تبدیل شدن کمپانی سامسونگ به ابرقدرت جدید حوزه تراشه

بی شک میدانید که تا به امروز کمپانی سر شناس اینتل فعال در حوزه سخت افزار به ویژه بر بازار تراشه دارد ؛مطلوب است عنوان کنیم که سابقه کار این شرکت به بالای ۲۵سال می رسد،اما هم اکنون گویا اینطور بنظر می رسد که این شرکت سامسونگ است که به عنوان پیشرو این حوزه شناخته می‌شود. از آنجایی که با کمپانی سرشناس سامسونگ هم آشنایی دارید،بنیان‌گذار شرکت سامسونگ، لی بیونگ چول، به‌طورجدی تصمیم گرفت تا در بخش تراشه‌ها، سرمایه‌گذاری عظیمی انجام دهد و این امر باعث شد تا نگرانی‌های بسیاری مبنی بر اینکه این کار پایان شرکت سامسونگ خواهد بود، ایجاد شود.

باید به این مهم اشاره کرد که،چشم‌انداز ترسیم شده برای آینده شرکت عبارت است از: تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان. شعار سامسونگ برای تحقق این چشم‌انداز، «شرکت دیجیتال» بودن است.با توجه به افزایش تقاضا برای تراشه‌های حافظه سامسونگ، بر اساس گزارش‌های بازار در روزهای اخیر،انتظار می‌رود تا این شرکت کره‌ای، به بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه در جهان تبدیل شود و به سلطه ۱۰ ساله اینتل بر صنعت نیمه‌رساناها پایان دهد.از زمانی که اینتل در سال ۱۹۹۳، از پردازنده‌های نسل پنتیوم برای کامپیوترهای رومیزی رونمایی کرد، این شرکت آمریکایی همواره به عنوان قدرتمندترین شرکت تولیدکننده چیپ های کامپیوتری در جهان شناخته می‌شد. در آن برهه از زمان، شرکت سامسونگ هفتمین تولیدکننده این چیپ‌ها در جهان به شمار می‌رفت.

 

تبدیل شدن کمپانی سامسونگ به ابرقدرت جدید حوزه تراشه

بر اساس گزارش اخیر نامورا سکیورتیز ژاپن، شرکت سامسونگ پیش‌بینی می‌کند که در سه‌ماهه سوم سال جاری، ۱۵٫۱میلیارد دلار (۱۷٫۲ تریلیون ون) از فروش تراشه به دست آورد. این رقم در مقایسه با درآمد ۱۴٫۴ میلیارد دلاری اینتل از این حوزه، بیشتر جلب‌توجه می‌کند.اگر سامسونگ اینتل را درفروش تراشه پشت سر بگذارد، این‌یک موفقیت دیگر در تاریخ این شرکت خواهد بود. این در حالی است که در سال ۱۹۸۳ بخش ساخت نیمه‌رسانای شرکت سامسونگ باوجود مخالفت‌های گسترده راه‌اندازی شده بود.

لی کون هی، پسر سوم لی بیونگ چول، در سال ۱۹۸۷ ریاست این بخش را بر عهده گرفت و قمار بزرگی در حوزه نیمه‌رساناها کرد. او بر اساس دانش عمیق خود درزمینهٔ کسب‌وکارهای پیشرفته، رهبری انحصاری خود را آغاز کرد.تحت رهبری او، سامسونگ شاهد افزایش رتبه خود در صنعت جهانی تراشه بود؛ به‌طوری‌که این شرکت موفق شد از رده هفتم در سال ۱۹۹۳ به رتبه چهارم در سال ۲۰۰۰ و رتبه دوم در سال ۲۰۰۶ برسد.بعد از آن به نظر می‌رسد که سامسونگ به یک دهه زمان برای پایین کشیدن اینتل از سلطنت این حوزه نیاز داشت تا بالاخره خود را به عنوان ابرقدرت جدید این حوزه معرفی کند.

 

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=4188
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.