مسلح شدن ویندوز 10 برای جلوگیری از اقدامات باج افزارها

مسلح شدن ویندوز ۱۰ برای جلوگیری از اقدامات باج افزارها

اگر شما هم جزء افرادی هستید که با لپ تاپ،سیستم عامل کار میکنید و یاشغل وحرفه شما مرتبط با کامپیوتر می باشد،بی شک امنیت سیستم عامل شما نیز یک مسئله مهم محسوب می شود،تا انتها با ماهمراه شوید…اگر بخواهیم به مفهوم باج افزار بپردازیم باید بگوییم که؛باج‌افزارها (به انگلیسی: Ransomware) گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند.

برخی از انواع آنها روی فایل‌های هارددیسک رمزگذاری انجام می‌دهند و برخی دیگر ممکن است به سادگی سیستم را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند. باج‌افزارها ابتدا در روسیه مشاهده شدند اما اخیراً تعداد حملات باج‌افزارها به کشورهای دیگر از جمله استرالیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا افزایش یافته است.

مایکروسافت پس از حملات متعدد از سوی باج افزارها، تصمیم گرفت تا راه حل هایی برای بالا بردن امنیت ارائه کند؛ یکی از این ایده های امنیتی در بروزرسانی بعدی در ماه سپتامبر اجرا خواهد شد. در این نسخه، شاهد قابلیت مخفی کردن فایل های مهم مقابل باج افزارها خواهیم بود. در واقع این قابلیت باعث میشود تا فقط برنامه هایی خاص، به برخی فایل ها دسترسی داشته باشند و به کمک تنظیمات، میتوان امکانات دسترسی را تعیین کرد.

 

مسلح شدن ویندوز 10 برای جلوگیری از اقدامات باج افزارها


طبق سخنان رئیس بخش داخلی برنامه های ویندوز,”Dona Sarkar” که اعلام کرد ، از این پس محدودیت دسترسی به فایل ها برای افزایش امنیت و محافظت از فایل های مهم، توسط کاربران قابل تنظیم خواهد بود. او همچنین گفت در صورتی که برنامه ای در تنظیمات دسترسی فایل ها، دخالت کند در لیست سیاه قرار میگیرد و هشداری به کاربر داده خواهد شد.

مسلح شدن ویندوز 10 برای جلوگیری از اقدامات باج افزارها

 

در ادامه شایان ذکر است که،این قابلیت به طور کلی برای محافظت از فایل ها مقابل حمله ی باج افزار ها طراحی شده است. پس از حمله ی WannaCry و از بین رفتن فایل های مهم کاربران بود که این ایده مطرح شد و به مرحله ی اجرا رسید. اما لازم به ذکر است که مایکروسافت پس از حملات اخیر، ایده های امنیتی زیادی در Windows Defender ارائه کرده است تا از آسیب ویروس ها و بد افزارها جلوگیری کند.

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3434
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.