کمپانی سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ گوشی‌ در جهان است

پرواضح است که در این دنیای فناوری کمتر کسی یا میتوان گفت هیچ کسی را نمیتوان پیدا کرد که نام پرآوازه کمپانی “سامسونگ” را نشنیده باشد.سامسونگ، (یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است. این شرکت‌ها در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند. واژه سامسونگ در زبان کره‌ای هانجا به معنی “tristar” یا “سه ستاره” است. لغت “سه” نشان دهنده قدرت و بزرگی، لغت “ستاره” به معنی جاودانگی است.

این کمپانی همیشه قصد داشته با محصولات با کیفیت وممتاز خود همچنان در صدر و بالاترین رتبه نسبت به رقیبان خود بایستد.سامسونگ توانست با عرضه‌ی ۸۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷، رتبه‌ی اول در فهرست بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن همراه را حفظ کند.طبق گزارش شرکت چینی Risingsun، سامسونگ توانست همانند سال گذشته، در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌ موبایل را در جهان حفظ کند. شرکت اپل هم با تولید ۵۱ میلیون دستگاه گوشی در این بازه، توانست مثل قبل رتبه‌ی دوم را نگه دارد.

شرکت چینی هواوی با تولید ۳۵ میلیون گوشی در رتبه‌ی سوم این فهرست قرار گرفت. رتبه‌های چهارم و پنجم این لیستبه ترتیب به شرکت‌های چینی اوپو و ویوو اختصاص پیدا کرد؛ این دو شرکت توانستند در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی، به ترتیب ۲۶ و ۱۹ میلیون دستگاه گوشی موبایل را روانه‌ی بازار کنند.
باید به این مهم اشاره کرد، شرکت‌های محبوبی مثل ال‌جی و شیائومی، رتبه‌های بعدی را در فهرست شرکت Risingsun به دست آوردند.

شایان ذکر است که،هر دو شرکت در این بازه‌ی زمانی تنها ۱۵ میلیون دستگاه گوشی روانه‌ی بازار کردند. رتبه‌ی هشتم هم به لنوو با ۱۲ میلیون گوشی موبایل تعلق گرفت. دو شرکت زد‌تی‌ای و جیونی هم با ۹ و ۸ میلیون دستگاه، رتبه‌های آخر را در فهرست ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی‌ هوشمند به دست آوردند.سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷، در مجموع ۳۵۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار شد که در مقایسه با سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۶، بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته است.

کمپانی سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ گوشی‌ در جهان است

 

البته این موضوع چندان دور از ذهن نیست؛ چراکه در سه‌ماهه‌ی آخر هر سال به دلیل فروش بیشتر، گوشی‌های بیشتری هم تولید می‌شود و معمولا آخر هر سال، به دلیل حراج‌های مختلف و مراسمی مثل جمعه‌ی سیاه و خرید سال نو، تقاضای کاربران برای گوشی‌های موبایل افزایش پیدا می‌کند.براساس مستندات و اعداد و ارقام این بررسی نشان می‌دهند که شرکت‌های سامسونگ و اپل، همچنان در رتبه‌های اول و دوم باقی خواهند ماند؛ ولی وجود ۷ شرکت چینی در این فهرست ۱۰ تایی، نشان می‌دهد که آینده‌ی بازار گوشی‌ هوشمند در دست شرکت‌های چینی خواهد بود.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3768
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.