پیوستن کمپانی سامسونگ به جمع تأمین‎کنندگان حافظه NAND برای آیفون‌ 8

اگر با “ایده آل تک” همراه بوده باشید و در جریان آخرین اخبار باشید،کمپانی اپل در حال ساخت و طراحی نسل جدید گوشی خود تحت عنوان “آیفون۸” میباشد.پر واضح است که کمپانی سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است. این شرکت‌ها در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند. سامسونگ تولید کننده ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی .

آنچه که به‌نظر می‌رسد اینست که تأمین‌کنندگان تراشه حافظه ۳D NAND برای گوشی;های آیفون ۲۰۱۷ در تولید با مشکل مواجه شده‌اند؛ بنابراین اپل با سامسونگ به عنوان سومین تولیدکننده همکاری می‌کند.طبق گزارشات اخیر، که دو شرکت SK Hynix و توشیبا به عنوان تأمین‌کننده‌ی حافظه‌های NANDبرای گوشی آیفون ۸، آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس، با بازدهی پایین تولید تراشه‏‌های حافظه ۳D NAND مواجه هستند و اپل نیز که تصمیم دارد آیفون‌های جدید خود را در حجم گسترده‌ای تولید کند، با شرکت سامسونگ همکاری خواهد کرد تا کمبود ۳۰ درصدی تولید حافظه‌‌ی NAND برای آیفون‌های جدید برطرف شود.

گفتنیست که،در تعدادی از گوشی‌های هوشمند، از حافظه‌ی NAND استفاده می‌شود که برای ذخیره‌سازی اطلاعات غیرفرار کاربرد دارد و می‌توان آن را معادل با دیسک سخت یا حافظه‌های SSD در رایانه‌های شخصی عنوان کرد. چیپ‌های حافظه ۳D NAND، ساختاری چند لایه دارند؛ به به همین جهت، استفاده از این ساختار چند لایه برای ذخیره‌سازی اطلاعات، باعث خواهد شد تا فضای ذخیره‌سازی، ضمن ثابت‌ماندن ابعاد حافظه‌ی فلش افزایش پیدا کند.

همچنین شایان ذکر است که،استفاده از حافظه‏‌های ۳D NAND در گوشی‌های آیفون با آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در سال ۲۰۱۶، رواج یافت و با این وجود، تأمین‌کنندگان برای تولید گسترده‌ی آن‌ها، همچنان با مشکل مواجه هستند. البته اگر پیش‌بینی‌ها صحت داشته باشد، این وضعیت تا سال آینده‌ی میلادی ادامه خواهد داشت.
بنابراین، بدیهی است که اپل تمایلی به پذیرش خطر ندارد و همین موضوع باعث می‌شود تا این سازنده‌ی کوپرتینویی، به‌دنبال تولیدکننده‌ی دیگری برای تأمین تراشه‌ی حافظه‌ی ۳D NAND برای گوشی‌های آیفون ۲۰۱۷ باشد.

گمان‌ می‌رود که آیفون ۸ به عنوان گوشی پرچم‌دار ۲۰۱۷ کوپرتینویی‌‏ها به تراشه‌‌ی‏ NAND با ساختاری متشکل از ۶۴ لایه مجهز شده باشد. خالی از لطف نیست که اذعان کنیم،آیفون ۸ اپل در دو نسخه با ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت حافظه عرضه خواهد شد و آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس مانند نسل قبل، در سه مدل با ۳۲، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت حافظه معرفی می‌شود.

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=3987
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.