انتشار تصویری از تبلت سرفیس مینی مایکروسافت

انتشار تصویری از تبلت سرفیس مینی مایکروسافت

شرکت مایکروسافت علاوه بر آن که به عنوان خالق سیستم عامل ویندوز شناخته می شود، در سبد محصولات خود دستگاه های دیجیتالی نیز تولید کرده و به فروش می رساند.

از جمله آنها باید به دستگاه های سری سرفیس اشاره داشت که تاکنون مدل لپتاپ، تبلت، AIO و برخی دیگر آن معرفی شده و در بازار به فروش رسیدند. براساس گزارش ها در سال های گذشته شرکت ردموندی قصد داشت یک مدل تبلت مینی سرفیس را عرضه دارد اما مایکروسافت تصمیم به عدم تولید آن گرفت و برنامه خود را تغییر داد.

زیرا تصور می کرد سرفیس مینی موفقیتی را در فروش برای کمپانی به دنبال نخواهد داشت و همین امر مایکروسافت را برای تولید سرفیس مینی منصرف نمود. در حالی که تاکنون تصاویری مربوط به این تبلت مشاهده نشد، اما به تازگی یک تصویر از سرفیس مینی تبلت کوچک شرکت ردموندی منتشر شده که آن را با سیستم عامل ویندوز ۸.۱ نشان می دهد. همانطور که می دانید تاکنون عمده تبلت های قبلی ویندوز از نسخه ۸.۱ ویندوز بهره می بردند و سرفیس مینی نیز در دسته همین تبلت ها جای می گرفت.

متاسفانه مایکروسافت با تغییر برنامه خود سرفیس مینی را از لیست تولیداتش حذف کرد و برنامه ای برای عرضه آن نداشت. پیشتر ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرده بود که کمپانی قصد داشته روی محصولات نوآورانه و کاملی کار کند.

به نظر می رسد سرفیس مینی محصولی کامل و نوآورانه از نگاه مایکروسافت نبود که در نهایت تولید و عرضه آن متوقف شد. اخیرا این شرکت تبلت سرفیس پرو جدید را با نام سرفیس پرو ۲۰۱۷ معرفی کرده است.

تبلتی که با طراحی بهبودیافته و مشخصاتی قابل توجه همراه بوده و می تواند جانشین شایسته ای برای تبلت سرفیس پرو ۴ باشد. در حالی که انتظار می رفت سرفیس پرو جدید نام دیگری چون سرفیس پرو ۵ داشته باشد، اما شرکت ردموندی برنامه خود را تغییر داد و آن را با نام سرفیس پرو ۲۰۱۷ معرفی کرد. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون محصولات آینده مایکروسافت باید منتظر ماند و نمی توان به شایعات بی اساس اکتفا کرد.

اخیرا شایعاتی پیرامون سرفیس فون منتشر شد، اسمارتفونی که با ویژگی های تبلت سرفیس همراه بوده اما ابعاد یک گوشی هوشمند را دارد. اگر سرفیس فون حقیقی باشد، قطعا باید انتظار داشت با محصولی بزرگ رو به رو باشیم، اگرچه نتیجه معرفی آن مشخص نیست و در هاله ای از ابهام قرار دارد زیرا مایکروسافت تاکنون درباره آن واکنشی نشان نداد تا به صحت داشتن آن پی برد.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3416
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.