گوگل درآمدش را با ناشران خبری به اشتراک می‌گذارد

گوگل درآمدش را با ناشران خبری به اشتراک می‌گذارد

گزارش مالی فایننشال تایمز گزارش داده است که گوگل به دنبال به اشتراک گذاشتن درآمد ناشران خبری است تا بتواند تغییراتی در نتایج نمایش داده‌ شده برای جستجوی کاربران ایجاد کند است. این طرح ترکیب گنجینه گوگل از اطلاعات شخصی با الگوریتم های یادگیری ماشین است تا به نشریات خبری کمک کند و پایگاه مشترک خود را حفظ کنند و گوگل بتواند علاوه بر کسب درآمد بیشتر، به سیستم اشتراک کاربران در وب‌سایت‌های خبری نیز بهبود ببخشد.

برای هر مشترک جدید گوگل که به جدول می آید، این شرکت به صورت رسمی هزینه ای معادل ۳۰ درصد را دریافت خواهد کرد. این توافقنامه ها، به طور معمول، شبیه به معاملات گوگل با تبلیغات سنتی از طریق کسب و کار AdSense خود است.
گوگل درآمدش را با ناشران خبری به اشتراک می‌گذارد

ریچارد گرینگس، مدیر بخش خبری گوگل، در این باره گفت : این شرکت به هیچ نتیجه گیری در مورد درآمد به نشریه های خبری نرسیده است . ما می‌خواهیم به اکوسیستم سالمی دست یابیم که در آن هم جامعه و هم کسب و کار ما رونق داشته باشد. حال گوگل در حال توسعه‌ی تغییرات جدید است؛ با اینکه ما در زمینه‌ی کسب و کار اشتراک کاربران حرفه‌ای نیستم، اما اشتراک گذاشتن درآمد با ناشران خبری، نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

گوگل در اوایل ماه جاری اعلام کرد برای سایت هایی مانند New York Times، وال استریت ژورنال، فاینستایل تایمز و غیره برای کسب مشترکان بیشتر مبلغی را پرداخت خواهد کرد. بخشی از این امر به ناشران اجازه می دهد تا محدودیت های تعداد چند مقاله ای که مردم از طریق جستجوی Google به صورت رایگان دریافت می کنند، بردارند. پیش از این، گوگل ناشران را مجاز به ارائه حداقل سه مقاله در روز به صورت رایگان از طریق جستجوی گوگل میکرد.

گوگل تنها کسی نیست که تلاش می کند کار را برای سازمان های خبری دیجیتالی آسان تر کند. هفته گذشته، فیس بوک تست اشتراک برای مقالات فوری را آغاز کرد. به عنوان بخشی از ابتکار جدید فیس بوک، ناشران نیازمند ارائه حداقل ده مقاله برای خوانندگان به صورت رایگان هستند.

منبع

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=5389
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.