هوش مصنوعی تا 2026 تمام دانش مکتوب اینترنت را می‌بلعد!

داده‌های با کیفیت بالا نهایتا تا سال ۲۰۳۲ تمام می‌شود و داده‌های تصویری نیز تا بین سال‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۶۰ به‌طور کامل مصرف خواهند شد. این مسئله ممکن است شرکت‌ها را مجبور به استفاده از داده‌های خصوصی یا تولید داده‌های مصنوعی کند.

مطالعه‌ای جدید هشدار داده است که هوش مصنوعی ممکن است تا سال ۲۰۲۶ تمامی دانش نوشته شده موجود در اینترنت را مصرف کنند.

مدل‌هایی مانند GPT-4 و Claude ۳ Opus برای بهبود عملکرد خود به تریلیون‌ها کلمه آنلاین متکی‌اند، اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که منابع داده‌های عمومی موجود تا سال‌های ۲۰۲۶ تا ۲۰۳۲ به پایان خواهند رسید.

به گزارش لایو ساینس (livescience)، برای ادامه پیشرفت، شرکت‌های تکنولوژی باید به دنبال منابع دیگری برای داده‌ها باشند که ممکن است شامل تولید داده‌های مصنوعی یا دسترسی به داده‌های خصوصی باشد.

پابلو ویلالوبوس، پژوهشگر موسسه Epoch AI، هشدار داده است که در صورت پیشرفت نکردن در بهره‌وری داده‌ها، ممکن است رشد هوش مصنوعی به کندی صورت گیرد.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که داده‌های با کیفیت بالا نهایتا تا سال ۲۰۳۲ تمام می‌شود و داده‌های تصویری نیز تا بین سال‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۶۰ به‌طور کامل مصرف خواهند شد. این مسئله ممکن است شرکت‌ها را مجبور به استفاده از داده‌های خصوصی یا تولید داده‌های مصنوعی کند.

برای تخمین مقدار متن آنلاین، محققان از فهرست وب گوگل استفاده کردند و محاسبه کردند که در حال حاضر حدود 250 میلیارد صفحه وب حاوی 7000 بایت متن در هر صفحه وجود دارد. سپس، آنها از تجزیه و تحلیل (IP)، جریان داده در سراسر وب و فعالیت کاربران آنلاین برای پیش‌بینی رشد این ذخیره داده موجود استفاده کردند.

امتیازی به این نوشته بدهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
//