشن نصب شده در موبایل، آنها را مستقیماً روی شبکه های اجتماعی استریم کند.

ایده “کلاه-دوربین “گوگل همانند محصول «Spectacles» کمپانی اسنپ بوده که می تواند عکس ها و ویدیوها را از طریق اپلیکیشن اسنپچت منتشر کند. اما نکته قابل توجه این است که در پتنت گوگل صحبتی از تصمیم این شرکت برای ساخت نرم افزاری مشابه با اسنپچت نشده است.

 

به ثبت رساندن پتنت گوگل در ارتباط با یک کلاه دوربین دار

شایان ذکر است که، گوگل برای گوش فرا دادن به صدای ویدیو در زمانی که کاربر کلاه را پوشیده از فناوری به خصوصی استفاده کرده است.طرز کار آن بدین شیوه است که، بر این اساس صدا از طریق هدایت استخوانی به صورت موج هایی به جمجمه کاربر منتقل می شود.ناگفته نماند طراحی کلاه-دوربین مورد بحث را می توان شبیه به اکشن کم ها و لوازم جانبی پوشیدنی آنها در نظر داشت.

 

به ثبت رساندن پتنت گوگل در ارتباط با یک کلاه دوربین دار

در انتهای مطلب ،می بایست اشاره کرد که این اولین تلاش گوگل در ابزارهای پوشیدنی دارای قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری نبوده و گوگل گلس نیز مجهز به یک دوربین بود اما گجت مذکور به دلیل قیمت بالای ۱۵۰۰ دلاری و طراحی بیش از حد مدرن با شکست رو به رو شد.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3298
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. گلاره می گوید

    ممنون از اطلاعات خوبی که قرار دادید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.