اقدامات کمپانی اینتل جهت رفع مشکل جدید

اقدامات کمپانی اینتل جهت رفع مشکل جدید

به یقین می توان گفت کمتر کسی است که نام کمپانی سرشناس ومعروف “اینتل” را نشنیده باشد،پرواضح است که این کمپانی از پیشینه بسیار درخشانی برخوردار است،میدانیم که اینتل، (به انگلیسی: Intel) شرکت تجهیزات رایانه‌ای آمریکایی است، که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد،کارت شبکه، چیپست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، همچنین انواع ریزپردازندهها، نیم‌رساناها، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی وسامانه‌های نهفته فعالیت می‌نماید.

شرکت اینتل در سال ۱۹۶۸ توسط رابرت نویس و گوردون مور راه‌اندازی شد. این شرکت مبدع فناوری ریزپردازندههای اکس۸۶ می‌باشد. اینتل در دهه۱۹۷۰ میلادی، یکی از قوی‌ترین تراشه ها یعنی ۸۰۸۶ را به بازار فروش قطعات کامپیوتری، عرضه کرد، که شرکت آی‌بی‌ام از این پردازنده برای محصول کامپیوتر شخصی خود استفاده نمود.در سال ۲۰۱۳ مؤسسه اینتر برند، اینتل را به‌عنوان هفتمین برند ارزشمند جهان معرفی نمود.طبق جدید ترین اخبار که حاکی از آنست ،به تازگی که پیدایش یک باگ یا ضعف امنیتی در پردازنده های نسل ششم و هفتم اینتل (کابی لیک و اسکای لیک) خبر ساز شده بود.

((کمپانی اینتل اعلام کرده است که این نقص به میکرومعماری SKZ7/SKW144/SKL150/SKX150/SKZ7/KBL095/KBW095 مربوط می گردد و آن را بدین ترتیب شرح داده است: در برخی شرایط پیچیده، حلقه های کوتاه حاوی کمتر از ۶۴ دستورالعمل که از AH, BH, CH یا DH استفاده می کنند و همچنین رجیستر های بزرگ تر مانند RAX, EAX یا AX برای AH می توانند دچار رفتار غیرقابل پیش بینی گردند.لازم به ذکر است که عنوان کنیم، این مسئله تنها در زمانی اتفاق می افتد که هسته ی Logical و Physical به طور همزمان فعال باشند. مشکل فنی HyperThreading را می توان با یک بروزرسانی ساده نرم افزاری حل و فصل کرد. این بروزرسانی در آپدیت مادربردهای UEFI منتشر می گردد و دارندگان لپ تاپ های مجهز به این CPU ها نیز می توانند از وب سایت تولید کننده نوت بوک برای دریافت آن اقدام نمایند.))

در ادامه شایان ذکر است که،این ایراد برای اولین بار توسط یک برنامه نویس با نام Henrique de Moraes Holschuh اعلام شد؛ این توسعه دهنده در پلتفرم های مبتنی بر لینوکس-دبیان فعالیت می کند. این ایراد موردی است که شاید توسط بسیاری از کاربران تا پایان عمر کامپیوتر دیده نشود، با این وجود در شرایط خاص و ویژه  برای عده ای رخ خواهد داد. این مسئه حتی می تواند برای CPU های کلاس لپ تاپ و Xeon نیز به واقعیت بپیوندد. با این وجود کمپانی اینتل به سرعت به این مسئله واکنش نشان داده و امروز به طور رسمی خبر ارائه آپدیت جدید را تائید کرده است. این آپدیت در آوریل ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد ،باید منتظر اخبار جدید تر درباره جزئیات آن باشیم.با ایده آل تک همراهی کنید…

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3700
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.