معرفی فناوری جدید توشیبا که SSD ها را کوچکتر و ارزان تر از پیش می کند

معرفی فناوری جدید توشیبا که SSD ها را کوچکتر و ارزان تر از پیش می کند

دراین خبر ما توجه خود را به دو شرکت “توشیبا” و “وسترن دیجیتال” معطوف کرده ایم و قصد داریم جدید ترین محصولات آنها را به شما همراهان “ایده آل تک” معرفی نماییم.کمپانی سرشناس توشیبا، (به انگلیسی: Toshiba) شرکت خوشه‌ای ژاپنی و چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در میناتو، توکیو قرار دارد.محصولات این شرکت شامل: تجهیزات الکتریکی فناوری اطلاعات و ارتباطات، قطعات الکترونیکی،تجهیزات پزشکی، تجهیزات اداری و نیز ارائه خدمات لجیستیکی است.

وسترن دیجیتال (به انگلیسی: Western Digital) یکی از بزرگترین تولید کنندگان دیسک سخت در جهان می‌باشد که سال ۱۹۷۰ در کالیفرنیاتاسیس شد.این کمپانی تولید محصولات مختلفی مانند فلاپی و سی پی یو تولید هارد دیسک را در سال ۱۹۸۰ آغاز کردند.طبق اخبار رسیده ،توشیبا و وسترن دیجیتال اخیرا از تکنولوژی حافظه فلش فوق العاده ای پرده برداری کردند که نسل بعدی SSD ها را کوچکتر خواهد کرد. تکنولوژی ۹۶ لایه NAND در سال ۲۰۱۸ و اندازه چیپ ۳۲ گیگابایتی (۲۵۶ گیگابیت) از راه می رسد.

این قابلیت به SSD ها و دیگر حافظه های فلش این امکان را می دهد تا در همان فضای پیشین ۶۴ لایه ای، ۴۰ درصد بیشتر فضای ذخیره ای داشته باشند و در عین حال قیمت را هم کمتر می کند.خالی از لطف نیست که اشاره کنیم؛وسترن دیجیتال می گوید این تکنولوژی قادر است از ۶۴ گیگابایت تا ۱ ترابیت را روی هر چیپ با استفاده از فناوری ۴ بیت روی هر سِل بگنجاند.

جهت درک بهتر این قضیه که در فضای حافظه های فلش چه می گذرد، باید بگوییم که اینتل تازه فروش خط SSD545 خود را آغاز کرده که از فناوری ۳D NAND و ۶۴ لایه استفاده می کند و قیمت یک اس اس دی ۵۱۲ گیگابایتی آن ۱۸۰ دلار است.دیگر کمپانی ها شامل توشیبا و وسترن دیجیتال به زودی مدل های ۶۴ لایه خود را ارائه می کنند که آغازی است برای کاهش قیمت. زمانی که اس اس دی های ۹۶ لایه از راه برسند قیمت حتی بیشتر از این کاهش خواهد یافت.

همچنین شایان ذکر است که،به لطف عملکرد فوق العاده بخش NAND توشیبا در فروش، حالا همکاری با وسترن دیجیتال رو به وخامت رفته است. هر دو شرکت برای معرفی این تکنولوژی بیانیه خبری منتشر کردند ولی در گزارش توشیبا نامی از وسترن دیجیتال به عنوان همکار آن ها نیامده.توشیبا اخیرا از وسترن دیجیتال شکایت کرده بود و درخواست غرامت ۱ میلیارد دلاری داشت. ماجرا از اینجا آغاز شده که وسترن دیجیتال سهمی در توشیبا دارد و نمی خواهد بخش چیپ این شرکت به فروش برسد و مانع این اتفاق شده.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3732
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.