انتشار جزییاتی از پتنت تازه اپل تحت عنوان توسعه سیستمی برای پایش حرکات دست کاربران

انتشار جزییاتی از پتنت تازه اپل تحت عنوان توسعه سیستمی برای پایش حرکات دست کاربران

پرواضح است که در مطالب قبلی مرتبط با پتنت ،ابتدا تعریف کلی از “پتنت” به شما ارائه دادیم،((پتنت یک حق اختصاصی است که به یک اختراع که عبارت‌ست از یک محصول یا فرایند که راه جدیدی را برای انجام کاری فراهم می‌کند و یا یک راه حل فنی جدید را برای مشکلی ارائه می‌دهد، داده می‌شود. یک پتنت، محافظت برای اختراع مالک پتنت را فراهم می‌کند.)) واگر خاطرتان باشد دو مطلب مرتبط با پتنت کمپانی گوگل وسامسونگ نیز در سایت ایده آل تک منتشر شد.حال دراین خبر قصد داریم شما را با پتنت جدید کمپانیمشهور و به نام اپل آشنا سازیم،با ما همراهی کنید.

سازمان ثبت اختراعات و علامت های تجاری ایالات متحده (USPTO) روز پنج شنبه مصادف با ۸ تیر ۹۶ اطلاعات پتنت یا ثبت اختراعی از اپل را منتشر کرده و سیستمی را تشریح می‌کند که به کاربران اجازه می دهد تا دستگاه های خود را از راه دور و فقط با اشارات دست کنترل کنند.متاسفانه باید افزود،اطلاعات چندان بیشتری از این فناوری در محتوای منتشر شده، ذکر نگشته ولی تصاویری که نوع کارکرد را به شکل اجمالی توضیح می دهند، بیانگر موارد زیادی هستند. برای مثال کنترل کردن بازی های کامپیوتری، لوازم خانگی و حتی تعامل با دستگاه های پخش DVD و VCR تلویزیون ها از راه دور.

 

انتشار جزییاتی از پتنت تازه اپل تحت عنوان توسعه سیستمی برای پایش حرکات دست کاربران

در ادامه شایان ذکر است که،توسعه سیستمی که با اشاره های دست کاربر از راه دور، بتواند عملکرد روانی داشته باشد قطعاً برای پیشبرد اهداف تکنولوژی واقعیت افزوده و مجازی در اپل مفید است. در متن این پتنت به صراحت از تکنولوژی های مورد بحث نام برده شده و عنوان گشته که شناخت ژست‌های حرکتی دست‌ها برای توسعه دهندگان کار سختی به حساب می‌آید، چرا که مشخص نیست کدام یک از حرکات دست عمدی و برای تفهیم سیستم است و کدام‌یک، غیرعمد.

باید اضافه کرد که،برای حل همین مشکل، اپل در سیستم جدیدش از اشعه مادون قرمز استفاده می‌کند تا حرکت‌های تمام قسمت‌های بدن را زیر نظر داشته باشد. در این میان هنوز مشخص نیست که این سیستم از چه نوع سنسورهایی استفاده می‌کند.کمپانی اپل سال گذشته پتنت یک دستگاه تشخیص حرکت بدن -مانند کینکت- را به ثبت رسانده بود و از آن زمان تا کنون، شرکتی را خریده که تکنولوژی اصلی اش، پایش حرکات چشم است.

درانتها نظره شما درباره پتنت کمپانی اپل چیست؟آیا اپل میتواند در آینده تمام این فناوری ها را با هم ترکیب کند؟سهم آن از واقعیت مجازی چقدر خواهد بود؟

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3640
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.