نوکیا قصد دارد از چیپست «Surge S1» شیائومی در برخی موبایل های خود بهره ببرد

نوکیا قصد دارد از چیپست «Surge S1» شیائومی در برخی موبایل های خود بهره ببرد

بی شک باید اظهار کنیم که تا حدودی با کمپانی “شیائومی” آشنایی دارید.شیائومی یک شرکت الکترونیک متعلق به بخش خصوصی است و مقر آن در پکن قرار دارد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های الکترونیک در زمینه طراحی، توسعه، و فروش گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های تلفن همراه و لوازم مصرفی الکترونیک است. از ابتدای انتشار اولین گوشی‌های هوشمند در ماه اوت ۲۰۱۱، Xiaomi سهم بزرگی از بازار را در چین به دست آورد و آن را به طیف وسیع تری از لوازم الکترونیکی مصرفی گسترش داد.

اگر به خاطر داشته باشید…چند ماه پیش بود که شرکت شیائومی اولین چیپست اختصاصی اش موسوم به «Surge S1» را معرفی کرد و آنچه که به نظر می رسد اینست که نوکیا قرار است در محصولات بعدی خود از این چیپست بهره گیرد.برند فنلاندی قراردادی برای خرید چیپست با شیائومی بسته تا بتواند از این دستاورد چینی در برخی از موبایل هایش استفاده کند. در مورد یک چیپست میاه رده صحبت می کنیم و طبیعتاً نباید انتظار داشت که این محصول وارد نوکیاهای پرچمدار یا اقتصادی شود.

در ادامه باید افزود،اگر مشخصات Surge S1 را فراموش کرده اید، بد نیست یادآوری شود که این محصول یک چیپست مجهز به پردازنده ای ۸ هسته ای و دو خوشه ای است. چهار هسته کورتکس A53 با فرکانس پردازشی ۲.۲ گیگاهرتز برای امور سنگین در نظر گرفته شده در حالی که چهار هسته کورتکس A53 دیگر اما با فرکانس پردازشی ۱.۴ گیگاهرتز، وظیفه انجام امور سبک تر و روزانه را دارند.

 

نوکیا قصد دارد از چیپست «Surge S1» شیائومی در برخی موبایل های خود بهره ببرد

خالی از لطف نیست که این ادعان کنیم،هنوز مشخص نیست که نوکیا می خواهد از این چیپست برای موبایل های جهانی خود استفاده کند یا تنها برای دستگاه هایی که قصد فروش آنها را در چین دارد. از سوی دیگر هنوز معلوم نیست که Surge S1، چگونه از پس شبکه های بین المللی نسل ۴ و تکنولوژی LTE بر می آید.

با این حال، اتفاقی که در حال رخ دادن است، یک دستاورد بزرگ برای شیائومی به حساب می آید و باعث می شود تا شرکت چینی بخواهد در آینده چیپست های بیشتر و سریع تری، مخصوصاً در حوزه پرچمدارها تولید کند. در حال حاضر بازار چیپست های موبایل، بیشتر در اختیار کوالکام و مدیاتک است و شرکت هایی مانند سامسونگ و هوآوی، بیشتر برای محصولات خانگی خودشان چیپست مجتمع اختصاصی تولید می کنند.

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3833
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.