سرمایه‌گذاری کمپانی شارپ جهت تولید پنل‌ اولد موبایل

سرمایه‌گذاری کمپانی شارپ جهت تولید پنل‌ اولد موبایل

به یقین می توان گفت که تا به حال درباره شرکت “شارپ” شنیده اید،شاید جزئیات کامل از این کمپانی ژاپنی در اختیار نداشته باشید.بی شک بیشتر افراد کمپانی شارپ را فعال در حوزه کالا های الکترونیکی می باشد..شارپ،شرکت صنایع الکترونیکی ژاپنی مستقر در اوساکا است، که طراح و تولیدکننده طیف وسیعی از محصولات و کالاهای الکترونیکی می‌باشد.این شرکت در سال ۱۹۱۲ توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده‌است. مؤسس این شرکت، نام شارپ که تیز معنا می‌دهد را برای اشاره به اولین کالای تولیدی خود؛ مداد نوکی انتخاب نمود.

امروزه شرکت شارپ پس از سامسونگ، ال‌جی، سونی و پاناسونیک، به‌عنوان پنجمین تولیدکننده تلویزیون در جهان، شناخته می‌شود. این شرکت بزرگترین تولیدکننده تجهیزات اداری در جهان به‌شمار می‌آید، سهام شرکت شارپ در بازارهای بورس توکیو و بورس اوساکا معامله می‌شود.

طی آخرین اخبار رسیده که حاکی از آنند؛شرکت شارپ قصد دارد معادل ۵۱۴ میلیون دلار در تولید پنل‌ اولد برای گوشی‌ هوشمند و تبلت‌، سرمایه‌گذاری کند.بر اساس گزارش‌های جدید، شرکت شارپ درصدد سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۷.۴ میلیون ین (۵۱۴ میلیون دلار) برای تولید پنل‌ اولد مورد استفاده در گوشی‌ هوشمند و تبلت‌ است. این شرکت ژاپنی همچنین قصد دارد سرمایه‌گذاری اندکی در تولید این نوع پنل‌ برای صفحه نمایش لپ‌تاپ‌ و تلویزیون‌ انجام دهد؛ البته با وجود این سرمایه‌گذاری، شارپ همچنان به تولید پنل‌ ال‌سی‌دی برای تلویزیون‌ و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی ادامه خواهد داد.

 

سرمایه‌گذاری کمپانی شارپ جهت تولید پنل‌ اولد موبایل

بر اساس مستندات موجود که حاکی از آنند، کارخانه‌های تولید پنل‌ اولد شارپ، تا پایان سال ۲۰۱۸ به بهره‌برداری می‌رسند.شارپ دستگاه‌های الکترونیکی مختلفی به بازار ارائه می‌کند؛ باید اضافه کرد که، این شرکت مسئول تولید نمایشگر برای تعداد زیادی از تولیدکنندگان دیگر است. در حال حاضر پنل‌ ال‌سی‌دی کاربرد بیشتری در مقایسه با پنل‌ اولد دارد؛ ولی تحلیل وتجزیه های صورت گرفته بازار نشان می‌دهد که تا پایان سال آینده‌ی میلادی، اکثر گوشی‌های هوشمند از نمایشگر اولد استفاده خواهد کرد.

بازار پنل‌ اولد تا به امروز در اختیار شرکت سامسونگ بوده است؛ ولی باید خاطر نشان کرد؛ سرمایه‌گذاری عظیم شارپ و ال‌جی در کارخانه‌های تولید پنل‌ اولد نشان می‌دهد که در آینده‌ی نزدیک، شاهد کاهش سهم بازار سامسونگ در این حوزه خواهیم بود.

باید به این نکنه هم اشاره کرد که،علاوه بر تغییر برنامه ها از تولید پنل‌ ال‌سی‌دی به اولد، شارپ قصد دارد تغییرات دیگری هم در روند کاری خود ایجاد کند؛ طبق گزارش‌های منتشرشده، این شرکت در حال تولید یک گوشی هوشمند با نمایشگر کاملا بدون حاشیه و نسبت تصویر ۱۷:۹ است.

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3461
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.