تقریبا یک چهارم کاربران ویندوز طی شش ماه آینده قصد مهاجرت به مک را دارند

تقریبا یک چهارم کاربران ویندوز طی شش ماه آینده قصد مهاجرت به مک را دارند

مایکروسافت ویندوز (به انگلیسی: Microsoft Windows)، خانواده‌ای از سیستم‌عامل‌هایی است که شرکت مایکروسافت آن را برای رایانه‌های شخصی (PC)، تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی تولید کرده‌است. این سیستم‌عامل، نسخه‌های متعددی دارد که از سال ۱۹۸۵ تاکنون به بازار عرضه شده‌اند.خانواده‌های فعال ویندوز شامل ویندوز ان‌تی، ویندوز امبدد و ویندوز فون است. جدیدترین نسخه ویندوز که در ژوئیه ۲۰۱۵ منتشر شد، ویندوز ۱۰ است که دارای دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی است.

مکینتاش (به انگلیسی: Macintosh) یا (مک (Mac)) ساخته شرکت رایانه‌ای اپل است که مکینتاش اولیه در تاریخ ۲۴ ژانویه ۱۹۸۴ تولید شده‌است و اولین رایانه شخصی برای Graphical user interface (GUI) بود. در حال حاضر میزان تنوع مکینتاش اپل از مک کوچک (Mac mini) هست تا قویترین Serverها مثل Xserve که همگی ساخته شرکت اپل می‌باشد.از آنجایی که با دو سیستم عامل “ویندوز” و “مکینتاش” آشنایی دارید و ابتدا نیز به مختصری از آن دو پرداختیم اما،بر اساس آمار موسسه تحقیقاتی Verto Analytics، تقریبا ۲۱ درصد از دارندگان لپ تاپ های ویندوزی و ۲۵ درصد از دارندگان دسکتاپ ویندوزی قصد دارند طی ۶ ماه آینده کامپیوتر خود را با یک مک تعویض کنند.اما براستی علت آن چیست؟

موسسه Verto Analytics اخیرا از ۶ هزار کاربر ویندوزی در آمریکا که ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته اند نظرسنجی به عمل آورده و نتیجه جالبی به دست آمده است. از شرکت کنندگان، آن هایی که متوسط درآمد سالانه ۱۵۰ هزار دلار و یا بالاتر را دارند علاقه بیشتری به خرید مک و ترک ویندوز نشان داده اند.باید افزود که،برای مقایسه، ۹۸ درصد از کاربران مک قصد دارند که هنگام خرید کامپیوتر بعدی خود باز هم مک بخرند. به بیان دیگر، فقط ۲ درصد از دارندگان فعلی مک می خواهند کامپیوتر بعدیشان ویندوزی (یا سیستم عاملی دیگر) باشد…

 

تقریبا یک چهارم کاربران ویندوز طی شش ماه آینده قصد مهاجرت به مک را دارند

همچنین شایان ذکر است که،مایکروسافت طی سال های اخیر با کامپیوترهای سرفیس در اشکال مختلف توانسته پی سی را کمی نسبت به قبل پر هیجان تر و زنده تر کند. در دسامبر سال گذشته بود که مایکروسافت گفت حالا مردم بیشتری مک های خود را با سرفیس عوض می کنند.ردموندی ها مک بوک پرو ۲۰۱۶ را ناامید کننده خطاب کردند و می گفتند که حرفه ای ها تمایل بیشتری به سرفس پیدا خواهند کرد.در ماه آوریل امسال، میزان درآمد سرفس با ۲۶ درصد کاهش نسبت به ۱.۱ میلیارد دلار سال گذشته به ۸۳۱ میلیون دلار رسید. اما برای مقایسه باید گفت که میزان فروش کامپیوترهای اپل با ۱۴ درصد رشد نسبت به ۵.۱ میلیارد دلار سال گذشته، امسال به ۵.۸۴ میلیارد دلار جهش یافت.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3877
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.